Problem z lancą

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z lancą

Post »

Witam,

1. Nie ma możliwości zainstalowania lancy 15 cm / 30 cm do innego opryskiwacza niż Master ergo.



2. Nie jest możliwe przykręcenie lanc modułowych (40cm ,60cm) do Master ergo
Powyższe 2 lance modułowe pasują do opryskiwaczy z zaworkiem dozującym np Titan, Profession, Hobby, VX, RX FX...




Pytanie o przedłużenie lancy 15 cm i 30 cm (te dwie pasują do Master ergo):

W praktyce można ją przedłużyć.
Żeby przedłużyć lancę 15 czy 30 cm wystarczy dokręcić kolejną lancę 15 cm lub 30cm jedną w drugą - gwinty pasują
- należy tylko pamiętać o oringu między nimi aby nie zagubić go.


Powinno się także wspomnieć, że po dokręceniu kolejnej lancy środek ciężkości opryskiwaca wychyli się w kierunku dyszy.
W związku z czym po przedłużeniu opryskiwacz Master ergo, bez cieczy zacznie robić się niestabilny.

Z wyrazami szacunku,
Admin.
Miłego dnia!
Admin.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Problem z lancą

Post »

Bardziej od stabilności martwi mnie mój stary sztywny krzyż...Pisze Pan o lancy 30 cm do mastera...Takowej nie widzę w częściach zamiennych, dlatego pytałem o możliwość skręcenia dwóch piętnastek. Dziękuję za zainteresowanie moim mało istotnym problemem. ;:333
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z lancą

Post »

Są w sprzedaży 30 cm ale nie ma na stronie www (zapewne mała popularność produktu)
W razie potrzeby i zainteresowania proszę o mail do obsługi sprzedaży - bok@marolex.pl
i poprosić o cenę i dostępność tej lancy zaznaczając że do Mastera (proszę sfotografować - mailem foto dołączyć, którą wersję Mastera Pan ma (żeby potem pasowało bo były inne modele kilka lat temu.

Z wyrazami szacunku
Admin.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Problem z lancą

Post »

Chciałam dopytać, czy te informacje o lancy do Master ergo są aktualne? Bardzo odpowiada mi jego pojemność, niestety napełnianie, dźwiganie i używanie opryskiwacz 12 litrowego to już duże przedsięwzięcie, a Ergo jest szalenie poręczny. Tylko właśnie, ta lanca :| czy dalej można pisać w sprawie kolejnej lancy 30 cm do przedłużenia zestawu? A może już produkujecie dłuższe lance do Mastera?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z lancą

Post »

Dzień dobry,

Lance przeznaczone do opryskiwaczy Master Ergo mają długości 15 cm i 30 cm.
Lance można skręcać ze sobą przedłużając tym samym zasięg oprysku opryskiwaczem Ergo.
Jednakże opryskiwacz z pustym zbiornikiem staje się niestabilny przy założonej lancy powyżej 30 cm.

Pozdrawiam,
Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Problem z lancą

Post »

Dziękuję Panie Karolu.

//edit
Kolejne pytanie juz nieaktualne, juz sobie znalazłam.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Problem z lancą

Post »

:wit mam przy opryskiwaczu lance teleskopową ,kupiłam ją w tamtym roku i już mam problem z wyciąganiem , wydłużaniem lancy. Utworzył się na rurce jakis osad i stawia opór przy wyciąganiu. Czy mogę posmarować ją jakimś smarem?
Asia
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z lancą

Post »

Po użyciu (opryskach chemicznymi środkami) należy rozsunąć lancę (w stopniu maksymalnym), nalać czystej wody do opryskiwacza i wypryskać wodę /przepłukać lancę (wewnątrz
Tym sposobem usuwamy chemię, która nie zastygnie po wyschnięciu, po czasie.. tworząc osad i "wgryzając się w elementy i uszczelki lancy".

Czystą już rurkę i po rozkręceniu lancy na dwie części smarujemy SMAREM SILIKONOWYM (np w wersji Profession jest ten smar dołączony). Kilka razy rozsuwamy i zsuwamy lancę aby smar się rozprowadził.


Miłego dnia.

PS. Bardzo zachęcam do czytania instrukcji obsługi - tam opisano które elementy smarować smarem silikonowym i jak konserwować opryskiwacz. :idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Problem z lancą

Post »

Pożyczyłam opryskiwacz Marolex Profession 5L i wrócił z uszkodzoną lancą. Mogę sama coś z tym zrobić, czy oddać profesjonalistom.

Obrazek

Obrazek
jagusia111

Re: Problem z lancą

Post »

Ale co tam jest uszkodzone? Siteczko jest założone odwrotnie. Czy coś jest odłamane?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Problem z lancą

Post »

Nie mam pojęcia. :oops: Próbowałam wyjąć, ale trzeba chyba użyć dużej siły, bałam się, żę się wyłamie.
Poczytałam instrukcję, ale nie znalazłam odpowiedzi.
jagusia111

Re: Problem z lancą

Post »

Wyciągnij ten element wystający z lancy. Pewnie ktoś go wepchnął na siłę. Tam na końcu powinien być taki dziubek i on pewnie się zaklinował. Tak czy siak trzeba to wyciągnąć. Następnie włóż to odwrotnie tak żeby z rękojeści wystawał tylko ten dziubek. Nie wiem tylko czy to siteczko nie ma odłamanej drugiej części kółeczka na końcu. Przyjrzyj się dokładnie.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z lancą

Post »

Zgadzam się z przedmówcami. Tylko filterek jest odwrotnie włożony. Trzeba wyciągnąć go np kombinerkami i włożyć odwrotnie. I będzie wszystko OK
;:333
Pozdrawiam
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”