Dynia - przetwory

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Okazuje się, ze dynia dyni nierówna. Mają różne smaki, konsystencję i przeznaczenie.
Bea, dobrze, że napisałaś o tym soku, bo tak się zastanawiałam co z moimi muskatami zrobić. Jeden poszedł w dobre ręce (do zachwyconej tą dynią znajomej), a trzy jeszcze leżą, zaczynają już pomalutku w niektórych miejscach nabierać brudnopomarańczowego koloru.
Bea, czy ten sok dyniowo warzywny słodzisz, czy może lekko solisz (tak jak te soki warzywne w butelkach, czasem udaje mi się kupić, ale nie w każdym sklepie bywają).
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Nie dodaję ani cukru, ani soli. Nie jest to potrzebne. Ja robię soki owocowe z dodatkiem warzyw. Smak owoców jest dominujący, warzywa dodają swój akcent. Stałym elementem są jabłka, pomarańcze i grapefruity. Do tego dodaje seoznowo gruszki, mellony, granaty, arbuzy, kiwi. Z warzyw buraki, seler, rzepę, jarmuż, marchewkę i dynię.
Ja muscata lubie jeść na surowo. Smakuje jak mniej słodki melon.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Dynia - przetwory

Post »

Mamy nowy wątek- trzeba będzie się nabiegać przy szukaniu odmian do sadzenia :roll:
Dzisiaj z whangaparoa zupa "grochowa". Zaczęła mięknąć przy samym ogonku, więc szybko poszła pod nóż. Druga połowa upieczona w piekarniku będzie do ciasta dyniowego. Ale to jutro. Troszkę jest roboty z przygotowaniem duuużej ilości orzechów do ciasta. Czyli dzisiaj łupiemy, jutro pieczemy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Dynia - przetwory

Post »

Cześć,
czy z takiej niedojrzałej jeszcze dyni coś można zrobić? dobra będzie? Jest już październik i na pewno nie dojrzeją mi niektóre owoce. Osiągnęły ok połowę wielkości, może ciut więcej niż połowę... jeszcze trzymam je na krzaku ale jak przyjdą przymrozki to i tak będą do zerwania.
Będzie coś z nich?
pozdrawiam,
Magda
edytka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 cze 2015, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - przetwory

Post »

zupa krem z dyni jest super
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Dynia - przetwory

Post »

Myślę, że taka niedojrzała dynia może zastąpić cukinię :) Będę próbować, bo kilka też nie dojrzeje, zwłaszcza, że w przyszłym tygodniu mają być u mnie przymrozki. :roll:
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dynia - przetwory

Post »

A przepisy polecane gdzie? Szukam obdarowana dynią wielkości pół beczki.... Dostałam wielką dynię i wielkie cukinie i teraz mam wielką zagwozdkę co z nimi zrobić. Zupa krem z dyni odpada. Kiedyś jadłam u kogoś dynię ze słoika w lekko słodko kwaśnym syropie z dodatkiem goździków to było pyszne. Tylko nie pamiętam u kogo to jadłam tak więc przepisu niet.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - przetwory

Post »

To jest wątek założony przez moderatora, poszatkował posty z wątku o dyniach i utworzył takie nie wiadomo co :roll:

Jest wątek o przetworach dyni w tym dziale, ma sporo fajnych przepisów ;:7
viewtopic.php?f=9&t=32472
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dynia - przetwory

Post »

O tego było mi trzeba :) Bardzo dziękuję :)
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - przetwory

Post »

Skoro masz tak dużą dynię to ja dodam jeszcze do ww. wątku sos z dyni do gołąbków. Trochę późno, co prawda, bo papryki już mocno podrożały, ale dopiero dziś weszłam na forum po bardzo długiej chorobie.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dynia - przetwory

Post »

Sos do gołąbków? Przybliż temat proszę ;:108
A już znalazłam Twój przepis :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”