Lobelia cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Lobelia cz.4

Post »

O matko ! a ja z ręką w nocniku !
Musze nasiona kupić.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

Ja wczoraj posiałam (białą, różową i niebieską).
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

;:oj Już siejecie? Nie za szybko?
Ja lobelię w marcu sieję i kwitnie do mrozów i to ostrych. :D
Kochamogrody
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 sty 2022, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

To kiedy ta lobelia zacznie kwitnąć jak siejesz w marcu? Od wysiewu do zakwitnięcia mija ok 16 tygodni...
Ja tak, będę wysiewać w połowie stycznia.
Kwaczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 sty 2022, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

tez juz posialam lobelie ;:138 Balam sie ze za szybko, ale na szczescie nie jestem jedyna :D
teraz tylko czekam az wypusci listki i to czekanie mnie zabja ;:224

Proszę o poprawna pisownię. Iwona
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Kochamogrody pisze:To kiedy ta lobelia zacznie kwitnąć jak siejesz w marcu? Od wysiewu do zakwitnięcia mija ok 16 tygodni...
W czerwcu.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Zawsze sadziłam lobelię do pojemników i w połowie lata była do wyrzucenia.Postanowiłam nie sadzić, ale w tym roku po raz pierwszy posadziłam do gruntu na murku.Ładnie wyglądała i kwitła aż do grudniowych! mrozów.Chyba lepiej jej w gruncie, ale dlaczego nie wiem.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

Kilka lat temu posiałam lobelię pod koniec marca (bo wtedy kupiłam nasiona) - w domu na parapecie, bez przykrywania folią do wykiełkowania - taki był mój początek zabawy "w ogródek", byłam zupełnie zielona i nie miałam pojęcia co i jak. Pod koniec maja posadziłam sadzonki do gruntu (bez wcześniejszego pikowania - dopiero później dowiedziałam się, że powinny być dwukrotnie pikowane) - sadziłam je ... pojedynczo ... później doczytałam, że powinnam małymi kępkami. A jaki był efekt? - zakwitły na początku lipca, w połowie lipca była w pełnym rozkwicie (pamiętam, bo moja chrzestna będąc na moich imieninach podziwiała właśnie tą lobelię - fioletowa z białym oczkiem). Po latach stwierdzam, że chyba musiałam trafić na dobre nasiona, bo już nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego efektu, albo ... rzeczywiście za bardzo nad lobelią od tamtej chwili skaczę, staram się dogodzić - odkąd zagłębiłam się w "uprawę książkową" (siew styczeń/luty, dwukrotne pikowanie itd.) - a ona jest taka sobie. W tym roku miałam jej nie wysiewać, ale zostały mi nasiona z ubiegłego roku no i stwierdziłam, że przecież nasion nie wyrzucę ot tak po prostu do kosza - no i wysiałam. Jeśli coś wzejdzie - to część wsadzę do gruntu a część do skrzynek - w ubiegłym roku też tak je rozplanowałam, ale i tu i tu były bez szału.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Lobelię sieję w marcu. Nie przykrywam nasion ziemią, są zbyt drobne. Zraszam delikatnie, codziennie. Ja urośnie las, to pikuję kępkami i zaczynam delikatnie nawozić. W maju sadzę do gruntu, do doniczki, gdzie jest potrzeba. Przy sadzeniu też dzielę kępę, jak jest duża. Kwitnie już na początku czerwca i do mrozów mam niebieskie chmurki na rabatach.
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Lobelia cz.4

Post »

Kochamogrody pisze:To kiedy ta lobelia zacznie kwitnąć jak siejesz w marcu? Od wysiewu do zakwitnięcia mija ok 16 tygodni...
Na obu opakowaniach moich nasion (lobelia biała i różowa - producent plantico) jest napisane, że kwitnie w 10 tygodni po wysiewie. Instrukcja wysiewu z opakowania również mówi o wysiewie w marcu pod osłonami lub na przełomie kwietnia i maja wprost do gruntu. Mam jeszcze niebieską innego producenta, tam również w instrukcji stoi, że wysiewać należy na przełomie marca i kwietnia pod osłony.
Zamierzam oczywiście posiać w marcu pod osłonami. Głównie dlatego, że w latach ubiegłych rzucałam się na wczesny siew pod koniec stycznia lub w lutym i borykałam się niestety z niedoborem światła. W moim mieście w tych miesiącach na zewnątrz szaruga i nawet postawienie roślin na parapecie niewiele daje, bo słońca po prostu jak na lekarstwo. W efekcie sadzonki były mizerne, powyciągane, część z nich padła, część musiałam przyciąć i w sumie efekt w postaci kwiatów miałam dopiero w lipcu. Czyli w tym miesiącu, w którym inni forumowicze mieli kwiaty z nasion posianych w marcu. Szkoda zachodu.

Ale oczywiście jeśli ktoś dysponuje dobrym miejscem do wysiewu lobelii w styczniu to tylko zazdraszczam (tak pozytywnie, z podziwem i bez zawiści). Mnie też już zima doskwiera i chętnie bym coś posiała.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Lobelia cz.4

Post »

Przyłączam się do chóru marcowych siewców lobeliowych.

Pozdrawiam!
LOKI
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Lobelia cz.4

Post »

Widzę, że nie tylko ja w sezonie 2022 zrobiłem sobie przerwę od lobelii. Właśnie przejrzałem wątek i zdecydowałem, że z wysiewami poczekam do 25 II a może nawet do 1 III. Po raz pierwszy postawiłem na otoczkowane nasiona odmiany Half Moon a otoczki wysieję do VEFI 160.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Lobelia cz.4

Post »

Ja nie robiłem sobie przerwy od lobelii. To lobelia zrobiła sobie przerwę ode mnie.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”