Wspólne ogrodzenie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Czy jeśli sąsiad postawił płot to od mojej strony nie wolno mi nic na nim zrobić?

Post »

alette pisze:postanowiłam, że tylko ten kawałek muru sąsiada 6 m, jak będzie ciepło na wiosnę, czymś chropowatym pokryję, jakimś mazidłem, bo nie wiem, co to będzie, ma się trzymać gładkiego betonu, jak farba, i być porowate mocno, na tyle, żeby bluszcz się piął.
Przemyśl to jeszcze do wiosny. Myślę, że otynkowane 6 mb płotu (12 m2) może Cię kosztować 500-1000 zł. Myślę, że w tej cenie można pomyśleć o czymś lepszym - koledzy już wyżej podpowiadali.

Jaka jest ekspozycja od Twojej strony? Południe? Północ?
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Czy jeśli sąsiad postawił płot to od mojej strony nie wolno mi nic na nim zrobić?

Post »

Bluszcz po kratce piąć się nie będzie, bo się nie owija wokół niczego, tylko łapie się podłoża korzonkami czepnymi.
I szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego nie miałby się przyczepić do tego (nawet gładkiego) betonu. U mnie się przysysa nawet do plastiku (np zarósł mi dzwonek i włącznik światła). Jak się go oderwie, to korzonki pozostają na murze, czy na czym tam rósł i często jest to nie do oderwania.
Obawiam się, że to właśnie może być problem- on się zbyt mocno czepia tego, po czym się wspina i zostawia ślady. Nie da się go bez śladu usunąć.
Porowata może być nawet farba wymieszana z piaskiem i klejem. Ja tak czasem maluję donice.
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”