Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Krysiu :wit i dziękuję za miłe słowa. ;:196 Pierwsze hortensje sadziłam na wiosnę 2017 i to bardzo małe sadzonki, byłam nimi bardzo rozczarowana.Jednak bardzo szybko się rozrosły, ogrodowe również, ale te ciągle mi przymarzają i nie kwitną :cry: W następnym sezonie postaram się nadać nazwy piwoniom,teraz są one tylko w zeszycie, a nie w głowie :( Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ;:196

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudny ogród, piękne zdjęcia i ta różnorodność host. Ja mam tylko jedną, ale na wiosnę zamierzam to zmienić. Jeszcze nie wiem na jakie się zdecyduję, bo co jedna to piękniejsza.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam się z Tobą, Halinko :wit Zajrzałam z ciekawości, bo widziałam nowy wątek. A tutaj piękny, ogród, pełen host, żurawek, jeżówek ;:215 Oj, będzie co podziwiać u Ciebie ;:108
Od razu zapytam o żurawki... Bo właśnie na wiosnę będę zamawiała i szukam ciekawych, niekłopotliwych odmian. Napisz proszę, jakie odmiany byś poradziła?
O hosty podpytam następnym razem, bo masz ich niesamowitą ilość i na pewno sporą wiedzę na ich temat :wit
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Aniu :wit . Miło mi,że odwiedziłaś mój wątek i zapraszam :D Jeżeli masz trochę cienia to warto je mieć w ogrodzie.W połączeniu z paprociami, czy brunnerami ładnie wyglądają :D Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Dziękuję serdecznie :) powiedziała bym, że pięknie wyglądają. Ogólnie jak dla mnie super połączenie kolorów. Czy brunnera to ta z białym na tym zdjęciu? Bo nie znam tej rośliny.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Pięknie wątek prze do przodu ,rośliny zadbane cudne 200 gatunków host ;:109 niesamowite wręcz ;:138
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko niesamowita kolekcja piwonii - cudne odmiany. I kwitną ;:oj Ja się do nich zniechęciłam - mam ze 20 od kilku lat, a kwitną raptem 3. Ilość host imponująca ;:333
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
Zaglądam i już mi się u ciebie podoba.
Kwiecia różnego dużo.
Piękne jeżówki, hortensje okazałe. Imponująca kolekcja piwonii.
Ale najbardziej zwróciłam uwagę na piękne różne odmiany hosty. Ja też je bardzo, lubię. ;:167
Ty masz 200 odmian ?? No ,no pogratulować. ;:63 ;:63
Ja mam tylko 100 odmian.
ale i tak mnie one cieszą. Nie mam miejsca z cieniem. Szkoda. I tak sporo mam rosnący w słońcu.
Pozdrawiam cieplutko :wink:
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2726
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko.
Cieszę się, że zdecydowałaś się pokazać nam swoje piękne rośliny.
A masz się czym pochwalić.
Piwonie prześliczne i na dodatek tak dużo rzadko spotykanych odmian.
Szkoda tylko, że piwonie tak krótko kwitną.
Ale za to hosty są piękne nawet wtedy gdy nie mają kwiatów.
A takie ilości odmian to nawet w ogrodach botanicznych nie rosną.
Piękne rośliny, ładnie zrobione fotki.
Takie fotki sprawiają, że robi się weselej pomimo jesienno-zimowej pogody za oknem.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witajcie :wit
dorotka350 Dorotko dziękuję za miłe słowa. ;:167 Jeżeli chodzi o żurawki,to nie mam takiego doświadczenia i dlatego tak dużo straciłam. Mimo to, to polecam ponieważ są cudowne i przez cały rok zdobią ogród.Może są trochę kłopotliwe,gdyż trzeba pamiętać, aby robić nowe sadzonki z przyrostów,żeby nie stracić danej odmiany.No i te wredne opuchlaki bardzo je lubią.Po zakupie dobrze sprawdzaj korzenie czy nie ma lokatorów? Co do odmiany to trudno mi powiedzieć, która jest najtrwalsza? Z tego co doświadczyłam, to siewki są niezawodne :D Mam też jedną odmianę, która jest nie do zdarcia,przy okazji podeślę zdjęcie.Nazwy odmian to u mnie też tylko w zeszycie,ponieważ znaczniki się nie sprawdziły,a głowa już nie ta,aby wszystko spamiętać .Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ;:196
Annau Tak Aniu to jest brunnera.Wczesną wiosną kwitnie jak niezapominajka na niebiesko albo biało, a później ma piękne liście.Mam kilka odmian i jestem z nich bardzo zadowolona ; ;:196
Bobka Bogusiu dziękuję ;:167 ale Twój ogród też jest piękny i bardziej nowoczesny ;:138 ;:196

vimen Kasiu miło mi i dziękuję ;:167 Może Twoje są za głęboko posadzone i dlatego nie kwitną.Ja mam też od pierwszego dostawcy 6 szt zakupionych wczesną wiosną 2019, ale zakwitła w tym sezonie tylko jedna i to nie zgodna odmianowo.Teraz znalazłam dostawcę, który ma piękne kłącza i zgodne odmianowo . Zależy też od wielkości kłącza, ja osobiście wolę więcej zapłacić i mam gwarancję, że zakwitną wiosną .Życzę Ci,aby następny sezon dla Twoich piwonii był łaskawszy i aby wszystkie zakwitły . ;:196
anabuko1 Aniu dziękuję, że jesteś ;:196 i że Ci się podobają moje roślinki :tan Zaglądam cichaczem też do Ciebie i wiem, że masz dużo host i piękny ogród ;:138 Pozdrawiam serdecznie i zaglądaj częściej ;:167 ;:196
Anna N Aniu dziękuję za ciepłe słowa, które podniosły mnie na duchu ;:167 ;:196 Jeżeli chodzi o zdjęcia, to lubię je robić, ale ciągle są poruszone,mało które się uda.Wcześniej robiłam aparatem i chyba były lepsze.Może to już wiek robi swoje,z rączki latają :D Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ;:167 ;:196
Kilka fotek
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Moje siewki



Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam o poranku Halinko :wit piękny piękny jest ,uporządkowany gatunkowo masz ;:138 Mój to taki nieuczesany wiejski i dobrze mu z tym zapewne mnie też ,ponieważ jest na wsi i nie może być pod linijkę .Po za tym ,nie umiem tak poukładać roślin by rosły w szeregu katalogowo. :wink:
Miłego spokojnego dnia życzę . ;:333
Czytałaś PW ,? :wink:
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Bobka- Bogusiu witaj :wit i dziękuję za odwiedziny :D Co Ty opowiadasz, że mam uporządkowane?owszem staram się, ale co ja sama w tym wieku mogę już nafikać? :wink: Mnie podoba się u Ciebie ;:138 zresztą każdy jest ładny i każdy urządza jak mu się podoba.Jednym się podoba,drugim nie, ważne aby sam właściciel był zadowolony : Do PW zaraz zajrzę. Pozdrawiam i miłego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Dokładnie o to chodzi ,jak się tylko odrobinę :wink: innym podoba i najważniejsze dobrze nam w swoim miejscu odpoczynku ,to nic więcej nie potrzeba od przyrody :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”