Dezynfekcja gleby

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Bialy Bzzz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Dziękuję. Tak zrobię.

Mam nadzieję, że ten gaz jest lżejszy od powietrza, bo jak nie to mi spłynie na parter i lokatorów wytruje, a mnie w piwnicy [oba poniżej ogrodu]. Bo już taki numer miałam gdy w ogródku popsikałam się środkiem na kleszcze. Smrodzio dorwał mnie na schodach do piwnicy i z deczka przydusił :twisted:

Postanowiłam, że wyciągnę tą ziemię i usypię na folię, zmieszam środek z ziemią, podleję i przykryję folią na miesiąc. Potem folie zamienię na agro, żeby się wietrzyło ale koty nie dostały. Na jesień rozsypię wg potrzeb. Dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Wygodniej, to już mieć wilgotną ziemię obok przed zabiegiem, na folię nałożyć z 10 cm ziemi, posypać środkiem i grabiami pomieszać i powtórzyć z następną warstwą. Skuteczniej, żeby go było najwięcej na dole, bo gaz idzie ku górze i nawet jeśli go nie będzie w górnej warstwie, to i tak odkaży się ziemia. Da bezpieczeństwa lepiej, żeby nie oddychać, jeśli wyraźnie czuć ten gaz. Dlatego warto dokładnie przykryć i uszczelnić po bokach folię. Po około 5 dniach, gdy temperatura będzie powyżej 15°C powinien w większości sam się ulotnić.
Awatar użytkownika
Bialy Bzzz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Wielkie dzięki Ekopom, tak właśnie zrobię. W przyszłym tygodniu się zabieram za to :)
Pozdrawiam :wit
seebbek
100p
100p
Posty: 136
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dezynfekcja gleby

Post »

Gdzie można dostać Basamid w mniejszych ilościach poniżej 5kg?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”