Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Koch wycena z czerwca.250kW-30000,300kw-34000. Wchodzenie do środka kotła i czyszczenie szuflady to moje ulubione zajęcie . Z paleniem to prawda dużo zależy od węgla , czasem zrobi się skorupa i trzeba to rozbić. U mnie niestety bywało że kocioł szedł na max. , i czasami nie dopalało węgla. Dlatego lepiej kupić kocioł z zapasem mocy. Lepszy odbiór ciepła , i dobre wypalanie węgla.
Jak myślisz o Kochu na nadchodzący sezon to dzwoń bo już jest późno . Robią tylko pod zamówienia kilka kotłów miesięcznie.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Może sie ktoś pochwalić jak prowadzi rejestr ten dla wirion potrzebuje na cito
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Dostał ktoś już jakiekolwiek pieniądze? czy to za chryzantemy czy za wnioski covid19?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Do końca roku mają przesłać pieniądze ale w agencji powiedzieli mi że kasa za chryzantemy, jeśli będą potrzeby budżetowe, może być wypłacona nawet w lutym. Zależy z kim się porozmawia to inną informację się dostaje ale zapisane jest że do końca roku.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Witam Państwa sto lat mnie nie bylo :wit
Cóż problemy z logowanien,ale juz wszystko dobrze. Mam pytanie a co z ogrzewaniem ''ekologicznym'' macie jakieś pomysły bo kopcić to zaraz nam zabronią?
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Kiedyś zabronią. Morawiecki podobno dostanie miliardy na redukcję CO2 , to będzie działać
. Kilka lat jeszcze będzie można kopcić.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Z jakiej drukarki do paszportów korzystacie? Co polecacie?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ja korzystam ze zwykłej drukarki laserowej, po co mam jeszcze kupować specjalną drukarkę. Wymogu numerowania paszportów nie ma a nawet jakby był to w arkuszu sobie można robić numerację.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Czyli drukujesz na zwykłych kartkach A4? I jak dołączasz te paszporty? Na każdą doniczke przyklejasz, skrzynkę? Czy raczej wręczasz klientowi wydrukowane paszporty na a4 i tyle?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

To już bardziej zależy od formy dostawy, do wysyłek dołączam do rachunku, wydrukowane na zwykłym papierze, do hurtu na samoklejącym i przyklejam na podstawkę lub karton, sam musisz dobrać jak Ci wygodnie...
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Drukuję na kartce a4 tyle że zrobiłem sobie szablon i na jednej kartce mam ileś tam paszportów wydrukowanych które dołączam do zamówienia. Zasada jest taka że jeden paszport na jedną jednostkę handlową czyli sprzedajesz wózek to jeden paszport, sprzedajesz paletkę tak samo, sprzedajesz busa to tak samo jeden paszport. Jak sprzedajesz w detalu to wiadomo że paszportu nie musisz wystawiać wiec też nie ma co przesadzać z naklejaniem na każdą doniczkę. Jak ktoś sprzedaje na giełdzie to najmniejsza jednostka to jest zazwyczaj paletka z kilkunastoma roślinami i na nią naklejają albo dają na miejscu klientowi paszport za x palet kupionych. Tak jak napisał Zibi, dostosowujesz się do sposobu dostawy ale uważam że cała ta paszportyzacja jest przesadzona bo z założenia ma umożliwic znalezienie dostawcy u którego wystąpiła jakaś choroba a tyle wymuszają danych że się w głowie nie mieści. Osobiście tak wszystko prowadzę żeby dać jak najmniej informacji potrzebnych bo też nie mam pewności gdzie te dane mogą się kiedyś znaleźć.
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Taka wydrukowaną kartkę A4 - można zakleić taśmą klejącą przeźroczystą aby paszport był trwały i dopiero pociąć na paszporty

Co do pieców węglowych...
Koronawirus obnażył wpływ pieców węglowych na jakość powietrza.
Odkąd samoloty przestały latać i zmniejszyły się wycieczki samochodów osobowych mapka - mimo tego, że jest zima a w piecach hajcują na okrągło jest CAŁA ZIELONA - czyli jest bardzo dobra jakość powietrza.
https://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
Chociaż z tego co wiem wczoraj ktoś z Krakowa wypowiadał się, że mimo zakazu palenia w piecach o dziwo tych na drewno też i dalej mają problem. On chyba komentował stare mapki jakości powietrza sprzed 3 lat ;:223 W TV można powiedzieć co się chce bez konsekwencji ale ważne aby fama poszła w świat- co 3-ci uwierzy.
Kasa się liczy tak jak kiedyś był nacisk na azbest, który wytrzymałby jeszcze ze 100 lat na dachach - to aby się kulała kasa to trzeba zmusić największą grupę docelową jaką są domy prywatne do inwestycji i zakładania nowych poszyć dachowych - bo tamte zbyt długo by wytrzymały... Teraz to samo robią z piecami na węgiel. Firmy zarobią, podatki ze sprzedaży trafią do państwa a minus w portfelu odnotuje TYLKO przeciętny Kowalski co musi za wymianę pieca, kaloryferów, rurek i za wykonawstwo słono zapłacić...
Nie rozumiem też dlaczego chwalona jest elektryka jeśli do jej wyprodukowania (w 80%) jest potrzebny węgiel... - to elektrownia może palić węglem? I oni nie emitują gazów, smogu?
Elektryczne samochody... to moda za którą w przyszłości znowu zapłacimy - za 20/30 lat będzie problem z utylizacją i globalny śmieciowy problem - już teraz wiadomo, że przy produkcji tych samochodów baterii jest o 70% większa emisja CO2. Ale co tam ważne żeby tych samochodów sprzedało się jak najwięcej i sprzedając ludziom kit, że są ekologiczne - to takie modne słowo :)
Wierzcie mi sprzedaż czy to pieców, pokryć dachowych, paneli PV, samochodów, hulajnóg nie ma nic wspólnego z ekologią.
Jeszcze niedawno mówiło się o świeżutkim pomyśle zaprzestania hodowli bydła - krowy emitują gazy - przecież ludzie tez...
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jeszcze pozwolę sobie dopisać coś na temat wełny do ocieplania.
"Po pierwsze, przypominają one włókna azbestu - mają podobny kształt i wymiary (wyglądają jak szpilki), w ten sam sposób wnikają do układu oddechowego człowieka. Po drugie - niepokojące są wyniki badań na zwierzętach. U 125 spośród 349 szczurów, którym podano do jamy otrzewnej włókna wełny skalnej, rozwinęły się nowotwory"
Tak samo jak azbest najwięcej szkody powoduje podczas montażu jak i demontażu - potem jak leżakuje jest nieszkodliwa i łagodna jak baranek. Producenci ukrywają prawdziwe dane i promują zakładanie - tak jak kiedyś promowany był azbest.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”