Projekt rabaty

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ja proponuję z przodu ze 2 rodzaje trzmieliny,ma prześliczne listki i do tego jest ładna całą zimę szybko dosyć rośnie, a także sporo kępek wrzosów w jednym kolorze miedzy trzmielnami,niski wolno rosnący jałowiec w kolorze niebieskawym, możesz też posadzić żagwin który nadaje się na obwódkii , jest niski ale za to tworzy niepowtarzaly gęsty dywanik drobniutkich fioletowych kwiatów .Dołożyłabym z jeden niski rododendron lub 2 Natomiast z tyłu dałabym na przemian nie tylko tuje[bo będzie za nudno] ale i troche krzewów na przemian [krzewy o lisciach żółtych biało- zielonych czy wiśniowych].Wszystko możesz formowac i nie dopuszczać żeby sie rozrosło możesz też posadzić berberys ale z tych co to rosną do wysokości 1 m. Z 1 małego krzaka jak będziesz go często przycinał zrobi ci sie olbrzym :shoc moje berberysy mają po 3 lata, wejdz na moją strone i zobacz jakie są okazałe .Możesz kupić też berberys w kolorze zółtym ,jest prześliczy. Dasz sobie rade i tak po pare razy będziesz przesadzał ,to nieuniknione.Miłej pracy ;:3
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Dokładam ci zdjęcia berberysa i krzewów tych co moga byc posadzone z tyłu razem z tujami
Obrazek Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

cos mi to drugie zdjęcie nie weszło a te bererysy naprawde uwierz mi mają 3 lata Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Yaro,masz już trochę podpowiedzi i wszystkie są bardzo inspirujące,
jednak zanim zaczniesz szybko kupować małe roślinki.... pomyśl o sąsiedzie.
Byc może będziesz mu zacieniał okna..albo może Twoje liście
wiatr jesienny do sąsiada zaniesie.... Póki jeszcze nie postanowione.............
pomyśl,co by Was zadowoliło.Nie żyjemy sami
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Grażynko56 czy możesz zdradzić nazwy swoich krzewów szczególnie tego kwitnącego i ociemnych,purpurowych liściach?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

Yaro czyzby gebo13 to Twoj sąsiad :?: :D
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Aniu ten przepiękny krzew to Pęcherznica kalinolIstna Red Baron jest to bardzo niewymagający krzew o wiśniowych lisciach bardzo gęsty [trzeba w sezonie na początku ze 2 razy przyciąć]potem wystarczy raz. Stanowisko słoneczne, nie wymagający specjalnie wody ja podlewam 1 w tygodniu jak jestem na działce a czasami rzadziej [mój ma ze 4 lata]kosztuje niedrogo bo około10-12 zł już mozna kupic taki około metra.Z tym że ja kupiłam 2 szt. zeby od razu był gęsciejszy, posadziłam jeden przy drugim dosłownie juz pierwszego roku tak mi sie rozkrzewily że były i geste i poszły w góre .Nie ma nic piękniejszego jak kwitną, kwiaty są jak kule,iest ich bardo dużo w kolorze czerwono wiśniowym a potem otwierają sie po 2 tygodniach i mają kolor biało-różowy Wierz mi ze ten krzak to duma mojego ogrodu ,często sąsiedzi mnie proszą bym im ucieła pare gałazek do wazonu. Naprawde ci polecam.Pamiętaj zeby kupić lepiej niższy a gęstrzy ;:31
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Aniu a ten drugi krzew z kwitnącymi wisniowo-różowymi kwiatkami, to Krzewuszka Bristol Ruby.Krzew również nie wymagający i nie chorujący.KWITNIE BARZO OBFICIE I PO PRZYCIĘCIU KWIATÓW KWITNIE JESZCZE RAZ. :D Tylko pamietaj krzewuszek jest kilkanaście odmian, częśc z nich nie rośnie wyżej niż 1 metr ta jest wysoka możesz ja modelować na wysokość i szerokość. ;:33
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

alabedz napisał:Yaro czyzby gebo13 to Twoj sąsiad

Nie alabedz.Nie jesteśmy sąsiadami. Sama mam 13 sąsiadów w ogrodzeniu.
Dlatego znam ten problem i chcę tylko zwrócić uwagę Yaro. Pewnie chce u siebie
miło spędzać czas i o to chodzi.
Pozdrawiam serdeczniasto.. Małgosia
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Piękna ta pęcherzyca diabolo. Zwłaszcza gdy kwitnie. Chyba się na nią skuszę.
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ledo ,wierz mi jak masz możliwości terenowe to naprawde kup ten krzew .On wygląda niepozornie jak sie go kupuje bo z reguły w szkółkach są małe i nie kwitną i może dlatego nikt nie zwraca na nie uwagi .Ale wierz mi po 2-3 latach[częstym przycinaniu w 1 roku]będzie to krzew numer 1 na działce, latem zrobie jego zbliżenie w całej okazałości, mój ma 3-4 lata ;:3
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

A oto zachwala przez grażynkę krzewuszka (nie wiem tylko, czy to ta sama odmiana), tak kwitnie teraz u mnie w moim mieszanym żywpołpocie. Obrazek
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Taki ładny pomysł, a dalszego ciągu brak :cry:

Ciekawa jestem bardzo, jak teraz wygląda wynik prac koncepcyjnych nad rabatą, Mantra wróć do nas i pokaż jakieś zdjęcia, proszę :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”