Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, ciekawie się zapowiada ogród. Mam nadzieję, że zrealizujesz swoje plany, a my będziemy miały gdzie oczy zawiesić.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Twój ogród już zaczyna wyglądać pięknie, szczególnie przed domem. Tak to jest, że chciałoby się by wszystko od razu było cudowne, tylko jak to zrobić? I co byśmy potem robili, gdyby to było możliwe. Mam nadzieję, że te ostatnie mrozy nie dały różom w kość i będą pięknie latem cieszyć Twoje oczy, gdy będziesz pracować nad kolejnymi rabatami.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko witam Cię w nowym wątku i niejako w nowym życiu, a raczej nowej jego odmianie. Stara miłość nie rdzewieje czyli róże, ale dokładasz sobie obowiązków więc ciekawa jestem jak to wszystko się rozwinie. Życzę Ci powodzenia i będę śledzić postępy, bo jak na razie poszło to rewelacyjnie szybko. Podrap za uszkiem pomocnika (oczywiście tego na czterech łapkach ;:306 ), bo to moja sympatia jak wiesz ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, 102 róże posadzone ;:oj i jeszcze tyle wolnego miejsca ;:138 Można Ci tylko pozazdrościć :D
Przeczytałam u Dorotki (korzo_m) o Twoich planach kupowania borówek. Wcale nie musisz czekać trzy lata na owoce, jeśli tylko masz w zasięgu jakąś szkółkę z tymi krzewami. Wystarczy tam pojechać w czerwcu, kiedy borówki kwitną i wybrać kwitnące krzaczki w doniczkach, a będziesz mieć już w lipcu owoce. Po owocowaniu wysadzisz na grządkę i będziesz wiedzieć jakiego smaku możesz oczekiwać w następnym roku.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj, Dorotko. :wit Jestem z rewizytą i muszę przyznać, że ogromnie się cieszę możliwością obserwowania tworzenia ogrodu od podstaw. ;:138 ;:138 To bardzo ekscytujące móc podglądać kolejne osiągnięcia Ogrodniczki.
Z tego, co wiem, masz duże doświadczenie w uprawie kwiatów, szczególnie róż, ;:303 a teraz jeszcze będzie warzywnik ;:215
Będę zaglądała z przyjemnością, kibicując Ci w zagospodarowywaniu ogrodu, który jest fantastycznie położony w sąsiedztwie lasu! ;:333 Zresztą cała posiadłość do pozazdroszczenia. ;:215 ;:138
A można wiedzieć, jak się wabi ten słodki czworonożny pomocnik?

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko widzę ,że jesteś w pięknym ogrodzie , teraz masz jeszcze czas pobuszować p[o szkółkach i porobić wiosenne zakupy , jak piszesz ten ogród będzie nie tylko różany , i dobrze , cieszę się ,że będą też inne byliny , ja też masz miszmasz co mi się spodoba , bo uważam ,że po to jest ogród by cieszył Nasze serducha , pozdrawiam i nie przemęczaj nogi ;:168
Ps. Jak napotkasz siostrę Elę to pomyśl o mnie i kup ;:167
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, pytałaś u mnie o berberysy więc spieszę z odpowiedzią, kupowałam je w ulubionej szkółce po drodze na działeczkę, nie w internecie. Prawdę mówiąc nie lubię kupować w sieci, bo nie licząc róż i piwonii w jednej szkółce, nigdy nie byłam z zakupów w pełni zadowolona.
Fajnie, że Twój mąż tak się zainteresował kwiatkami, widać że też cieszy się z nowego ogrodu :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko ja wiem chciałoby się od razu mieć ogród urządzony, ale lepiej poczekać, zaplanować. Ja tak sadziłam na żywioł, dziś zrobiłabym to lepiej, teraz trzeba przesadzać, poprawiać, a nie zawsze się chce. Na nowe roślinki zrób sobie tzw poczekalnię, punkt obserwacyjny, później wszystko z głową posadzisz. Już tak jesteś dużo do przodu, tyle róż posadziłaś jesienią.
Dobrze, że M dzielnie Ci kibicuje i pomaga.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Widzę, że obie zaczynamy działać od nowa. Z zapasem starych doświadczeń będzie z pewnością łatwiej.
Mnie też bardzo swędzą rączki do grzebania w ziemi, toteż jako pierwszy wysiew popełniłam rzodkiewkę. Już ją prawie całkowicie zjedliśmy na kanapki, bo choć szybko wykiełkowała, to już po kilku dniach zaczęłą się biedna pokładać z braku światła. To trochę ostudziło moje zapały, jeśli chodzi o inne wysiewy. Miałam już coś siać w styczniu, ale poczekam jednak do lutego.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Na samą myśl o przesadzeniu takiej ilości róż boli mnie kręvosłup :D naprawdę nie wiem jak daliście radę zwłaszcza, że niektóre to całkiem duuuże panienki były :D
Z ogromną ciekawością będę ci Dorotko kibicować w nowym ogrodzie ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit
Wierzę, że w nowym miejscu stworzysz przepiękny ogród n ie tylko różany.
Chociaż zawsze te twoje okazy różane podziwiam nieustająco ;:180
Będę zaglądać i podziwiać.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit Przyszłam z rewizytą, ale po drodze zajrzałam do Twojego poprzedniego ogrodu i wsiąkłam. Nie wiem co powiedzieć - żadne słowa nie oddadzą wrażenia, jakie zrobił na mnie Twój ogród różany ;:138 I choć wiem, że w tym momencie pozostał już tylko w w formie wirtualnej to z pewnością będę wracać do Twojego różanego wątku aby podziwiać i czerpać z jego bogactwa ;:167
Jestem pewna, że w nowym miejscu, bogata w doświadczenia, stworzysz równie piękny zakątek, czego Ci życzę z całego serca ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Kochana Dorotko jestem w nowym wątku i będę jak zawsze stałym gościem.
To co tworzysz w nowym ogrodzie będzie na pewno cudowne, a zapach róż umili Tobie wieczorne przesiadywanie na tarasie ;:108
I jeszcze warzywka swoje pachnące, ja do tej pory nie doceniałam aż tak swoich, tego będzie mi brakowało.
Wiem co czujesz pozostawiając w starym ogrodzie pięknotki, ale tu na pewno z czasem zapełnisz rabaty pięknymi różami i bylinami. :D

Pozdrowionka :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”