Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Sukulenty to ja lubię. ;:oj

Kiedyś ich było u mnie dużo - obecnie ze względu na brak miejsca mało i coraz mniej. Ale podobają mi się i Twoje oglądam z przyjemnością. ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Oj, wiem, wiem - znam Twoje umiłowanie do kaktusów i co rusz oglądam u Ciebie ich piękne kwitnienia. Ja raczej preferuję rośliny liściaste, choć mam przecież kilka sukulentów.
Powiedz mi proszę, jako że jesteś znawcą tej rodzinki, czy umieszczony poniżej aloes to Jurrasic Chameleon, bo pod tą nazwą go kupiłam. Widać go również w koszyku na zdjęciu wyżej.
Aloes Jurassic Chameleon
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Nie jestem specjalistą od aleosów, tym bardziej hybryd tego rodzaju ale tą zdarzyło mi się akurat widzieć a i sprawdziłem w necie czy się coś w tym względzie nie zmieniło...
Wydaje się to być ta roślina, być może jedynie któraś z form tej hybrydy ale to na pewno ona. :wink:

Aloes Jurassic Cameleon to prześliczna roślina, ozdoba kolekcji - taka do pozazdroszczenia. ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dziękuję Henryku za pomoc w rozpoznaniu.
Szkoda, że nie masz u siebie aloesów i haworsji. Liczyłam na to, że jako miłośnik sukulentów posiadasz także i te gatunki oprócz kaktusów. Z przyjemnością bym obejrzała ich zdjęcia w Twoim wykonaniu. :)

Nowy Rok chciałabym tutaj przywitać kilkoma fragmentami z mojego domowego buszu. Mam nadzieję, że za rok porobię zdjęcia tych samych zakątków i wszystko to będzie co najmniej dwa razy większe niż teraz.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to jest mój szczęśliwy zakup w ostatnich dniach roku. W pobliskiej kwiaciarni wszystkie kwiaty doniczkowe były sprzedawane za 50% ceny. I udało mi się właśnie zdobyć tę oto cudowną roślinę: Rhipsalis elliptica

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Bardzo ładnie i klimatycznie u Ciebie ;:oj

W nieśmiałych promykach słońca roślinki wyglądają bardzo ładnie a gustowne dodatki to pięknie podkreślają. ;:333
Za rok na pewno urosną i będą jeszcze ładniejsze. ;:173
Wanda7 napisał(a):
Szkoda, że nie masz u siebie aloesów i haworsji. Liczyłam na to, że jako miłośnik sukulentów posiadasz także i te gatunki oprócz kaktusów. Z przyjemnością bym obejrzała ich zdjęcia w Twoim wykonaniu. :)
Aleosów faktycznie u mnie nie ma ale haworcje i owszem - kilkanaście pozostało. I czasem je pokazuję chociaż faktycznie nie często. :roll:
Trzeba na mój wątek zaglądać - być może się trafi? ;:204
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Cudne roślinki, moje klimaty ;:167 . Życzę, aby marzenia się spełniły i powstał prawdziwy busz :D .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Henryku, pogrzebałam trochę w wątkach tematycznych i znalazłam Twoje haworsje. Bogata kolekcja, trzeba przyznać. Mnie najbardziej podobają się takie z wzorkami na liściach. ;:108

Basiu, dziękuję i odwzajemniam życzenia noworoczne. Oby nam się zieleniło. :D


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Witajcie! Ostatnio przybyło mi trochę nowości, choć obiecywałam sobie, że na razie zimą nic nie kupię. Z braku światła zawsze istnieje ryzyko, że roślinki nie przetrwają do wiosny w dobrej kondycji, ale mimo to... :wink:

Dwa maluszki philodendrony squamiferum
Obrazek

Philodendron Rojo Congo trochę ma sponiewierany stożek wzrostu, ale może coś się z niego wykluje.
Obrazek

Philodendron Green Princess
Obrazek

Philodendron Atom
Obrazek

Philodendron Pink Princess
Obrazek

No i jeszcze piękna hojeczka - Lisa
Obrazek

Peperomia prostrata
Obrazek

Peperomia tetraphylla Hope
Obrazek

Mały ale bardzo zadziorny aloesik Jaws
Obrazek

Haworsja Alba, poprawiam za radą Henryka na Big Ben
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

hoja Lisa rosła u mnie wiele lat bezproblemowo, również chętnie kwitła. To ładna i ciekawa roślina. ;:333

Natomiast filodendrony to moi ulubieńcy wśród zielonych i Twoje nowe nabytki naprawdę robią na mnie wrażenie!! ;:oj

Szczególnie Philodendron Atom ale też Philodendron Pink Princess są niewątpliwie cennymi nabytkami. ;:215

Rośliny bardzo obiecujące, pokaż je proszę jak porządnie podrosną. ;:173
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Filodendron Squamiferum to jedno z moich ostatnich chciejstw. Gdzie udało Ci się go zdobyć? Niełatwo jeszcze spotkać w stacjonarnych, przynajmniej w mojej okolicy.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Henryku, filodendrony są rzeczywiście urodziwe i zdaje się dość łatwe w uprawie, toteż mają wielu zwolenników. Dość dobrze znoszą nasze zimy, szczególnie pnącza. Na pewno pokażę kiedyś swoje podrośnięte egzemplarze, o ile będę jeszcze prowadzić ten wątek.
Mam pytanie o Lisę. Dlaczego piszesz o niej w czasie przeszłym? Co się z nią stało, skoro tak dobrze u Ciebie rosła?

Magda, ja te moje squamiferum kupiłam na początku stycznia w OBI. Było mnóstwo tych maluszków w cenie 10 złotych. Wyglądały bardzo biednie, takie zziębnięte i przestraszone. Wzięłam dwie sztuki na wypadek, gdyby jedna nie przeżyła. Otuliłam je szalikiem i biegiem ptrzetransportowałam do samochodu. Po tygodniu przesadziłam do świeżej ziemi. Teraz już widzę, że przetrwały. Może za jakiś czas posadzę je razem do jednej doniczki. Nie wiem, czy to dobry pomysł. :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Mam pytanie o Lisę. Dlaczego piszesz o niej w czasie przeszłym? Co się z nią stało, skoro tak dobrze u Ciebie rosła?
W pewnym okresie miałem ok. 120 różnych hoi. Były wtedy niewielkie ale i tak jak się okazało było ich dużo za dużo. :wink:
W ciągu lat wskutek selekcji (naturalnej oraz mojej) pozostało kilkadziesiąt a do teraz wytrwało tylko kilkanaście. To ekspansywne rośliny, potrzebują mnóstwo miejsca z którym u mnie jest kłopot. Do tego nie wszystkim odpowiadały warunki które mogę im zapewnić... :roll:
hoja Lisa była u mnie kilka lat, dobrze rosła i kwitła. Niestety (dla niej) rosła aż za dobrze i za szybko więc pozbyłem się jej z braku odpowiedniego miejsca. Postawiłem na inne, jeszcze wg mnie ładniejsze i te pozostawiłem. :)
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Tak właśnie słyszałam ostatnio, że w OBI dużo fajnych doniczkowych kwiatów można nabyć za niewielkie pieniądze. Za taką cenę to i ja bym się skusiła, szkoda że mam po drodze.
Ja z kolei w tym tygodniu przytargałam z Biedry te słynne już maluszki filków, Birkina i Green Princess. Birkin jest słabo wybarwiony, ciekawa jestem czy w dobrym stanowisku szybko się rozjaśni.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”