Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, to oczar wirginijski, kwitnie zawsze jesienią, zanim zrzuci żółknące liście i zawsze przegapię rozwijające się pąki ;:223 . Na szczęście pachnie!
Ciepłe dni pozwoliły rozkwitnąć wszelakim "marcinkom" i chryzantemom pęcznieją pączki, może jeszcze zdążą zakwitnąć?
Mam nadzieję, że piękna jesień jeszcze długo potrwa, bo zostało mi jeszcze sporo cebulek do upchania w ogrodzie, że o porządkach nie wspomnę ;:306
Pięknego dnia, Maryniu ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit
Ależ rożne piękne kolory Martuniu pokazałaś ;:333
Trzmielina tez już cudnie się przebarwia.
Ciekawy ten oczar.Ja jeszcze żadnego oczaru nie mam. Asterki rożne kolorki i wszystkie śliczne. Nie tylko nas ale i owady bardzo cieszą.
Zimowity też takie ładne, radosne, w pełni rozkwitnięte. One też słoneczko uwielbiają. :)
pozdrawiam cieplutko ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fajnie u Ciebie,kwitnąco i motylkowo.
Takie kolorowe liście też ładnie wyglądają.Ten nostrzyk to sam się nasiewa?
Ja też mam problem z cebulkami tulipanów.Nie chcę ich sadzić na grzędy.Chyba posadzę do donic wtedy będę miała mniej problemów z nimi.
Miłej końcówki dnia . ;:7
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu Twoja trzmielina dopiero zaczyna się wybarwiać, a u mnie prawie już zrzuciła liście ;:223
Ostatnie zdjęcie z motylkiem i pszczółką ;:333
Muszę się pochwalić, że dzisiaj pokazała kwiat trójsklepka :heja
Pozdrawiam ;:167 i miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, dziękuję za pochwały kolorków w moim ogrodzie ;:168 , słoneczne dni im służą :tan
Mój oczar ma maleńkie kwiatuszki, mało widoczne pod liśćmi, ale kupiłam go dawno i to był jedyny w szkółce i bez nazwy. Jestem zadowolona, bo okazał się podwójny, druga część krzaczka kwitnie wiosną na czerwono, ale nie pachnie ;:174 . Teraz jest dużo odmian oczarów kwitnących końcem zimy na bezlistnych pędach i pachnących, które warto mieć w ogrodzie, tylko potrzebują trochę miejsca, a u Ciebie go nie brakuje ;:215
Miłego dnia ;:196

Danusiu, ciepłe słoneczko zwabia na kwiatuszki tłumy motyli i innych owadów :tan
Nostrzyka mam z mieszanki roślin miododajnych, wysianej kiedyś i jeszcze ciągle się pojawia, a ja go zostawiam z nadzieją, że odstrasza gryzonie ;:333 Nie wiem czy działa, bo pożarły mi mnóstwo cebul ;:223 , ale jego nie ruszają ;:306
Tulipany w doniczkach, to raczej więcej problemów, bo jak ich nie będziesz wykopywać, to szybko zmarnieją, a w gruncie mają szansę rozrastać się i dłużej kwitnąć, ale przynajmniej ich nie przekopiesz niechcący.
Ja też sadzę w tym roku w doniczkach, chociaż wsadzić w grunt poszłoby o wiele szybciej :roll:
Słonecznego dnia, Danusiu ;:196

Halinko, u mnie trzmielina rośnie w niezbyt słonecznym miejscu, to i później się przebarwia, a jak już jest śliczna, to następnego dnia stoi łysa ;:306
Fotograf ze mnie kiepski, tym bardziej mi miło, że spodobało Ci się to zdjęcie ;:168
Widzisz, doczekałaś się kwiatuszka trójsklepki ;:138 , u mnie też wczoraj rozwinęła pierwszy ostatnia ;:333 . Mają jeszcze mnóstwo pączków, oby tylko nie zmarzły, to jeszcze długo będą cieszyć oczy.
Zdrówka i słoneczka, Halinko ;:196

Obrazek

Wiatr bardzo utrudnia zrobienie zdjęcia :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jarzmiaka jeszcze kwitnie

Obrazek

Chryzantemka wreszcie rozwinęła kwiatuszki ;:138

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto nadrobiłam zaległości w Twoim wątku. Dobrze, że jesteś przekonywana przez koleżankę do dalii, piękny bukiecik dostałaś, ja na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się tylko karpy przyjęła. Gdzieś je wciśniesz :lol:
Nostrzyka nie znałam, po raz pierwszy go widzę, pierwsze spojrzenie na ten kwiat i stwierdziłabym, że to jakaś odmiana szałwii, widzisz jaki ze mnie marny znawca ;:306
Pięknie wybarwia się trzmielina.
Marto pochwalę się obfitością owoców malin, co dwa dni zbieram spore ilości. Dziękuję ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu,czarujesz pięknymi kwiatuszkami swoich wielorakich marcinków, zimowitów, jesiennymi barwami winobluszczu, pachnącym oczarem czy różowiutką chryzantemą i bielutkim piegowatym kwiatuszkiem trójsklepki. ;:138 ;:138 ;:138
Motylki jeszcze latają z kwiatka na kwiatek, jeszcze zbierają nektar ;:303 i tylko pogorszenie pogody odebrało im radość korzystania z ostatnich kwitnących stołówek. ;:174 Miejmy jednak nadzieję, że to tylko chwilowe załamanie pogody. Nie pierwsze i nie ostatnie zapewne w tym roku i słoneczne dni jeszcze wrócą, czego życzę Tobie, sobie i nam wszystkim z całego serca. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dorotko, dalie są czarujące, ale potrzebują dobrego miejsca w słońcu, nie da się ich wcisnąć byle gdzie, bo będą najwyżej wegetować, a mają brylować w jesiennym ogrodzie.
Nostrzyk to wysoka roślina o rozgałęzionych pędach i drobnych kwiatuszkach na ich szczycie, (na zdjęciu w zbliżeniu), ale długo kwitnie i lubią go owady, a ja ciągle liczę na niego w kwestii gryzoni, bo ostatnio to u mnie plaga ;:223 .
Mogłaś się pomylić, bo opiera się na kłosowcu, i widać głównie jego liście, podobne do szałwii, a nostrzyk ma je koniczynowate, potrójne, bo to rodzina bobowatych.
Cieszę się bardzo, że maliny się spisują, ale boję się, że niedługo będziesz na mnie narzekać, jak będą się rozłazić po ogrodzie ;:306 , a mnie o wiele bardziej cieszą kwiatuszki od Ciebie, które rosną też w miejscu odzyskanym po ich wykarczowaniu ;:196

Lucynko, dziękuję za pochwały moich kwitnień ;:180 , ciągle szukam kolorków w moim buszu, jak dotąd tylko bardzo wysokie astry, którym już kilka lat grożę eksmisją, szaleją odcieniami różu.
Zimowity czarują już resztkami sił, ale w słońcu jeszcze robią co mogą.
Chryzantemkę, wraz z trzema późniejszymi, dostałam od Marty- koziorożec i jak zakwitły, to dostałam bzika na ich punkcie i ciągle chcę ich więcej :tan
Trójsklepki długo nie chciały zadomowić się u mnie, a teraz już mam trzeci kolorek i jeszcze jest jedna łodyżka z zamkniętymi pączkami ;:138 Tylko mogłyby szybciej zakwitać, bo jak przyjdą przymrozki, to będzie po zabawie!
Dlatego mam nadzieję, że życzenia słonecznych i ciepłych dni się spełnią, czego i Tobie z całego serca życzę ;:196

Nic nowego nie kwitnie, ten maluszek rozwija coraz więcej kwiatków, jest śliczny ;:167 , a w dodatku mogę go oglądać z góry bez drabiny :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cyklamenki ciągle rozwijają nowe kwiatuszki.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękne marcinki.Raj dla owadów.
Na swoich widzę istne owadzie oblężenie.Fajnie ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Rzeczywiście śliczniutki ten niziutki marcinek, Martusiu. ;:215
Jednak moją uwagę zwróciły bogato kwitnące cyklameny. ;:138 ;:138
Dlaczego u mnie nie tylko kwitnąć nie chciały, ;:222 ale gdzieś się wyprowadziły i wszelki słuch po nich zaginął. ;:oj
Trójsklepki jeszcze Ci pokwitną, ;:108 nie wywołuj wilka z lasu, ;:185 ;:185 do mrozu jeszcze daleka droga. :lol:
Póki co, niech słoneczko pieści kwiatuszki i rozwija pączuszki. ;:3 ;:3
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękny rozrośnięty cyklamen,a ja coś swojego nie widzę podejrzewam ,że coś go zjadło.
Mojej trójsklepki też chyba nie ma. ;:145 Teraz zaczęłam wszystko podpisywać,niestety pamięć nie ta. ;:124
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, dziękuję w imieniu marcinków ;:196
Owady w słońcu szaleją na nich :tan , chyba nadrabiają zimny koniec lata :D

Lucynko, kwitnące cyklameny rosną u mnie w niemal zupełnym cieniu, pod parasolem liści ciemiernika, i chyba im się tam podoba. Te, które posadziłam w bardziej widocznym miejscu zgniły od nadmiaru wody, najwyraźniej nie służy im zbyt duża wilgotność ;:185 .
Mam nadzieję na przyjemne temperatury, bo trójsklepki mają jeszcze mnóstwo pąków ;:196

Danusiu, cyklamena poszukaj, może jeszcze się znajdzie, on jest niepozorny dopóki nie pokaże kwiatuszków;:333 , bo trójsklepkę to już powinno być widać, to pewnie ją ciachnęłaś ;:174 . Też tak mam z pamięcią ;:306 . Przez sklerozę chyba załatwiłam sobie białego pierwiosnka japońskiego, w szale usuwania miodunki ;:145 Być może sam zniknął, bo marniał zamiast się rozrastać, ale pewności nie mam i bardzo mi go żal, trzeba było wbić tyczkę, to może zastanowiłabym się po co ona tam jest?
Miłego weekendu, Danusiu ;:196

Róża jeszcze chce kwitnąć i trójsklepki kwitłyby jeszcze długo, niechby tylko było ciepło!

Obrazek

Obrazek

Marcinki też jeszcze poszalałyby, chociaż trochę pięknej pogody im się udało ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu cyklameny przepiękne, ;:333 ale jak olbrzymie musisz mieć ciemierniki, że rosną one pod nimi ;:oj Już dumam, gdzie mogłabym je jeszcze posadzić u siebie :wink: Moje mają rozłożyste liście leżące prawie na ziemi, ale jeden biały wypuszcza pąki kwiatowe, też coś mu się pomieszało ;:124 Szkoda, że kobea jeszcze nie kwitnie i raczej ma marne szanse ;:223 dzisiaj u mnie -2. Byłam na obchodzie wszystko oszronione i obwisłe ;:145 .Zapomniałam zobaczyć do trójsklepki, bo też ma sporo pąków jak Twoja :D
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”