Mazurski ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Mazurski ogród

Post »

Poczytałam, pooglądałam jak wyglądają Wasze ogrody, zatem czas na prezentację mojego zakątka. Na powitanie garść zdjęć aktualnych i latem zrobionych w tych samych miejscach. Zapraszam Was do przydomowego ogrodu.
Nie wiem jak Wy, ale ja za latem tęsknię, pomimo ze jak na razie mam niesprawna rękę i na rabatach nic bym nie zdziałała.
Obrazek

Obrazek

Na szczęście nie wszystkie hortensje są wrażliwe na zimno :)
Obrazek

Obrazek
Wstawiam zdjęcia w pełnym rozmiarze, ale nie mam pojęcia czy nie są za wielkie?

Są za wielkie.Zmniejszyłam. :wink:
Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600
Karo
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Przybiegłam za hortensjami. :D To moje ulubione krzewy. Ogrodowe niesamowicie pięknie kwitną. ;:oj Chyba dużo pracy wkładasz w okrywanie, żeby były tak zjawiskowe. ;:180
Jeśli możesz podaj imię, będzie milej się zwracać. ;:108
Zdjęcia za duże.
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Soniu witaj, tak to prawda uwielbiam hortensje, co do pracy...oj tak, sporo czasu mi zajmuje owijanie ich, również rododendronów, jeżyn.
Obrazek
Dwa lata temu poleniłam się, i żadna mi nie zakwitła, pomimo dość łagodnej zimy, dlatego też teraz nie odpuszczam. No i mam trzech, a raczej 3 dziewczyny do pomocy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie Ania
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, przecudne masz hortensje ;:oj , takie kwitnienia ogrodowych to marzenie ;:108 Czy pod włókniną jest jeszcze jakieś okrycie?
Pomocnice do zagłaskania ;:167
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Witaj Marto, hortensje są trochę ziemią obsypane i owinięte dość grubo włókniną. Systematycznie dokładaną od listopada /grudnia. To zależy od temperatury, na wiosnę będę stopniowo zdejmować warstwy.
W naszym regionie może nie tyle zimy co wiosenne przymrozki sieją zniszczenie. Podkarpacie zdaje się cieplejsze, więc mniej zachodu będziesz musiała wykonać. Pomimo wszystko warto je uprawiać , gdyż kwitną długo i rosną bezproblemowo.

Pozdrawiam Ania
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu hortensje bardzo lubię, a u Ciebie są naprawdę wyjątkowe. Pomocnicy dzielnie pomagają w ich zabezpieczaniu, dlatego ładnie kwitną, te o kwiatach czerwonych https://images90.fotosik.pl/476/746c75ec0b96fdf7med.jpg są bardzo ładne. Wiem jak taka pomoc może przeszkadzać, sama mam dwa koty :lol: jak zobaczą sznurek to rozpoczyna się szaleństwo.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mazurski ogród

Post »

Witaj Aniu :wit
Przepiękne masz hortensje ogrodowe ;:215 oczywiście bukietowe również, ale te wyjątkowo pięknie kwitną ;:215
Przeglądając fora jak je zobaczyłam, od razu postanowiłam je zakupić i tak zaczęłam powoli tworzyć swój ogródek.
Szkoda tylko , że już brakuje zdrowia i sił chociażby na tak porządne okrycie swoich podopiecznych. ;:333 Dlatego też muszę pożegnać się ze swoimi hortensjami ogrodowymi, gdyż ich nie okrywam i nie kwitną. ;:145 Robiłam to przez dwa lata, ale wiosną zawsze przemarzły ;:145 Co innego u Ciebie, masz fajne pomocnice ;:306
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mazurski ogród

Post »

:wit Aniu przepiękne hortensje,pozazdrościć takich egzemplarzy,cudne... :D
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Shalina

Nie dziwię się że odpuściłaś sobie okrywanie ich, ja mam już często serdecznie dość "zabawy" z włókniną. Pozdrawiam równie serdecznie, pomocnice patrzą co ja piszę :)


maryla73ab

Dziękuję bardzo Marylko, spokojnego wieczoru. Dorzucam jeszcze jedno ich zdjęcie na zachętę do ich uprawy
Obrazek



Cztery lata temu na allegro zobaczyłam tzw Szałwię brazylijską dorastającą wg sprzedającej do 1,5 metra, pomyślałam....ściema. Jednak nie dawała mi ona spokoju, myślałam,dumałam i oczywiście wiedziona ciekawością kupiłam.
Od tej pory co roku uprawiam tylko te szałwie, na zdjęciu w połączeniu z Agapantem(donica wkopana w ziemię) Szałwia ta jak jej mała kuzynka kwitnie bardzo długo i co roku zbieram jesienią jej nasiona by na wiosnę ponownie wysiać. Myślę że za miesiąc będę mogła już to zrobić
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mazurski ogród

Post »

Hortensje przepiękne :) Niestety czasem trzeba włożyć trochę pracy w ich ochronę aby cieszyć sie takimi widokami :)
To to się szuka pod nazwą szałwia brazylijska? Ja ją szukalem okolo 3 lata temu, nigdzie na necie nie bylo nasion 'wysokiej szałwi błyszczącej' - bo ja byłem pewien, że to ona :) a to brazylijska :) Dziękuję za pomoc w rązwiązaniu tej zagadki - no i już nawet nasiona na necie znalazłem :D

Jedna uwaga techniczna jeszcze :wink:
W ustawieniach profilu dodaj sobie podpis z linkiem do swojego wątku :) łatwiej będzie znaleźć Twój wątek nowym osobom :)
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Dziękuję Karo :)
sauromatum
Nie wiem czy dobrze to zrobiłam :( dziękuję za podpowiedzi
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, czarujesz tymi hortensjami, wszystkie śliczne, ale ta czerwona ;:167 To, że obsypane kwiatami, to zasługa okrywania, a jak to robisz, że one tworzą takie niskie, zgrabne krzaczki? Czy to cecha odmianowa? Jeśli tak, to zdradź jakie to odmiany?
Szałwia brazylijska ;:215 zaraz poszukam nasionek. Sieję błyszczącą dla mojej sąsiadki, która coraz gorzej widzi, to chyba się ucieszy z takiego krzaczorka, pod którym kicia może odpocząć w cieniu.:tan
Pięknie kwitnący agapant ;:138 , mój od lat obdarza mnie samymi liśćmi. ;:174
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mazurski ogród

Post »

Wielkie brawa za tak dorodne hortensje - takie widziałem jedynie nad morzem, gdzie klimat jest łagodniejszy niż w reszcie kraju. A Ty masz dość ostre zimy i udaje się Tobie je mieć tak dorodne i kwitnące. Widzę brugmansje i agapant, może masz więcej egzotyków ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”