Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Od 08.04 Dalie odmiany W.Legutko w Lidlu po 8,99 zł.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

W jednej z toruńskich biedronek pokazały się już cebulki, głównie tulipany, białe krokusy, narcyzy.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Tak, chyba już powoli startuje sezon cebul jesiennych, w ubiegłym tygodniu wykładali cebule w PNOSie.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja w tym roku chyba niczego nie będę kupować z cebulowych. Wykopane tulipany, hiacynty trzymają się na razie bardzo dobrze w ciemnym garażu. Oczyściłam je z łusek, przełożyłam do papierowych torebek, wywaliłam budzące wątpliwości i czekają na wkopanie w październiku.

Z dalii rezygnuję, ślimaki je zżerają, to czego nie wszamały jeszcze nie kwitnie, poddaję się.
Za kanę kanę też już chyba podziękuję, mam słabą odmianę, pomarańczowa i chorowita. Może jeszcze rok jej dam szansę w innymi miejscu.

Mieczyki planuję wykopać i postaram się przechować. Piękne kwiaty.

Begonię zostawiam sobie tylko białą pełną i pomarańczową. Bulwy pójdą do suchego torfu przed przymrozkami i oczywiście do garażu. Czerwona okazała się jakaś niewydarzona, wielkie liście i ledwo widoczne rozetowane kwiaty i małej ilości płatków. Nie o to mi chodziło :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

O, też mam takie szczytne plany, żeby nic nie kupować, bo już miejsca brak. Ale jak znam życie jak długo bym się nie opierała, przy wyprzedażach się poddam ;:124 . No, taka słabość. Jak tu sobie odmówić narcyzów?
Z dalii chyba też zostaną tylko te, co już są, za dużo z nimi zachodu. Kanny są dwie, zostaną, bo wyhodowałam je od nasionka. Pewnie wykopię i przechowam najładniejsze dziwaczki, chociaż na pewno i tak będzie mnóstwo samosiewów. Tulipany i hiacynty raczej wystarczą mi te, które już mam. Krokusy też, bo one się mnożą jak szalone.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Jedyne co, to właśnie jakieś narcyzy kupię, bo nie mam żadnych :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

W której Biedronce? zaczynam już szukać :wink:
Z innej beczki: mam wsadzone na wiosnę do skrzynek hiacynty kalifornijskie, frezje i krokosmie. Nie za bardzo wiem co zrobić z tymi cebulkami?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Szczurbobik, a nie zostały wyjęte z ziemi po kwitnieniu, gdy im liście zaschły i zanikły? Najlepiej po kwitnieniu dokarmić nawozem na wzmocnienie, żeby cebule były silne i jak liście zbrązowieją i uschną, wykopać, a następnie wysuszyć rozłożone na płasko jedną warstwą w ciemnym suchym miejscu. W czasie gdy kanikuła dręczy nas upałami lub podtapia siklawicą z nieba, parę razy sprawdzić, czy żadna cebulka nie robi się miękka, nie pleśnieje, nie gnije. Potrząsać i czekać cierpliwie. Wsadzać jesienią w docelowe miejsce i czekać na kwiaty wiosną :)
Jeśli jeszcze ich nie wyjęłaś z ziemi, to prędziutko - jeszcze zdążą odpocząć. Teoretycznie hiacynty możesz zostawić w ogrodzie przez parę lat, nie wykopując, ale w skrzyneczce to nie wskazane.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Szczurobobik na Stawkach przy Łódzkiej.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Szczurbobik, ja bym potraktowała te cebulki jak mieczyki, tj. przechowała do wiosny i wtedy posadziła. Hiacynt kalifornijski dałby radę przezimować w gruncie (czy w skrzynce też, to zależy od zimy), ale frezje i krokosmie? Baaardzo wątpię.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Elamor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 cze 2021, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

'L. Speciosum var. Album'

Post »

Drodzy, czy można i gdzie ją dostać:
https://www.bdlilies.com/l8028.html
Tulipany33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 sie 2020, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja w sobotę wybieram się dopiero po cebulki do Biedronki. Był ktoś już i przeglądał? Były jakieś nowości?
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Tulipany33 przejechałam przez kilka biedronek, z nowości rzuciły mi się jedynie narcyzy Sun disc i czosnek Miami, ale całkiem możliwe, że były już wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”