Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziękuję za dobre słowo Jadziu, Jolu, Stasiu ;:168
Prawda, że was zadziwiłem?
Grzyby, owe uszaki zbieram od niemal 10 lat - teraz znowu niektórzy się zdziwią - czasem są one suche, gdy mało było deszczów ale też je zbieram bo po zanurzeniu w wodzie, nawet pięciokrotnie potrafią zwiększyć objętość. Potem je siekam i do zamrażarki. Używamy do takich samych potrawek typu chińskiego, lecz samodzielnie zrobionych - grzyby, warzywa i przesmażone piersi kurczaka + ryż.
A pomidory ... zdjęcie zrobiłem 9 XI i zabrałem ostatnie do domu 20-tego Jeszcze nigdy tak długo nie mieliśmy pomidorów.

W sobotę robiłem kiełbasy - wędziłem w poniedziałek. Cały dzień byłem na ogrodzie więc już wszystko porobiłem co było do zrobienia :heja

Przez te puzzle opóźniłem o miesiąc, zimowy turnus rekreacyjny, ale sprzęt już poustawiałem (więcej tego niż na zdjęciu) ;:224
w tym tygodniu lekka rozgrzewka i od grudnia codzienne dbanie o formę. Z końcem lutego, jak co roku, sprzęt idzie w odstawkę - zaczynają sie wtedy inne ćwiczenia :wink:

Obrazek

Gdy spojrzałem na zdjęcie to mi się przypomniało - kiełbasy już dosychały w wędzarni, a ja położyłem się na chwileczkę na widocznej sofie i ... 45 min. podrzemałem - w październiku potrafiłem spać na ogrodzie ale w listopadzie (i to na koniec miesiąca) był to pierwszy raz i do tego nie było palone w piecu :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i .... byle do wiosny.
Na pewno jeszcze tu zajrzę, bo tęskno będzie :wink: a wtedy uraczę wspominkowymi zdjęciami. :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Czekamy na te wspominki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Po swojskich rarytasach taki trening wskazany, tylko się nam do wiosny nie przetrenuj Andrzeju. ;:211 ;:213 ;:134
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne jesienne widoki ;:138 grzybki jak żywe aż ma się ochotę zabrać do ich jedzenia nie czekając na ich przetworzenie ;:108
Życzę dobrej kondycji,pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jak zwykle Andrzeju dbasz o siebie to się chwali bo przecież nie możesz wyjść z formy .Wiosna przyjdzie to nie będziesz miał zakwasów jak inni :wink: . Zdróweczka dla Was ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No no, jak nie grządki to prawie siłownia ogrodowa ;:215
To się chwali!
Piękne zdjęcia pejzażowe.
A o tych grzybach to też pierwsze słyszę, że są aż tak łatwo dostępne. ;:oj
Pomidory to Cię chyba w tym roku bardzo zaskoczyły, że jeszcze jesienią masz zbiory, fajnie.
Bardzo mi się podobało Twoje podejście, Andrzeju, do sprawy zimującego lub nie - cyklamena.
Spoko - już za rok się dowiemy czy to ten zimujący w gruncie jest. ;:215 Luzik. Rok szybko przeleci a zagadka się zapewne rozwiąże.
I mamy zimową szatę w ogrodach.
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ilu elementowe było to puzzle? Piękna panorama Jerozolimy widziana z Góry Oliwnej. To najładniejsze miejsce, jakie pamiętam z Jerozolimy. A moje pudełka z puzzlami tylko przekładam i upycham na szafie. Też byłem ich fanem, a teraz czasu brak więc muszą poczekać (do emerytury chyba :;230 ).
Informacjami o polskich grzybach mun niemal mnie zelektryzowałeś! Są niezbędne w kuchni chińskiej i co najmniej kilka razy w roku po nie sięgam. Będę się uważnie przyglądał, czy nie ma ich gdzieś na drzewach bzu, jak piszesz, w mojej okolicy :idea:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jestem ciekawa jak smakują takie listopadowe pomidory ;:218 Ja o tej porze zbieram już co najwyżej czarne badyle po pomidorach.
Jestem pod wrażeniem jak fajnie wymyśliłeś sobie rytm prac i zajęć w ciągu roku. Jesteś bardzo usystematyzowaną osobą :)
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Uff - ociepliło się. W środę w dzień -2 w nocy -7 a dzisiaj było ponad +13 stopni ;:224

Pomalowałem wapnem drzewka.
Był taki rok, że pomalowałem gdy temp była dodatnia, świeciło słońce, niby mrozu nie zapowiadali a w nocy przyszedł i .... wapno płatami odpadło.
Na szczęście teraz słońce i wiatr już ładnie posuszyły moje malowanie, w nocy mrozu nie będzie, więc ... dobrze będzie :wink:

Anido - już naszykowałem zdjęcia wspominkowe - zaraz je zobaczysz :)

Stasiu, nie przetrenuję się - te sprzęty służą mi tylko do rozruszania mięśni i stawów :wink:

Dziękuję Arkadiuszu, kondycja musi być, bo ... luty już blisko a wtedy już mocno pracuję na ogrodzie i muszę mieć siłę i wytrzymałość :)

O właśnie! Jadziu - właśnie odpowiedziałem Arkowi, że nie mogę wyjść z formy by wiosną nie mieć zakwasów :D

Beato, nie ty jedyna dziwisz się, słyszących o 'uszaku bzowym' - naszymi a nie chińskimi grzybkami :wink:
Tak, tak - wiosną dowiemy się czy cyklamen zimuje. Dzisiaj obejrzałem go po 5 mroźnych nocach (i jednym dniu też) i kwiatki stoją trochę zwiesiwszy główki, a jak z bulwą ... nie wiem.

Jakże się cieszę Florianie, że ty, smakosz grzybów mun będziesz mógł je teraz zbierać w naszych lasach, a raczej zagajnikach ;:333

Kasiu, takie późne pomidory smakują ... różnie - część smakuje jak pomidor, ale niektóre takie raczej wodniste, bez smaku.
Wszyscy zauważają, że ja taki ... poukładany :;230 np. od czasu jak mam ogród (15 lat) notuję sobie codzienną temperaturę, prace ogrodowe, czas kwitnienia roślin itp.itd. To pomaga w planowaniu na następny sezon.

A teraz .... wspomnienia.

15 lat temu kupiliśmy ogródek w ROD i ... uczyliśmy się ogrodnictwa, bo do tego czasu mieliśmy tylko kwiatki na balkonie.
Na balkonie była też róża - nawet jedną zimę już przetrzymała.
Była to 'Rosarium Uetersen' (RU)
Oczywiście zaraz zanieśliśmy na ogród. Pomału rosła coraz lepiej.

Obrazek

A potem .... potem było FO i dziwne słowo pojawiające się w waszych wątkach - kulkowanie ;:oj
Zaraz poczytałem i już wiem :wink:
Zacząłem naginać i rozpinać pędy i dopiero wtedy róża pokazała na co ją stać :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba nikt się nie zdziwi, że zacząłem ukorzeniać pędy - już nie wspomnę ile ich rozdałem, ale posadziłem też przy wejściu do altany, a że tam obok taras i dużo cienia, to wyciągnąłem ją do góry, nad daszek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A za werandą .... pewnego razu zakwitła RU - zapomniałem, że i tam wetknąłem patyczek ;:306 Mamy więc 3 RU ;:224

Obrazek

Trzymajcie się zdrowo, bo .... czas szybko płynie :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju!
Czytam i oglądam Twój wątek dokładnie i uważnie od dłuższego czasu i wiesz Ty co?
Ciebie by trzeba zważyć, zmierzyć, sfotografować i umieścić w mieście Sevres pod Paryżem jako wzorzec idealnego działkowca ;:oj.
Ileż Ty, Chłopie, masz umiejętności, zainteresowań, kreatywności, zdolności!
Obdzieliłby nimi niejednego i też by wzbudzili zachwyt.
Ale Ty nie przestajesz mnie zadziwiać. Mogę tylko pogratulować Tobie i Twojej żonie takiego Towarzysza i takiej wspaniałej stworzonej przez Ciebie działki.

Pozdrawiam i kłaniam się z najwyższym uznaniem - Jagi

PS. Ale najbardziej zazdroszczę grzybów... ;:224.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju aż mi mowę odjęło z zachwytu ;:oj ;:oj cudne róże i taki ogrom pąków, nie na darmo zwą ją królową kwiatów. ;:433 ;:433
Przyłączam się do pochwał Jagi, koleżanka świetnie Cię oceniła ;:215 wielkie brawa dla Ciebie. ;:63 ;:138
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam Andrzeju :) dotarłam tez ja do Twojej hacjendy , którą zawsze zachwycałam się ;:180 Dołączam tez do trafnej oceny Twojej osoby przez Jagę i Stasię :) Jesteś wszechstronnie uzdolnionym a do tego umiejętnie gospodarujący czasem . Czy Ty wiesz ,ze tyle lat byłam na FO i pierwszy raz słyszę o kulkowaniu róż :) Twój różany świat urzekający ;:108 Pozdrawiam serdecznie :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Aż mi szczęka opadła na widok tych róż.
Daj mi chwilę abym ją podniosła. ;:306
Podziwiam chęci i samozaparcie, nic tylko pozazdrościć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”