Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, widzę, że hiacynty kupowałyśmy w tym samym sklepie. Ja mam różowe, a zapach dookoła wspaniały ;:333
Co to za roślinki z pierwszego i drugiego zdjęcia /dzisiejszy post/? Obie śliczne ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, dziękuję za piękne życzenia i wspaniałe wspomnienia z Twojej działeczki, które rozjaśniają każdy dzień :tan Dziś od rana znów sypie, słoneczka wcale nie widać, więc z przyjemnością się ogląda takie radosne fotki.

Dobrego dnia Lucynko, zdrówka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj!
Co to za kwiatki niebieskie na drugim zdjęciu od dołu????
Piękne wspomnienia kwiatowe.Cła kępa irysków.Ślicznie. :heja
U mnie też zim a na całego,co raz to dosypuje śniegu,żeby nie zabrakło. ;:306
Miłego dnia,może ze słońcem??
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Jak zwykle u Ciebie piękne widoki zastaję.
Dzwoneczki, irysy, serduszka czy krzewuszki ;:333
Piwonia kolorystycznie ciekawa. Biała z różowym brzegiem.
Dziękuję za życzenia , życzę zdróweczka i ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Nie wytrzymałam i zafundowałam sobie wędrówkę po szkółkach i sklepach internetowych. Wiadomo, że taki spacer nie może zakończyć się niczym. Samo przeglądanie stronek nie daje satysfakcji. A ponieważ znalazłam lilie, o których już od dawna marzyłam, to kupiłam sobie dwie, ale by nie mieć zbyt dużych wyrzutów sumienia, postanowiłam skusić jeszcze kogoś. Zadzwoniłam do sąsiadki działkowej z propozycją zakupu i dla niej. Nawet nie musiałam jej namawiać, dzięki czemu w marcu przyjadą cztery lilie Św. Józefa.

Słoneczko wędrowało po niebie, mijając się z chmurami, ale w sumie dzień był dość ładny, tym bardziej że za oknami ciągle bieleje śniegowa kołderka.
Synową odwieźliśmy do szpitala, gdzie w ciągu czterech dni ma się poddać kompleksowym badaniom. Coraz trudniej jest jej znosić bóle kręgosłupa, którego odciążyć nie może, taką ma pracę. Strasznie się denerwowała, ale ostatecznie sama rozumie, jakie to dla niej ważne.

Na parapecie coraz piękniej rozwinięte hiacynty rozsiewają coraz bardziej upojny aromat, a dodatkowo kwiatki kolejnej zwartnicy opuściły pąk i zapewne już jutro pokażą się w pełnej krasie. Z tego, co już daje się zauważyć, kwiatki będą ciemnoczerwone.


Dorotko - prawda, jak miło w domku, gdy ogrodowe kwiatuszki kwitną i pachną! ;:215
Pierwsze zdjęcie prezentuje hortensję pnącą, drugie żylistka mieszańcowego 'Pink Pom-Pom'.
Odmiany hortensji nie znam, wyhodowałam ją z odkładu na sąsiedniej działce. :lol: Wyhodowałam sama, ponieważ sąsiadka bardzo rzadko pokazuje się na swojej działce i pozwoliła mi się tam rządzić jak u siebie. :tan

Obrazek

Obrazek


Halszko - miło mi, że choć wirtualnie mogę rozjaśnić Ci dzień. ;:168
U mnie dzisiaj nawet przyjemna aura, mimo że słoneczko od czasu do czasu bawiło się z chmurami w chowanego. Dopiero ok. czternastej chmury wygrały i zasnuły całe niebo, jednak na razie nic z nich nie spada na ziemię.

Dzięki, Kochana, za dobre fluidy, które i Tobie przesyłam wraz z serdecznościami. ;:167 ;:196

Obrazek

Obrazek


Danusiu - te niebieskie kwiatki to przetacznik pagórkowaty. Tworzy bardzo ładną kępę niezbyt wysokich roślinek oblepionych mnóstwem kwiatuszków. ;:215 Jeśli Ci się podoba, to wiesz, co zrobić.
Te iryski to syberyjskie, które zajmują niezbyt ciekawe miejsce, które dzięki nim wygląda bardzo przyzwoicie. ;:333
Tak mi się marzy, by takie zimowe klimaty utrzymały się jak najdłużej, ;:303 co kłóci się z marzeniem mojego M, który co dzień musi wędrować do swoich gołąbków, ;:65 by rozmrażać im wodę.
Dzień w znakomitej większości zgodny był z Twoim życzeniem, za co serdeczne dzięki. ;:196
Pozdrawiam cieplutko w ten zimowy czas. ;:167

Obrazek

Obrazek


Ewuniu - dziękuję za dobre słowa pod adresem moich kwiatuszków. ;:168
Zdrówko przygarniam do serca i odwzajemniam z miłością. ;:167 ;:196

Obrazek

Obrazek



Wszystkim szczęśliwym Babuniom życzę dużo radości w kontaktach z wnuczętami i zdrówka zarówno dla Babć i ich ukochanych pupilków.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Jako babcia dziękuję :D
Lucynko wszystkiego dobrego w nowym roku ;:167 Udanego sezonu ogrodowego. Cieszę się, że nie psioczysz na zimę. Niech będzie mroźnie i śnieżnie, abyśmy lepiej poczuli wiosnę :D Tak bujnie i kolorowo miałaś w tamtym sezonie.
Hipeastra masz piękne a to, że nie zakwitły na raz to super, cieszyć się możesz do teraz. Z tym storczykiem wyszło trochę śmiesznie :lol: ,ale ja zapamiętam przede wszystkim to, że odważnie o tym powiedziałaś i już. Ja z kolei obmacywałam u kogoś cudnego storczyka zachwycając się, że wygląda jak żywy. Bo jest żywy, usłyszałam. Tak to bywa ze storczykami :)
Z zazdrością :oops: patrzyłam na twoje pierwiosnki na rabatach, widząc obok siewki. Mnie taką sympatią nie darzą, ale w ubiegłym sezonie dokupiłam po raz kolejny i może moja nieustępliwość spowoduje, że z litości u mnie zostaną.
Imponująca kolekcja orlików ;:215 W wysiewy się pewnie też pobawię ale jeszcze nic nie kupiłam.
Ach, nie pochwaliłam drogi na działkę, jest bardzo urokliwa :)
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko podziwiam Twoje piwonie, piękne ich zapach mogę sobie wyobrazić. Bratki, przetacznik i inne kwiecie bardzo ładnie kwitło. w taki zimowy śnieżny dzień miło się wspomina.
Wiesz płatki różane poszły dla chwalebnego celu ;:215 za rok będziesz ich miała więcej to wtedy zrobisz konfiturę. Ja zbieram co dwa lata, wtedy sporo słoiczków zrobię i mam zapasik. Z chęcią przychodzi w roku, kiedy nie zbieram sąsiadka i zbiera. Jak pomyślę ile osób obdarowałam sadzonkami, muszę zapytać czy i u nich rosną.
Parapety masz kwitnące, a czy doczekałaś się na kwitnienia następnych zwartnic.
Zdrowia życzę, synowej pomyślnej diagnozy ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko,dawno nic u Ciebie nie pisałam ,co nie znaczy ,że nie czytałam ,masz wątek tak ukwiecony ,że od razu się uśmiecham i lepej się czuje ;:215 .U Marysi czytałam ,ze nie spieszysz się z wysiewem a tu proszę pierwsze wschody już są ;:oj ,lilie św. Józefa kupiłam bo też mi się bardzo podobają ogólnie białe lubie najbardziej ale nie wiem czemu cebulki posadzone nawet nie wyszły z ziemi ;:145 .W ogródku przydomowym krokusy spieszą się z wyjściem a pogoda temu nie służy ;:223 ,dziękuję za życzenia dla babć,właśnie wczoraj wnuki były ,były też laurki i mnóstwo achów i ochów :tan .
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka i ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
przepiekne masz piwonie ;:167 ;:167 ciekawe kiedy ja doczekam się takich widoków (?)...
wydaje mi się, że sąsiadująca u mnie sosna z rabatką piwonii, nie wpływa na nią pozytywnie... Też wiem, że piwonie nie lubią przesadzania, na razie rosną tu gdzie rosną, ale każdy rok jest inny. Jedne zakwitają inne nie. Te co zakwitają raczej wychodzi im to słabo. Jakieś pojedyncze kwiaty.
Lucynko czytam, że chodziłaś po sklepikach internetowych. Och, jak ja to lubię ;:65 , już kiedyś pisałam o sobie, jak przezimowuję zimę ;:306 ;:306 że szukam sklepów, wchodzę, wrzucam do koszyka, a na końcu robię usuń :;230 :;230 Taka słodycz na wyciągnięcie ręki, ale nie częstuję się ;:137
Pewnie jeszcze chwilkę wytrzymam i wreszcie nastąpi kulminacyjny moment :wink:
Lilie, jak TY Lucynko uwielbiam ;:167 ;:167 wydaje mi się, że kiedyś zakupiłam lilię Św.Józefa, niestety po zimie jakoś jej nie zauważyłam. Parokrotnie kupowałam różne białe lilie drzewiaste. Ciągle ich nie mam... Utrzymały się jakieś białe, ale niewysokie i niewonne, jednak piękne ! Czyli białe w ogródku są :wink: Myslę, że dla gryzoni może są smaczne albo przemarzają i dlatego ich nie mam ? No nie wiem o co chodzi.
Lucynko, bardzo Ci dziękuję za propozycje nasionek. Chętnie bym skorzystała, ale już kiedyś pisałam, że nie mam Kochana miejsca na parapetach. I takiego balkonu jak Twój :wink: , już nie wspomnę o fantastycznej szklarence "pokojowej" którą posiadasz. Nasiona mogę tylko siać do gruntu, a to chyba mało się udaje...
Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Leniwa niedziela zmierza ku końcowi. Jeszcze tylko czekam na skoki narciarskie, które bardzo lubię oglądać, a później to już ciemna noc.
Na parapecie niewiele się zmieniło. Zwartnica ciągle jeszcze nie rozwinęła kwiatków.

Obrazek

Za to w nagrodę ta, która przekwitła jako pierwsza, wypuszcza nie tylko liście. A podczas pierwszego kwitnienia miała dwie łodygi kwiatowe. Bardzo pracowita.

Obrazek


Mireczko - jak miło, że jesteś! ;:303
Za wspaniałe życzenia z całego serca dziękuję i odwzajemniam. ;:167
Również gorąco dziękuję za wszystkie miłe słowa. ;:180
U mnie pierwiosnki sieją się dość bogato, więc gdybyś chciała, to zamiast na kompost siewki mogą pojechać do Ciebie. Wydaje mi się, że takie samosiewki łatwiej się aklimatyzują niż specjalnie hodowane na sprzedaż.
Mam duży zbiór nasion różnych odmian orlików, więc jeśli tylko podasz adres, będziesz ich szczęśliwą posiadaczką.
Na pierwszej stronie tego wątku zamieściłam spis nasion z własnych zbiorów. Może jeszcze coś Ci wpadnie w oko. Pisz śmiało, bo przecież szkoda wyrzucić, jeśli ktoś może skorzystać. ;:108


Zdjęcia ciągle jeszcze czerwcowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekhosting zdjęć na allegro

Dorotko - dziękuję ;:180
Ta różyczka niesamowicie szybko przyrasta i już w minionym sezonie wydała mnóstwo kwiatków. Z serca podarowana. ;:167
Zwartnica jeszcze zazdrośnie nie rozwinęła kwiatków, następnej już pąk pęka, pąka też wypuszcza ta, która kwitła jako pierwsza i to dwoma kompletami kwiatów. Są jeszcze dwie, które jakoś nie chcą ruszyć, ale żyją, to może kiedyś wreszcie się zdecydują...
Zdrowie przytulam z wdzięcznością, za życzenia dla synowej serdecznie dziękuję i wzajemnie życzę Ci samych dobrych i zdrowych dzionków. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tereniu - najważniejsze, że się odzywasz, a to znaczy, że jest dobrze. ;:196
Zawsze w styczniu sieje heliotropy, które potrzebują dużo czasu do osiągnięcia etapu kwitnienia, a przy okazji zasiałam też żeniszki, ;:131 ale zdaje się, że tutaj się nieco pośpieszyłam.
Nigdy jeszcze nie miałam lilii Św. Józefa, zawsze o nich marzyłam i zawsze spóźniałam się z ich zakupem. Zawsze byli szybsi ode mnie, którzy wykupili cebulki, zanim się obudziłam. ;:7
Pozdrawiam wzajemnie, zdrówko przytulam z radością i z całego serca odwzajemniam ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Asiu - nakarm swoje piwonie jajami, a odpłacą wieloma kwiatkami. ;:303 W Kwietniu, a niekiedy jeszcze w marcu daję swoim piwoniom po jednym jajku w korzenie. Wciskam jajeczko tak, by je lekko zgnieść. A do tego dodaję po dużej kromce chleba na zakwasie. Piwonie jak ludzie - lubią jajecznicę z chlebkiem. ;:306
No widzisz, a ja nie umiem całkowicie opróżniać koszyka i jeśli już znajdę coś ciekawego bądź poszukiwanego, zostawiam w koszyku i doprowadzam transakcję do końca, by ktoś mnie nie ubiegł. ;:7
Sprawa nasion załatwiona. Czekaj na przesyłkę.
Pozdrawiam wzajemnie, życząc dobrej nocy. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrego tygodnia życzę Wszystkim zaglądającym do mojego wątku. ;:4 ;:cm

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, bardzo dziękuję ! ;:196
... Lucynko zaintrygował mnie Twój sposób na dokarmienie piwonii. Zrobię tak w marcu i może powtórzę. Na jesieni posypałam granulowanego obornika. Ale jestem ciekawa Twojej receptury , czy to pomoże ? ;:65
Byłoby fajnie, piwonie to tak piękne rośliny ;:167 ;:167 Dziękuję ;:168
Zdjęcia czerwcowe ;:oj Łubin , różyczki, piwonia ;:167 ;:167

Miłego tygodnia :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Zrobiłam przegląd prezentowanych przez Ciebie Lucynko ;:196 roślin i stwierdzam, że zgromadziłaś już chyba wszystko, co forumowicz w swoich zasobach mieć powinien! :D ;:138
Lilie Sw. Józefa już kilkakrotnie wprowadzałam do mojego ogrodu, niestety bez powodzenia i już nie eksperymentuję z nimi u mnie im nie pasowało...Oby się u Ciebie udały to będziemy podziwiać. ! ;:97

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Nie lubię takich dni jak dzisiejszy. Od rana ponuro, ciemno i w ogóle jakoś kiepściuchno, do tego stopnia, że nic mi się nie chce. ;:oj Gdyby nie to, że M czuje się podobnie, pomyślałabym, że jakieś choróbsko się do mnie przypałętało. Tym bardziej że sąsiadka zza ściany choruje i jest na kwarantannie wraz z wnuczką, a korzystamy ze wspólnego holu zamkniętego przed klatką schodową. Dziewczynka nie wytrzymuje w zamknięciu i dużo czasu spędza na holu właśnie.
Mam jednakowoż nadzieję, że to tylko chandra, w dodatku krótkotrwała. Zaświeci słonko, chandra pójdzie precz. ;:134


Asiu - ten sposób odżywiania piwonii nie jest moim pomysłem. ;:185 Już nawet nie pamiętam, kto mi podpowiedział, ale było to bardzo dawno temu, jeszcze w czasach mojej starej działki. ;:108
Dziękuję pięknie za ciepłe słowa pod adresem moich podopiecznych ;:167 i cieplutko pozdrawiam. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Maryniu - no co Ty ;:219 Bardzo wiele roślinek jeszcze mi się marzy i gdyby nie ograniczenie metrażowe, rozpędziłabym się jak koń w galopie. ;:306
Już kilka osób marudzi na brak współpracy ze strony lilii Św. Józefa. ;:223 Zaczynam się zastanawiać, czy nie wyrzucam kasy w błoto, jako że cebulki tych lilii są wyjątkowo drogie. :shock:

Buziaki. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wybaczcie moją krótką obecność na forum, muszę wyjść na spacer, bo ciężko się siedzi w czterech ścianach z marazmem w głowie. Trzymajcie się ciepło i zdrowo. ;:cm ;:cm

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”