Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No z orlikami u mnie dokładnie to samo?

Za to maki, choć się sieją, to jakieś takie monotematycznie czerwone wszystkie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, dzisiaj przyszłam tylko, by przywitać się z Tobą i zaznaczyć swoją obecność w Twoim nowym wątku, byś mi nie zginęła w tym forumowym gąszczu. ;:108 Jutro napiszę więcej.
Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego, słonecznego, radosnego tygodnia w ogrodzie. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Martuniu ;:196 ;:196 ,ale jestem gapa ,myślałam ,
że Ty całkiem odeszłaś z forum a to tu jesteś :wit ;:196
Dobrze ,że jesteś ;:167 :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, zgodnie z obietnicą, mimo że dopiero wróciłam z działki, pospacerowałam sobie po ścieżkach Twojego ogrodu, w którym już niemal letnie klimaty. ;:215 ;:303 Kwitnące już różyczki robią wrażenie. ;:111 Pięknie kwitną piwonie, orliki, cudne irysy, wyniosłe łubiny i czosnki, zwiewne maki i pachnące liliowce, bogato ukwiecona krzewuszka i bielutka kamasja - wszystkie te cudeńka pod wpływem ciepłych promieni słońca śmieją się do Ciebie pełnymi buźkami. ;:1 ;:1
Bogato w Twoim ogrodzie i kolorowo. ;:138 ;:138 A przecież to dopiero początek, dopiero się zaczyna.
Niech pogoda pozwoli kolejnym kwiatuszkom otwierać buźki tak samo szeroko, a Tobie przysparza radosnych chwil wśród ukwieconych rabatek. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Iwonko, ostatnio tak sobie myślę, że chciałabym oddziedziczyć po sobie ten ogród, dopiero miałabym radochy z odkrywania różnych roślinek :tan , chociaż i teraz już mi się zdarza cieszyć, że jednak jest coś, co już uważałam za zaginione. Tak odkryłam kwitnącą amsonię, o której myślałam, że zniknęła, a ona przyczaiła się przy floksie :heja .
Miłego dnia, Iwonko ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loki, maki polne niby wszystkie czerwone, ale jak się dobrze przyjrzeć, to znajdą się ceglaste i niemal bordowe i o różnej ilości płatków. Przynajmniej takie różnice widziałam u siebie w ubiegłych latach, bo w tym jeszcze nie kwitną. Może to wpływ bliskości ogrodowych, bo we wspomnieniach z dzieciństwa widzę "panienki" wszystkie jednakowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bogusiu, no gdzieżbym odeszła z forum, jak tu jest tak pięknie ;:oj To już nałóg, chociaż przez chwilkę pobiegać po zaprzyjaźnionych ogródkach. :tan
Cieszę się, że mnie znalazłaś ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko, miło Cię widzieć wieczorkiem w ogrodzie z mnóstwem pochwał dla kwiatuszków ;:168 Przed zachodem słońca, ogród wydaje mi się najładniejszy, taki spokojny, bo wtedy przeważnie wiatr ustaje, pełen zapachów i wyrazistych kolorów.
Za miłe życzenia gorąco dziękuję i Wam życzę pięknych dni ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Irysowo u Ciebie Martuś w czerwcu na bogato ;:138 , złocień podziwiam, ;:333 mój obgryziony przez ślimaki wczoraj dostrzegłam... ;:oj
Pogoda sprzyjająca...komu w drogę, temu czas...zbieram się na działkę ,mój ogródek czeka! :heja

miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Śliczne iryski ;:167 Martusiu! a ta brzoskwinka...aż soczysta ;:306 Miałam chyba taką, ale nie kwitnie i chyba nawet ślicznie pachniała :D
To co przyszedł już czas narzekania na upały ;:306 ;:4
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu jestem i ja w Twoim nowym wątku :D nie mogło by mnie zabraknąć w tak bogatym w różne kwiecia ogrodzie. Masz bogatą kolekcję irysów ;:138 wszystkie mi się podobają... Krzewuszki pięknie kwitną ;:138 Piwonie ;:167 u mnie jeszcze żadna się nie otwarła, wszystko bardzo późno w tym roku, ale w końcu zrobiło się kolorowo :D Co to za piękna biała róża i czy dobrze rozpoznaję na biało kwitnące krzewy to Jaśminy? Widzę ogromny okaz Tamaryszka ;:138 Marto Twój ogród jest niesamowicie bogaty w różnorodną roślinność, dzięki temu jest zawsze pięknie i kolorowo, pozdrawiam słonecznie ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, niestety nie wszystkie irysy u mnie zakwitną w tym roku ;:185 , nie podoba im się mieszkanie w cieniu, bo to rośliny słońca. Dużo mi też zginęło w ubiegłym roku od nadmiaru wody, ale walczę o nie, bo je uwielbiam. ;:167
Ten złocień jest jakiś najzwyklejszy i szaleje w ogrodzie, mimo, że wcale o niego nie dbam, a wszystkie odmianowe dawno odeszły.
Straszą mnie dzisiaj deszczem, ale może jednak go nie będzie? ;:196

Marysiu, mnie jeszcze upały wcale nie dały się we znaki, dopiero wczoraj było cieplutko, a dzisiaj już chmurzyska czają się, zasłaniając słońce ;:145 .
Wszystkie iryski pachną słodko, jeśli tylko jest ładna pogoda :tan
Życzę Ci, Marysiu cudnej pogody, bez nadmiaru deszczu i bez dokuczliwych upałów, na rehabilitację ogrodową ;:196

Krysiu, :wit .
Biała różyczka, to chyba róża gęstokolczasta, łodygi ma oblepione kolcami, drobnymi, ale kłującymi ;:14 i rozłazi się rozłogami. Jednak pięknie kwitnie, choć tylko raz.
Na biało kwitnący na zdjęciu jest żylistek wysmukły, ale jaśminy też już zaczynają kwitnąć. Wszystkie rośliny bardzo spieszą się z kwitnieniem, piwonie też nie chcą zostawać w tyle, a krzewuszki to chyba lubią mroźne zimy, bo tak zachwycająco obsypane kwieciem, to jeszcze nie były. ;:138
Bardzo Ci dziękuję za pochwały ogrodowych kwitnień i zawsze zapraszam. ;:196

Obrazek

Bordowa "majówka" zakwita i opada w tym samym kolorze, a ta zaczyna od czerwieni i niemal każdego dnia prezentuje inny kolorek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plamiec nabuczak. Czy to przez niego moja wierzba sypie żółtymi liśćmi od wiosny?

Obrazek

Pierwszy w tym roku, żywy jeżyk. :heja Już myślałam, że ich nie ma w ogrodzie, bo do tej pory widziałam tylko rozjechane na pobliskiej drodze ;:174

Obrazek

No i jednak popadało, mam nadzieję, że to już tyle na dzisiaj.
Miłego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Martusiu, w oczekiwaniu na przesyłkę dostało mi się trochę wolnego czasu, zaglądam więc do Twojego ukwieconego ogrodu i widzę piękną kolekcję irysów. ;:138 ;:138
Jaka szkoda, że moje areały malutkie i na irysy wysokie nie przewidziałam miejsca. ;:131 Coraz bardziej zaczynają mnie nęcić, jednak opieram się im bohatersko stawiając czoła zakusom. ;:63 Już za późno na przeorganizowanie rabat, teraz coraz częściej myślę o ich ograniczaniu na rzecz czegoś stałego i nie wymagającego nadmiernego wysiłku.
Robię się coraz wygodniejsza, a co mi tam! ;:306
Dobrego dnia, Martuś. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Krzewuszka Styriaca tonie w kwiatach, śliczna kolekcja irysów,piwonie już zaczynają, moje nieco późniejsze, choć pogoda im sprzyja. ;:215
Przed chwilą, mała burza delikatnie podlała ogródki, niebo pojaśniało i słoneczko przypieka jak poprzednio. ;:3 ;:3
Martuś, samych pogodnych dni życzę i owocnego relaksu w tak cudnym ogrodzie. ;:168 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, kocham irysy ;:167 , one były pierwsze w moim ogrodzie. Teraz im trudno, bo mam coraz więcej cienia, a one tego nie lubią ;:185 , a ja nie potrafię z nich zrezygnować. Niestety, nie są bezobsługowe, trzeba je co kilka lat przesadzać, ale chyba nie ma zupełnie bezobsługowych bylin. ;:185
Pięknego dnia, Lucynko ;:196

Stasiu, to moja najstarsza krzewuszka, bez nazwy jak i wszystkie inne, teraz będzie miała imię ;:180
Iryski potrzebują wielu pochwał, żeby wysilały się na kwitnienie w moim ogrodzie, piwonie też nie mają lekko, ale starają się ;:196 Pierwsze zakwitają w bardziej słonecznych miejscach, no i te są najwcześniejsze.
Dużo jeszcze ma zamknięte pąki, a tu znowu deszcze w prognozie, które nie przysłużą się ich kwiatom. ;:185
Stasiu, mam pytanie, czy u Ciebie żylistek Nikko pachnie?
Mam żylistka wysmukłego, ale nie pachnie obłędnie, a przeczytałam w internecie, że powinien.
Burzę też miałam po obiedzie, ale to musiała być inna, bo zlało mocno i teraz też pada, mam nadzieję, że przelotnie.
Życzenia pogodnych dni przygarniam mocno, bo pojemniki mam pełne deszczówki, a Tobie życzę potrzebnego deszczyku nocą, a w dzień tylko miłego słoneczka. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec wielosieczny obdarzył mnie kwiatuszkiem, maleńkim, ale ślicznym.

Obrazek

Kanadyjski, wędrujący.

Obrazek

Obrazek

Pierwszy irys holenderski.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, niestety Nikko nie pachnie a w tym roku z kwitnieniem przeszedł sam siebie. ;:215 ;:215
Mokra wiosna przyczyniła się do obfitych kwitnień, zwłaszcza krzewów w tym właśnie krzewuszek. ;:108
Natomiast byliny wystrzeliły ponad miarę, mam na myśli liliowce, hosty i piwonie. Zwłaszcza te ostatnie nie zdołają utrzymać ciężkich głów kwiatowych w pozycji pionowej, bez dodatkowego wsparcia ogrodnika. ;:oj ;:oj
Nie znam zawilca wielosiecznego ani wędrującego, takie rarytaski to tylko w Twoim tajemniczym ogrodzie. ;:63 ;:138 ;:433
Więcej deszczu nie miałam a dziś od rana błękitne niebo i już upał się zaczyna. ;:3 ;:3
Niestety jestem uziemiona, bo mamy coroczny przegląd kominiarski, więc czekając mam czas dla forum. :tan :wit :wit ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”