Mój zielony świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Tzn ja to widziałam kiedyś w galeriach handlowych i innych takich podobnych miejscach i były na pewno żywe :lol: ;) zobaczymy co z tego wyjdzie ,taki mój eksperyment, ale liczę się z tym że odpadną jakieś ;) no i jak zauważyłeś aż tak gęsto nie są ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18669
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Tak, też widziałem je kiedyś w którejś galerii i faktycznie całkiem nieźle wyglądały i nie były sztuczne. :wink:

W każdym razie muszę pochwalić, od razu raźniej się robi jak się widzi tak zdrowe roślinki. Widzę, że sukulenty Cię mocno polubiły za troskliwą opiekę. ;:215

Przy okazji, sansewierie to jedne z moich ulubionych roślin. :D
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Ach jak miło to słyszeć, ;:167 dziękuję bardzo. ;:167
Sansevierie są cudowne, ale i aloesy zawładnęły moim sercem. ;:167
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mój zielony świat

Post »

Ten lasek w szkle klimatyczny. Ciekawe jak tam się Ci to sprawdzi. Niestety las w szkle ma to do siebie że wygląda zazwyczaj dobrze na świeżo ale potem jak zarasta w dzicz to się zaczyna problem.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

On już rok taki jest :D rośnie bardzo powoli ale żyje i ma się dobrze ;:167 mam tam sukulenty, one się tak nie rozrastają :wink:
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Wow, jakim cudem z liścia wyrosła Ci taka wielka sansevieria? Pytam bo ja też mam sadzonki które rozmnożyłem z liścia ale wcale nie rosną duże, wręcz przeciwnie są małe i gęste.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Stoi na oknie północnym u mnie w sypialni ;:167 moze taki gatunek :wink: matecznik to trifaciata laurentii :wink:
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Mój philodendron birkin poczuł wiosnę, dziś zauważyłam że wypuszcza liść ;:167
Obrazek

Obrazek
Nikola123
50p
50p
Posty: 70
Od: 3 gru 2020, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Witam i ja. :wit
Piękne roślinki, kolekcja aloesów boska. ;:108 Ja posiadam ich 3 gatunki i już wydaje mi się dużo, ale sukulenty nie chcą utrzymywać ze mną przyjaznych stosunków, więc za dużo ich nie mam.
Gratulacje za ten las w słoiku ;:63 , mnie by chyba coś trafiło robiąc taki. Albo ja bym trafiła nim, w ścianę. :;230 ;:224
Ps. Mam taką samą tapetę w bambusy jak Ty. ;:215
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Dziękuję ;:167 nauczyłam się o sukulentach "zapominać" więc ich nie przelewam, ale dbam o nie,stoją na południowym oknie :wink: codziennie do nich zaglądam :wink: a takie aranżacje w szkle itd kocham tworzyć ;:167 Relaksuje mnie to ;:170 wczoraj zrobiłam sobie las z hedery,trzy gatunki w dużej kuli

Obrazek

A bambusy lubię ,w poprzednim domu miałam i w korytarzu szare i w sypialni biało zielone ;:167 :lol:
Nikola123
50p
50p
Posty: 70
Od: 3 gru 2020, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Ja tam nigdy nie mogę wycelować kiedy podlać sukulenta, i albo za często, albo za rzadko. Chociaż żadnego jeszcze nie uśmierciłam, po prostu nie mają się najlepjej.
Ale, każdy lubi coś innego, popatrzec zawsze fajnie.
Ostatnio polubiłam się z paprotką, na początku ,,trochę" ją ususzyłam, ale teraz jest zielona (a raczej zielono-szaro-niebieska) i całkowicie żywa. Może będzie to dłuższa przyjaźń i posiądę ich więcej.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Mi się paprocie nie trzymają :roll: gdy były nad akwarium były piękne,mąż zlikwidował akwarium i paprocie mi padły ;:223 żadna inna paproć nie przetrwała pomimo podlewania zraszania itd :roll: tzn mam taką niebieskawą ale ma pojedyncze listki :roll:
Nikola123
50p
50p
Posty: 70
Od: 3 gru 2020, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

No ja tak mam z sukulentami, chociaż żyją i nic nie uśmierciłam. Oddać komu nie mam to sobie są, ale co urośnie to zaraz gnije lub usycha... Ale zawsze uda się uratować.
Każdy ma, i lubi coś innego. Zawsze ładniejsza zdrowa paproć czy monstera (moje ulubienice najulubieńsze), niż zgniły sukulent. I na odwrót.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”