Lilak (bez) dyskusje ogólne

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
martin79
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

U mnie pierwsza wystartowała Massena. W tym roku postarała się i kwiaty są naprawdę duże.
Obrazek

Obrazek
To i owo opuncjowo Marcina
Septalin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 sty 2021, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Do kiedy można uszczykiwać bez w celu rozgałezienia? W zeszłym roku wziałem się za stare krzaki, które kwitły tylko na sczytach-stare pędy skróciłem gdzieś do metra z kawałkiem, młodym popodcinałem końcówki żeby się rokrzewiły i właśnie wszystkim uciałem ostatnie 2-3 pary liści od wierzchołku, żeby się rozgałeżiały, a nie rosły metrowe gałęzie. Chyba teraz już nic nie ciąć, żeby na za rok były w kwiaty? W tym roku na 4 krzakach mam aż jeden kwiatostan przez to cięcie :lol:
julk1
50p
50p
Posty: 95
Od: 14 kwie 2020, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Tak się zastanawiałem dlaczego u mnie lilaki miały tylko po jednym pędzie kwiatów. A zrobiłem to samo co Septalin. W zeszłym roku, po przekwitnieniu, obciąłem w celu krzewienia prawie wszystkie gałązki na 3 lilakach.
Septalin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 sty 2021, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

No, jak się zdrewniałe odetnie to już nie pokwitnie ;:14 Dlatego w zeszłym z pełną świadomością odciałem a teraz się zastanawiam, do kiedy można uszykiwać? Czy tylko teraz mogłem czyli mało wiele jak kwitły, i koniec?
Awatar użytkownika
enia9
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 mar 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Moja babcia zawsze usuwała przekwitłe kwiatostany i ja też tak robię z lilakiem, czasem jeśli pokrój jest nieodpowiedni to po kwitnięciu formuję.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Ja wykopałam sobie sadzonkę, która urosla przy bzie mojej mamy, prawdopodobnie Massena bo ma olbrzymie kwiaty. Gdy teraz zakwitł u nas okazało się, że jest dziki. U mamy też na tamtym jedna gałąź piękna reszta dziki. Jak to się stało?
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Palibin pachnie z odległości kilku metrów. Karczownik go trochę uszkodził, ale przeżył i kwitnie.

Obrazek
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilak (bez) dyskusje ogólne

Post »

Witam
Czy moglibyście mi pomóc w rozpoznaniu niedoboru składnika widocznego na liściach ze zdjęć?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”