Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Obrazek
Szafirki się udały faktycznie. Super wyglądają, jak na kilka lat to jestem z nich zadowolona :)

Trochę się na działce odrobiłam ale nie tak bardzo żeby triumfować. Te nasze podjazdy to jest bardzo szybki weekend - jak wyjezdzamy o 9 z Krakoawa to jestesmy kolo 12, obiad, trochŕ porobię i wieczór. W niedzielę jeszcze coś podkopuję,ale dyskretnie bo mój tato się strasznie złości ( tu mamy zderzenie światów i poglądów) i nie chcę słuchać jak to niedziela jest od leżenia lub pierdzenia w stołek a nie wypoczynku czynnego :roll:
Także wcale tak dużo czasu nie ma., a nim przyjedziemy to trzeba się zbierać.

W każdym razie przeplewiłam. Dosypałam nasionek. Wystawiłam wszystkich na słońce. Zasadziłam trochę papryk i pomidorów ( krzyż na drogę) i wysiałam nasiona takie jak tona pierteuszki, koperku, buraczki, fasolka, lubczyk itd. Wcześniejszy koperek miałam przykryty białą agro ale się dość mocno zmiażdżył. No trudno, zobaczymy co z tego będzie.
Przede mną jeszcze dyniowate i cukinie, nie wien co robić, rok temu miałam rozsady a teraz nic nie mam.

Za to zrobiłam trochę sadzonek ziół. Mam szałwię, lawendę, kocanki, rozmaryn. Rozmaryn podmarzł na brązowo, bo za wcześnie ich odkryłam.
Obrazek

Obrazek
Wiosenne przebudzenue ma też jedna mirabelka. Tamta druga stoi jak zaklęta, zobaczymy co z nią.
Zrobiłam też jesienią sadzonki z odrostów drzew owocowych. Myślałam, że pobieram jabłoń, a wyszła mi... gruszka. Chyba Klapsa. Nie wiem teraz co można zrobić z gruszką... Na pewno jej nie będę hodować po tym jak mi chorowały. Jedynie w grę wchodzi ćwiczenie na niej szczepienia, choć nie ukrywam, że wolałabym jabłonki. Obrazek[/url]

Wysadziłam też karpy dalii. Strasznie dużo tego było. Ciekawe czy wszystkie zakwitną.

Z nowości kwiatowych to pojawiły mi się miesiącznice. I kwitną. Ale bardzo smiesznie. Mają nie więcej jak pół metra...

Obrazek
Działka uroczo kwitnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dziś też wszystko śpiewa i bzyczy. Coś cudownego. Jednak humor mi się popsuł jak poszłam na łąkę po pokrzywki i odkryłam, że jeden z sasiadów po raz kolejny zalał CAŁĄ ŁĄKĘ srodkiem wypalającym chwasty ;:223
Dlatego na prędkości ukopałam żywokostów i mam nadzieję że je uratuję, bo już chyba dostały środkiem a zawsze je zbierałam. Pokrzyw w tym roku chyba tu nie nazbieram, a rozpędziłam się bo sok z mniszka już zrobiłam.

No ale cóż ... pozostało mi tylko zaprosić wszystkie ptaszki i motylki do siebie.
O dziś taki cudak przyleciał. Zieleńczyk ostrężyniec.

Obrazek
Obrazek

I na koniec Waldemarek ze spacerku

Obrazek
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Foxowa pisze: Z nowości kwiatowych to pojawiły mi się miesiącznice. I kwitną. Ale bardzo smiesznie. Mają nie więcej jak pół metra...
O dzięki, akurat wczoraj się zastanawiałam na spacerze, jak się nazywa ten kwiatek, który najwyraźniej komuś z ogródka uciekł, i mam już odpowiedź. :D Też nie miał więcej niż pół metra.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

To są też kwiaty polne dzikie, które mogą frunąć z nasion daleko.
Ja je bardzo polubiłam i chce ich mieć duuużo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyszły mi kolejne tulipanki. Bardzo ładne.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknie też kwitną drzewa owocowe i bzy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i co najważniejsze w szkieletorku wszystko mi wschodzi wzorcowo a ślimaki nic nie ruszyły :tan

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majeczko, piękne tulipany. ;:215
Szkoda, że ich czas z powodu upalnych dni może zostać skrócony. ;:174
Drzewa owocowe teraz najpiękniej zdobią otoczenie ;:138 i aż żal, że wkrótce i one zawiążą owoce, a kwiatki wiatr im zwieje.
Tak mi się jakoś melancholijnie porobiło, ;:224 ale przecież i ja się cieszę tym, że wiosna nareszcie się odobraziła na nas i częstuje gorącymi dniami ;:3 ;:3 , za którymi tak tęskniliśmy. :D

Pozdrawiam gorąco, zgodnie z wszechobecną wysoką temperaturą powietrza. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Oj Maja, te tulipany to masz naprawdę boskie! To jedne z moich ukochanych kwiatów więc oglądam z radością!
Jak tam twoje pomidorowe testy? ;:168
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dzięki Wam.
Tulipany są z mieszanek biedronkowskich. Ale przetrwało tylko to co zasadziłam w doniczkach. Miałam ich znacznie więcej tylko coś żżarło.
Tulipanów mi nie szkoda, taka kolej rzeczy. Będa znowu na wiosnę. Teraz kolej następnych roślin. Mam taką nadzieję, że będa kwitły do późnej jesieni jedna za drugą.

Jeszcze nie wysiałam nasion do końca. Czas ucieka przez palce, tyle było jeszcze czasu a tu nagle jiuż późnawo się okazuje. W dodatku młoda zainaugurowała sezon lodowy tak że siedzi w domu z chorym gardłem. Jedyne pocieszenie jest takie że pogoda się spsiła i ciągle podlewa deszcz. Miałam plan sadzić pomidory i papryki ale jak na razie się wietrzą na balkonie. Mam nadzieję że się pozbędę tego w miarę szybko.

Tak te rozsady niosę i niosę i zobaczcie co się zaraz będzie działo ;:14
Obrazek

Jeśli chodzi o pomidory to jest to na zasadzie dania im szansy. Jedynie godnie wyglądają te co siałam w styczniu jakieś zupełnie przypadkowe ( śliwka, ze sklepowego owocu). Te co planowałam wyszły marnie, nie chcą nawet za bardzo samodzielnie stać.... Nawiozlam je tak hojnie że powinny zasuwać wściekle a tu taka kiepscizna.
Ale sadzę je, albo odbiją i dostaną mocy albo padną z wrażenia.

Obrazek
Jak widać zrobilam też rozsadę dyniowatych i na pojemnik z toną nasion wykiełkowała mi 1 cukinia i 1 Tromba.
werbena74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 wrz 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dzień dobry w słoneczną sobotę. Przeczytałam obydwie części Twojego wątku i czekam na ciąg dalszy. Wdzięczna jestem za wszystkie zdjęcia, bo uświadomiłaś mi, że fajny ogród to ten swój własny, który cały czas powstaje i się tworzy. Zachęciłaś mnie do eksperymentowania i wysiewania innych roślinek niż te, które mam. Przypomniałaś również o rzeczach, o których kiedyś pamiętałam, ale zapomniałam. Dziękuję, Będę tu zaglądać.
Agnieszka - pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majeczko, tak sobie pomyślałam, że może trochę za bardzo dogadzałaś pomidorkom. ;:218 Może je przenawoziłaś....
Ja takim właśnie dogadzaniem zmarnowałam większość swoich heliotropów ;:oj i widzę też, że koleusy nie są zadowolone z dopieszczania. ;:222
Moje pomidorki z kolei były niedopieszczone i dopiero gdy dostały nawozu, znacznie poprawiły kondycję. ;:333 Wysadziłam tylko te do tunelu, pod chmurkę wysadzę po powrocie ciepłych dni. ;:108

Dobrego tygodnia ;:3 ;:3 , zdróweczka dla córuni. ;:97 ;:97
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Agnieszko

Dzięki. To bardzo miłe co piszesz.
Faktycznie nie jestem typowym ogrodnikiem i na tle sąsiadek codziennue pieczołowicie plewiących grządki wypadam blado. Ale u mnie jest mojo i tak jak dam radę i jak mi się podoba. Początkowo miałam aspiracje żeby mieć jak wszyscy, ale chyba w działce nie chodzi o to żeby się zajechać i frustrować że nie jestem w rzędzie z innymi. Lubię tak jak jest, trochę dziko, trochę chaotycznie, chwastowo i róznorodnie.
Jestem osobą mocno związaną z przyrodą, więc dla mnie piękny ogród to ten naturalny i nieidealny. Taki, którym się można bawić i odkrywać na nowo za kazdym przyjsciem :)

Lucynko
Dzięki za życzenia zdrówka. Ty jak pożyczysz to szczerze, bo zawsze się spełnia ;:304
Młoda wrócila do szkoły, ja do pracy, a jak odsiedzę swoje to będzie działkowanie. ;:215 Proszę jeszcze pozyczyć pogody, bo coś u nas brzydko a ja mam tyle planów.
Na jutro planuję transport wszystkiego na działkę i sadzenie. No zobaczymy jak to pójdzie...

Co do pomidorów to co sugestia to co innego. Jedni piszą że je zagłodziłam, drudzy że je przekarmilam, trzeci ze je przelałam... więc machnęlam na to reką i doszłam do wniosku że nie będę robić z nimi nic, niech same się regulują a jak pójda do gruntu to przeżyją albo i nie a ja się modlić do nich nie będę. Cóż im zrobię jak są takie. ;:134
Mogły się też przyczynić ziemiórki bo jak kupilam ziemię to zaczęłam je znowu hodować a to bardzo niedobrze....
Obrazek
werbena74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 wrz 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dzień dobry, widziałam, u Ciebie na zdjęciach bakłażany, które były na zewnątrz. Widziałam też, że owocowały. Czy rzeczywiście miałaś je na dworze?? Nie uprawiałam ich nigdy, a pani w sklepie powiedziała, że udadzą się tylko w folii. Jak to jest?
Agnieszka - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Co ta pani? ;:202
Bakłażany z powodzeniem można hodować na zewnątrz. Nawet w donicach w zależności od odmiany. Ja co roku mam je na grządkach i doczekuję się owoców.

W tym roku mam głownie odmianę Avan i Pumpkin on The Stick.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

To ja się już nie mogę doczekać tych bakłażanów :D bo jeszcze tego na balkonie nie miałam, więc będę wypatrywała na następny sezon :D:D:D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ja mam bakłażany odmiany Violetta Lunga (też je chyba kiedyś miałaś?) i wzbudziłaś we mnie nadzieję, że doczekam się owoców. Posadziłam więc już do skrzyni... i czekam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”