Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witaj Aniu u Ciebie zawsze kolorowo nawet o tej porze, u mnie tylko sporadycznie różane kwiaty jeszcze zdobią ogródek Nawet marcinki zniszczyły deszcze i owady nie mogły się nacieszyć pyłkiem .Spore paprykowe zbiory kurcze jak ze wszystkim nadążasz Twoja doba chyba dłuższa :wink: ;:333 Superowa szerszeniowa fota i nie narzekaj ze nostalgiczny wygląd ogródka raczej bardzo wesoły o tej porze ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

jarha - Halszko W tym roku mamy długą jesień , piękną Nie mamy jeszcze przymrozków.
To sporo jeszcze roślin kwitnie. Cieszy. I dalie wciąż pięknie kwitną.
Mieczyki już wykopałam skrzynce leżą. Ale faktycznie jeszcze 2 mi kwitły.
Kobea kwitła tylko paroma kwiatkami. Chyba w złym miejscu ją posadziłam.
Ta kremowa chryzantema Margo trzyma się prosto i ładnie. Inną mam też trochę kremową a ta trochę się pokłada, Ta ja już podwiązałam.
Dziękuję i ja pozdrawiam i zdróweczka życzę ;:196
Ocia-Olu Bylic jest kilka odmian. I każda różni się .Ta luizjańska jest taka srebrno - szara.
Notuj , notuj na tą listę. Hortensji dębolistnej tez jest klika. I też różnią się. Ja dokładnie nie wiem jak jest moja. Ale ze swojej jestem bardzo zadowolona. Ponoć przez przesypywane gałązki najpewniej się gałązki hortensji.
Papryka mi w tym roku się udała. Już wcześniej sporo zerwałam i przerobiłam. A tu jeszcze na koniec tyle zebrałam.
plocczanka-Lucynko Dziękuję. I mnie ten mój jesienny ogród nawet cieszy.
Kobea miała kilka kwiatów. Złu nie było. Były lata, gdzie bardziej obficie kwitła.
Marcinki pięknie kwitły, inne przekwitają. Ale jak zawsze nie zawodne. Deszczy za dużo nie miałam taki ulewnych. To rośliny nie zniszczone.
Trawniki zieloniutkie jak w lecie. Pewnie jeszcze koszenie tez czeka.
Dalie w tym roku długo kwitną i cieszą ;:167
Dziękuję i tobie zdróweczka życzę ;:196
Annes 77-Anuś Dziękuję. Hortensji już trochę mam. Te starsze są ładniejsze .Ale kilka młodych też mam. To może za rok, z a dwa też będą bardziej widoczne w ogrodzie i ładniejsze. Chyba każdy już lubi hortensje i to różne.
Dalie bardzo lubię .Od lata pięknie zdobią ogrody. Szkoda, że chociaż dalej kwitną w pełni a już sa w końcówkach bytowania. I tak w tym roku długo. Co mnie cieszy. Papryki obrodziły. Poszły w zalewy octowe. I ostre też. Część suszę .Część z buraczkami.
a kiszonych nigdy nie robiłam. a jak je się robi ??
Mam jeszcze złożone w 2 skrzynkach takie do zjedzenia Ale można byłoby coś z nich jeszcze przetworzyć.
To ty już masz przesadzone różę. Ja już chyba nic nie będę przesadzała. Chyba na wiosnę.
JAKUCH-Jadziu witaj!! Cieszę się, że się odezwałaś. ;:196
w tym roku jesień jeszcze bez przymrozków i łaskawa dla roślin i kwitnie.
Z tym nadążaniem to jest różnie. Czasami idzie dobrze. A czasami zostaje ileś rzeczy do tyłu.
ale sezon nam się kończy coraz mniej do zrobienia. Czas będzie odpoczynku ;:108
Oj to szkoda, że deszcze tak ci zniszczyły kwiatuszki. Owadzie zdjęcia obie lubimy.
Szerszeń z bliska nawet fajnie wygląda. Owady mają ciekawe pyszczki.


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Nerina kwitnie
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Super pokazałaś dalie ('Connel Gloriosa' bomba!), astry (zwłaszcza odm. 'Strahlenmeer'), a z pozostałych roślin największe wrażenie zrobiła na mnie trójsklepka. Miałem ją wiele lat temu i tak jak kiedyś tak i teraz robi na mnie wrażenie. Zwłaszcza przy tak dobrych ujęciach ;:63
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ano ciężko się zabrać do jesiennych porządków, ale lepiej je robić systematycznie w miarę jak kolejne rośliny obumierają, niż wszystko naraz. U mnie też słońca dosyć mało (choć i tak czasem się pojawia, a były już trzy tygodnie deszczu bez przerwy)? Za to dosyć ciepło? Ciągle jeszcze doniczkowców wystawionych przed chałupę nie wnosiłem, bo nie ma po co? Brak konieczności wykopywania to bardzo fajna sprawa? Choć przydałoby się, żebym nerine wykopał i gdzieś przesadził, bo tam, gdzie jest, zupełnie ją inne rośliny zacieniły i już nie kwitnie od dwóch lat? Roślinka z postu z 18. października, której nie umiesz zidentyfikować (ta ?jakaś jednoroczna?) to gomfrena kulista, zwana też wiecznikiem kulistym (Gomphrena globosa). Poza tym ? piękne rośliny pokazujesz, nie wiem czym bardziej się zachwycać, czy trójsklepkami, czy kobeą, czy może hibiskusami? Ale od roślin jeszcze lepsze są niesamowite fotki makro. Zwłaszcza szerszeń. Cudny zwierzak? U siebie nie widuję? Co najwyżej te wredoty azjatyckie zalatują od czasu do czasu z donośnym brzękiem?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Nerina to rośnie w gruncie,czy donicy?
Ta biała hortensja niżej to mi przypomina moją.
Widoki u Ciebie piękne,szczególnie dalie.Jednak dalii choć parę powinno się mieć,one są niezastąpione jesienią.Prawda?
Miłego dnia i fajnej pogody. ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ogród bardzo kolorowy, hortensją dębolistną zachwycam się co roku, cudnie się przebarwiła. ;:oj
Bukiet z trzmieliną bardzo ładny. ;:138
Miłego pobytu i powrotu w dobrym zdrowiu. ;:168
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Pięknie u Ciebie jak zawsze wszystko tak porosło. Dalie masz śliczne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Pięknie u Ciebie, Aniu! ;:215 ;:138
Zdjęcia wspaniale oddają uroki otaczającej Cię natury Twoją ręką doprowadzonej do perfekcji. ;:433 ;:433
Ciesz się jak najdłużej swoją śliczną działeczką. :tan Niech Ci pogoda i zdrowie sprzyjają. ;:3 ;:3 ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

I co z tego, że jesień, jak u ciebie Aniu taki kolorowy jeszcze ogród ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witaj Aniu!
Znowu mi się nazbierało zaległości, bo jakoś zmuszam się do pisania u siebie i w zaprzyjaźnionych wątkach.
Twój ogród ostatnio rozpoznałam w jakiejś grupie na FB i tam go podziwiałam. Gdybym go nie znała na bieżąco z FO pomyślałabym, że to ogród z innej strefy klimatycznej ;:306 Czy przewidujesz jesień w Twoim ogrodzie ;:306 bo masz ciągle pełnie lata! Kto widział mieć pięknie kwitnące lilie w październiku ...no prawie w listopadzie i nawet asterki w pełni kwitnienia podczas gdy moje prawie wszystkie do wycięcia, a ostatnie są na wpół uschnięte.
Wspaniałe i optymistyczne widoki budzą nadzieję, że lato jeszcze trwa a do zimy dalekooo!
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, ślicznie wygląda miechunka i trzmielina w bukiecie. Miechunki nigdy nie miałam, obawiam się rozłażenia kłączami po rabacie ;:7 Trzmielinę mam od lat, ale nigdy nie kwitła i nie miała tych ślicznych owocników. Może dlatego, że nie pozwalałam jej rosnąć samopas i dość ostro ją cięłam. Teraz ją przesadziłam w trochę bardziej ustronne miejsce i pozwolę jej się wykazać. Tyle, że teraz rośnie w cieniu i nie wiem czy będzie kwitła ;:7
Pozdrawiam Cię, miłego tygodnia życzę i zdrowia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Podpinam się pod pytanie danuty z - czy neriny masz w donicach czy w gruncie?
W Twoim ogrodzie rzeczywiście jesieni jeszcze nie widać :wink: Ile dalii... Wszystkie przechowujesz przez zimę? Ale już wiem z czym je można połączyć podglądając Twój ogród :wink:
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu
Ładny bukiet z dyniami.
Trzmielina u mnie rośnie na sąsiedniej działce.
Miechunka mi się podoba, nawet w zeszłym roku kupiłam nasiona ale je nie wysiałam.
A teraz nie wiem gdzie się zapodziały.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”