Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny słoneczny dzień. Posadziłam kilkanaście ząbków czosnku jadalnego i zlikwidowałam większość brzydko wyglądających cynii. Róż nie dotykam, zostawiam ich porządkowanie do wiosny. :roll:
Kupiłam w dwu różnych miejscach zawilce japońskie Whirlwind. Chyba to jednak różne odmiany. ;:218

Obrazek

Obrazek

Aniu nyna76 świetnie, że budowa Twojego domku dobiega końca. Będziesz mogła nareszcie zaplanować zagospodarowanie całej działki. ;:215
Pewnie szybko wnusiów nie zobaczymy, ale mamy nadzieję, że kiedyś to nastąpi. Nawet rozmawiać telefonicznie nie możemy, bo zaraz płacz i chcemy do babci. ;:174
M pracuje w domu, ja już niewiele się udzielam zawodowo, więc możemy się chronić przed zakażeniem.

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Biała hortensja to Limelight. Kilka pędów w cieniu dopiero teraz zakwitło.
Przeszłam dziś po ogrodzie i stwierdziłam, że nie mam co robić. ;:306 Chwastów wiele nie ma, jednorocznych mało, więc sprzątania też niewiele. Zostały dalie i szałwia jednoroczna, ale jej nawet pierwsze przymrozki nie straszne, jeszcze pokwitnie. ;:108

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 pilnujemy się. Nasz region niestety w czołówce zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. :shock: Hortensje przy chodniku i podjeździe ładne, ale jak mokre, to trudno koło nich przejść.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu miło, że moje rabaty Ci się podobają. ;:168 Ketmie pełnią u mnie funkcję żywopłotu. Mam ich siedem w trzech kolorach. Wszystkie są siewkami podarowanymi przez sąsiadkę. Jak wszystko na początku ogrodu, są posadzone za gęsto i słabo kwitną. ;:222

Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję za odwiedziny. ;:196 Znowu czeka nas przymusowa kwarantanna, ale w takich ciekawych czasach żyjemy. ;:224 Kilkoro znajomych ma Covid z objawami neurologicznymi. Strasznie to wygląda, jakby mieli zator mózgowy.

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 tylko hortensje w bardziej cienistych miejscach jeszcze ładne, pozostałe poprzypalane. Po pierwszym przymrozku zacznę ścinać.
Mam dwie spore skrzynie na warzywa, w jednej truskawki, więc nic nie robię. Drugą z M wyporządziliśmy, a grządki małe, więc pracy niewiele.
Ty musisz chodzić do pracy, a ja tylko jak mam chęć, to trochę popracuję. ;:108

Obrazek

Obrazek

Tereniu też lubię tę hortensję, to Pinki Vinki. Nie tak spektakularna jak te z większością kwiatów płonnych, ale też piękna. Nie może już pokazać swojego potencjału, bo wycinam większość pędów, które wchodzą na chodnik. ;:223

Obrazek

Obrazek

Aniu Annes 77 dziękuję za miłe słowa i życzenia zdrowia. ;:196 Podejrzałam niedawno zdjęcia z początków ogrodu, które przetrwały awarie kolejnych komputerów. Zdecydowanie rabaty z trawami długo są ładne. Byliny i jednoroczne tracą na urodzie, lub wcale ich nie widać, a trawy do wiosny zdobią ogród. ;:215
Dalie tak ładnie kwitną, że też czekam z wykopywaniem, aż przymrozek je zetnie.
Świerk serbski bez cięcia, potrzebuje przynajmniej 6- 8 metrów kwadratowych. Rośnie też wysoki, więc za blisko budynku nie może rosnąć, to niebezpieczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Czytam,że nie masz co robić w ogrodzie musiałaś więc go doskonale urządzić ;:138 ;:333 Ja niestety 40 lat pracuję w ogrodzie i jakoś nie doszłam do takiej perfekcji ;:222 Na brak pracy nigdy nie narzekam w sezonie: :) Już pewnie nie dane mi będzie się poprawić choć sobie obiecuję... :D ;:306 Ale ja lubię tę ogrodową grzebaninę i różnorodność w każdym kątku... :D Każdy powinien postępować tak jak lubi! ;:7 Samozadowolenie gwarantowane! ;:215 Zdrowia życzę bo covid czycha! :(

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród jeszcze tryska kolorami i nie tylko hortensji. Pięknie kwitną dalie, bielutkie zawilce i tytonie, różyczki i jeżówki, koleusy przyciągają wzrok, rozchodniki w swojej jesiennej szacie i wszechobecne trawy kołysane przez wiatr. Pięknie! ;:138 ;:138
Ja zrobiłam sobie małą przerwę w wyjazdach na działkę. Planowałam wypad na jutro, ale pewnie nie dam rady z uwagi na zapowiedź przyjazdu kuriera. Głupia, z nudów przeglądałam szkółki online i nie wytrzymałam, to teraz muszę odebrać dowieziony towar. ;:7

Pozdrawiam i zdrówka życzę. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kolejny ciepły, słoneczny dzień. M skosił trawnik, a ja zlikwidowałam donice z koleusami.

Maryniu dziękuję za życzenia zdrowia. ;:196 Do perfekcji, to nie dojdę nigdy. ;:306 Przymusowa kwarantanna sprawiła, że mam więcej czasu, więc szybciej się uwinęłam.
Teraz nic nie robię, ale w ogrodzie jeszcze sporo pracy mnie czeka. Wiązanie traw i ścinanie przypalonych kwiatów hortensji, wykopywanie dalii. Klon Globosum cały czas gubi liście, które spadają na chodnik i podjazd, więc co dwa dni sprzątam.
Najwięcej zajęcia mam jednak wiosną. Ścinanie traw łatwe, ale sprzątanie po tej czynności zawsze zajmuje dużo czasu. Żurawkom trzeba poczyścić liście i wiele innych prac, Ty najlepiej wiesz jakie te nasze rabaty wymagające. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję za miłe słowa. ;:196 Tytonie mnie zdziwiły. Zakwitły siewki tegorocznych roślin matecznych. :shock: Większość wyrzuciłam, było ich dziesiątki. Niektóre maja po 25 cm i całkiem dużo kwiatów. Mam nadzieję, że trochę nasion nie wykiełkowało i wiosną też będą samosiejki.
Podziwiam, że coś zamawiasz, tylko nasiona, czy jeszcze byliny? Ja tylko nasiona jarzyn kupiłam. Po raz pierwszy będę siała pasternak, ;:173 pietruszka słabo rośnie na moich piaskach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie palibin już łysy a był taki piękny w purpurze! :)
Pięknie kwitnie bielutka chryzantema ! ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale śliczne te bordowe dalie ;:138 i biała kula chryzantemowa cudna. Ogród w jesiennych barwach jest zachwycający. Tylko spacerować i podziwiać
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bielutki marcinek cudny! ;:215
Różyczka, jarzmianki jeszcze w letnich barwach. ;:333 U mnie też zarówno róże i jarzmianki jeszcze cieszą oczy. ;:303
Zakupiłam bylinki, o nasionach jeszcze nie pomyślałam, ;:185 ale raczej kupować nie będę, zostało mi z ostatnich zakupów, a żadnych nowości raczej nie planuję. ;:108

Pozdrawiam cieplutko, zdrówka życzę i słoneczka. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

To raczej bielutka chryzantemka.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pospacerowałam po Twoim niezmiennie pięknym ogrodzie i będę śnić zapewne żeby wypracować choć jedną 20_tą tego co ty wypracowałaś dziękuje że mogę czerpać tę radość.Dużo ,dużo zdrówka życzę. ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Ładnie te niskie trawki z żurawiami wyglądają .O Leonardo to u mnie ulubiona róza.
Hortensje piękne. ;:167
I ta biała wielka , cudna chryzantema robi wielki piękne wrażenie.
Moja w tym roku skąpsza.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Cieszę się słońcem i ciepłem. Dziękuję za życzenia zdrowia. ;:cm Potrzebne, ponieważ dzieciaki i syn z synową maja objawy grypopodobne. ;:174 Wyniki testów za kilka dni, bo służby nie wyrabiają z ogromną liczbą badań.

Miętę, szczypiorek i majeranek nadal świeżo zerwane mogę używać w kuchni.

Obrazek

Zakwitły malutkie samosiejki bratków i lobelii.

Obrazek

Obrazek

Maryniu biała, drobnokwiatowa chryzantema już dwa lata kwitnie w gruncie. Ma około 60 centymetrów średnicy. Świeci z daleka na rabacie. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Halszko taki czas, że tylko zaglądać w różne zakątki ogrodu. ;:108 Chryzantemy i dalie to najładniejsze kwiaty teraz. :uszy

Obrazek

Obrazek

Lucynko byliny będą cieszyć kwiatami wiele lat. ;:215 Namawiam wszystkich do siania werbeny Rigidy i szałwii niebieskiej, cały czas kwitną, a wiosną pełno samosiejek. :)
Nasion musiałam dokupić, ponieważ siałam dwa razy i jeszcze dosiewki robiłam. Wyjątkowe marne miałam jarzyny korzeniowe w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Madziu chryzantema mnie zaskoczyła, bo to zwykła drobnokwiatowa, a kwitnie drugi rok na rabacie. :shock:

Obrazek

Jolu miło, że zajrzałaś. ;:180 Ogród się zmienia i pewnie dopóki zdrowie dopisuje będę zmieniać wygląd rabat. ;:131
Jesteś zbyt skromna, masz piękny ogród, a ilość kwitnących róż zawsze podziwiam. ;:215

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Odpoczywasz i biegasz po wątkach. :D
Turzyce Evergold z czerwoną żurawką Marmalade do wiosny ładnie wyglądają. W tym roku wyjątkowo duże porosły i trochę potargane. Wiosną czeka mnie rozgęszczanie, bo już za duże kępy.
Biała chryzantema to zwykła drobnokwiatowa kupowana na schody. Ubiegłoroczna różowa też przeżyła i ładnie kwitnie. :tan

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Aż trudno uwierzyć, Soniu, że pokazujesz nam późnojesienny ogród. W niewielu ogrodach jest jeszcze tyle barw i kwitnących kwiatów, co u Ciebie ;:oj
Covid niestety się szerzy, nie wiadomo jak się chronić. Dobrze, że pracujecie w domu, jesteście mniej narażeni. ja na razie nie pracuję, ale eM tak i to jeździ po całym województwie. na szczęście u nas zakażeń nie ma tak dużo, to może uda nam się tego uniknąć.
Życzę zdrówka dla całej rodzinki, bo czytałam, że czekają na wyniki. Oby były negatywne ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale śliczne, radosne fotki wstawiłaś ;:138
Aż się cieplej robi na serduchu. Wszystko cudne ale mnie zauroczyły kremowe pomponki chryzantem ;:215
Trzymajcie się cieplutko i zdrowo. Trzeba ufać, że wszystko będzie dobrze ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”