Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tak bardzo żałuję, że nie dokumentowałam swojej działki od pierwszych dni, co tam dni, pierwszych trzech lat po zakupieniu. ;:7 Miło jest popatrzeć na powoli zachodzące zmiany. ;:333
Moja mama zawsze myła karpy dalii, ale miała idealne warunki do ich przechowywania. Ja nie myję, bo jednak nie mam tak dogodnych warunków. ;:108
Tak bardzo Ci współczuję choroby dzieci. ;:168 ;:168 Moim się na razie udało, synowa otrzymała ujemny wynik testu.
Mimo wszystko ciągle żyje się w niepewności, ale żyć trzeba.
Ufam, że Twoje Choruski szybciutko wyzdrowieją. Trzymam kciuki ;:333 i poproszę Św. Ritę o pomoc. ;:167 ;:180
Uważajcie na siebie, niech Was zdrówko nie opuszcza. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Chryzantemki i róże cudne.
Widok panoramiczny rabat ładny.
Życzę dla Twoich bliskich powrotu do zdrowia. ;:168 ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Czytam Soniu, że też nie lubisz pracować w zimnym. Oj, ja robię tylko to, co konieczne. I mam usprawiedliwienie, bo obiecałam sobie, że ogród zimą odpocznie, wiosną posprzątam. Ale nie da się, bo wiele przekwitniętych roślin straszy i szpeci. Więc chcąc, nie chcąc wyruszam z moim wózeczkiem i sprzątam. Też obcięłam niektórym hortensjom przekwitnięte kwiaty, bo wyjątkowo źle wyglądały. ,U mnie najładniej starzeje się Limelight i Levana. Reszta mojej hortensjowej zgrai :wink: średnio wygląda, z naciskiem na niefajnie :lol:
Zdrowia życzę Rodzince ;:196 Będzie dobrze, tylko czasu potrzeba. ;:108 T.akie u nas teraz czasy, że choroby wokoło, więc trzeba się chronić. Serce mnie boli, bo moich bliskich nie widziałam już dawno. Moje kontakty ograniczone do minimum, nie chcę ich narażać, bo codziennie mogę coś przynieść z pracy. ;:131
Uwielbiam takie zdjęcia przed, po, w trakcie. Od razu widać, jaki pracuś z Ciebie ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słoneczny ale chłodny dzień. Ukorzenione koleusy chyba za szybko rosną. :shock:

Obrazek

Obrazek

Dorotko specjalnie dla Joli odszukałam kilka zdjęć, ponieważ też zaczęła tworzyć ogród koło nowego domu. ;:215
Karpy ładnie wyschły, już zasypane wiórami, przygotowane do wywiezienia do znajomych. Dopóki nie będzie mocnych mrozów przetrzymam w garażu.

Obrazek

Lucynko dużo zdjęć z tworzenia ogrodu przepadło, ponieważ przetrzymywałam je na hostingu, który zbankrutował. ;:223 Karpy dobrze wyschły i znajomi użyczą im piwnicy.
Dziękuję za pamięć i życzenia. ;:196 Syn niestety pod tlenem w domu, wierzymy że szpital nie będzie konieczny. ;:174

Obrazek

Ewuniu dziękuję, ;:196 zdrowie dla wszystkich teraz najważniejsze. Chryzantemy stale te same, bo mam tylko trzy. ;:173 Widok panoramiczny ogrodu z 2014 roku, teraz zupełnie inaczej wygląda. ;:108

Obrazek

Małgosiu dziękuję za życzenia zdrowia. ;:196 Syn bardzo ciężko przechodzi zakażenie, a ja dziś pucowałam kuchnię, żeby zająć głowę i ręce. ;:174
Zawód wymusza niekonwencjonalne zachowania, choć serce się kraje, że bliscy nie mogą być razem. ;:167
Cieszę się, że wykopałam dalie, bo dziś zimno i szybko zakończyłam spacer po ogrodzie. ;:202

Obrazek

Miłorząb pewnie wreszcie zobaczę przebarwiony na złoty kolor. :tan

Obrazek

Jesiennie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu od lat spaceruję po Twoim ogrodzie, ale nigdy nie zauważyłam, że masz tyle dalii.
Zawsze wykopywałam je po przymrozkach, ale mamy już listopad, a one cały czas kwitną ;:oj
Jak przechowujesz karpy? Mam z tym problem z powodu zbyt ciepłego miejsca. Nigdy nie myłam karp ;:131
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dalie dostałam od miłej forumki w ramach wymiany. Miała być jedna karpa bordowej na rabatę z czerwonymi berberysami. ;:173 Przyjechało sześć w tej tonacji, więc posadziłam razem. Pozostałe to ubiegłoroczne, a miniaturowe co roku kupuję wiosną na giełdzie hurtowej.
Karpy myłam pierwszy raz, wykopywałam z mokrej ziemi, a nie chciało mi się potem czyścić. Zawsze jakiś kawałek niszczyłam. ;:223
Karpy wożę do znajomych. Przechowywane są w piwnicy z temperaturą około 6-8 stopni, w kartonach przysypanych wiórami od stolarza.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ja też już swoje dalie wykopałam.Leżą w wanience i obsychają. Muszę je czymś przysypać.
Ostatnio oglądałam program na youtube i tam radzili zasypać je perlitem.Musiałabym zakupić na all większy worek, bo w centrach ogrodniczych nie jestem pewna, czy dostanę.
Jedna karpa sporo przyrosła, a to ta co mi się najbardziej podobała.Oby tylko dobrze się przechowały.
Kupię do domku ogrodowego termometr i zobaczymy jaka będzie panowała w nim temperatura.
Czytam o Twojej rodzince ...trzymam z całych sił kciuki, aby wydobrzeli i pożegnali tego wstrętnego wirusa.U mnie w rodzinie mój chrześniak też go niestety złapał.Pracuje w DPS i miał ciągły kontakt z chorymi.Jego rodzice też są na kwarantannie i kaszlą.Czekają na wyniki już tydzień.

Dużo sił kochana ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu perlit na pewno będzie dobry, jest suchy, ale dobrze utrzymuje wilgoć. Mam worek drobnego, ale używałam tylko do mieszania z ziemią do wysiewów.
Świetnie, że te które najbardziej lubisz, będą cieszyć za rok. ;:215 U mnie wszystkie nadspodziewanie mocno przyrosły. :tan Dałam im do dołków sporo obornika granulowanego i kompostu.
Dziękuję, ;:196 staram się syna utrzymać w domu, ;:174 Sama wiesz, że to lepsze dla niego.
Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy. ;:168

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Moje dalie jeszcze ciągle siedzą w ziemi i jeszcze muszą troszkę tak wytrzymać ;:108 Po wykopaniu kilka dni je obsuszam, a potem eM zabiera je do pracy, wkłada do dużego kartonu i przesypuje torfem. Tak przechowuję je już od kilku lat i mają się doskonale.
Ta żółta chryzantemka zapowiada się na niezłą ślicznotkę i ten kolorek taki ognisty. O tej porze roku, w ogrodzie jak znalazł :heja
Przykre, co piszesz o synu. Mam nadzieję, że na domowej tlenoterapii się zakończy i syn szybko będzie wracał do zdrowia. Dla Was wszystkich dużo zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Koleusy można uszczykiwać co ograniczy ich wzrost ..ale to zapewne wiesz :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jesień w Twoim ogrodzie, Soniu, bardzo urokliwa. ;:333
Chryzantema złocista, bielutkie zawilce, ogniste koleusy...Pięknie! ;:215 ;:138
Koleusy można rozmnażać z sadzonek przez cały rok. Spokojnie dasz radę je ujarzmić. ;:108 :lol:
Zdrówka dla syna, dla całej Rodziny. ;:167 ;:167
Uważajcie na siebie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Mam nadzieję, że Twój syn lepiej się już czuje, bardzo Ci tego życzę ;:167
Pięknie u Ciebie w ogrodzie, kolorowo, róża ma jeszcze tak dużo pączków i biały zawilec piękne kwitnie. A ta żółta strzępiasta chryzantema - cudeńko ;:333

Pozdrawiam serdecznie i otaczam dobrymi myślami Ciebie i Twoich bliskich ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wyrośniętymi koleusami się nie przejmuj, za jakiś czas obetniesz wierzchołki, będziesz miała z nich nowe sadzonki, a te w ścięte puszczą boczne łodyżki i dzięki temu się zagęszczą.
Śliczne są te białe zawilcehttps://images91.fotosik.pl/438/8ca6cf8c84679d08.jpg dlaczego im u mnie nie pasuje, szkoda.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”