Dziki ogród ?

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu pamiętam, że do ukorzeniania lawendy stosowałam ukorzeniacz. Masz rację nie wszystkie roślinki go lubią, są różna ukorzeniacze o czym ja wcześniej nie wiedziałam.
Bardzo ładna odmiana marcinka, fajne pełne kwiatki i ten kolorek widoczny z daleka.
Masz spory teren do zagospodarowania, możesz sadzić, sadzić..... ;:306 a plan nasadzeń jak najbardziej potrzebny. Też tak szkicowałam na papierze, a później sadziłam na żywioł ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu
Fajny kolorek marcinków.
Ja niestety z braku czasu mam małe możliwości bawienia się z ukorzenianiem, choć czasem próbuję.
Podziwiam Cię za wytrwałość w dążeniu do ukorzeniania wszystkiego co roślinne.
Podobnie jak u Ani cierpliwości brak.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

:wit Witam miłych gości

Aniu
Tak, marcinki mam tylko te, podobają mi się tylko pełne. Widziałam twoje piękne blado fioletowe - nie wiem czy zdjęcie dobrze oddaje kolor. Już sobie je zaznaczyłam. ;:128
A odnoście ukorzeniania Marcinków robisz to tak: ścinasz, wsadzasz, zapominasz. ;:191

Dorotko
;:oj Mam nadzieję że uda mi się jednak zrobić to zgodnie z planem, chociaż na tą chwilę najważniejszy jest dla mnie szkielet całości. Byliny czy nawet krzewy można przesadzić, ale taką sosnę to już nie.

Ewo
Uśmiałam się. Nie ukorzeniam wszystkiego co rośnie... Chyba... :roll:
Nie no, nie. Ukorzeniam "tylko" to co chciałabym u siebie a wpadnie mi w ręce. :wink:
Czasem też się zastanawiam. Jejku, po co ty to robisz, tej sadzonki prawie nie widać, nie lepiej iść do sklepu/szkółki i kupić? Ale kupić jeszcze zdążę, na razie i tak nie mam gdzie sadzić i to mnie chyba mobilizuje. Perspektywa że jak miejsce już będzie to i rośliny będą fajne. Jeśli bym miała iść kupić te wszystkie roślinki " na raz" które mam też z wysiewu z wymiany od dziewczyn to bym wcale nie poszła. Całe kupidło wsysa budowa.

Mam jedną dalię miniaturkę od Mamy, chyba dam jej szansę. Generalnie unikam roślin które będzie trzeba na zimę wysadzać, ale spróbuję.

Obrazek
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu brawo za ukorzenianie fioletowego marcinka, ;:138 jest cudny.
Dalia piękna. ;:oj Wykop jeśli zbudowała karpę i zasypana suchymi trocinami lub wiórami przechowa się w chłodnym miejscu. Już dwa lata miniaturki udało mi się przechować.
Do projektu mam jedno pytanie: dlaczego kompostownik w takim eksponowanym miejscu? Czy garaż będzie stał w granicy?
Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Witaj Soniu.
A widzisz, zapomniałam zaznaczyć. Cały pas wzdłuż ogrodzenia będzie ogródek warzywny. Przed ciążą miałam foliówkę z pomidorkami, ogórki, cukinie, papryczki itd. niestety później nie byłam w stanie przy tym robić, no a teraz miejsce zajmują rozsady. ;:128 Duuużo miejsca potrzebuję. :wink:
Przed albo za kompostownikiem mają być też kurki. ;:128
Garaż będzie raczej w granicy, teraz mamy garaż metr od ogrodzenia i jest za nim składowisko wszystkiego. :roll:
;:168
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Dziki ogród ?

Post »

Pozwalam sobie wdepnąć do twojego ogródka jak inni podziwiam cie za pracowitość w rozmnażaniu roślinek ale tu jest faktycznie największa frajda ,jak potem po latach masz duże krzewy albo drzewa.doczytałam się że interesują cię hortensje jak byś chciała to zaglądnij do mojego wątku akurat mam parę fotek z tego roku z ogrodową z różowej zrobiłam niebieską dzięki igliwiu z sosny i nawozowi do borówek mają kilka lat ale to ci zleci jak z bicza strzelił przy takich planach jak masz.Tu jest właśnie cała radocha mieć i móc je realizować ,pany i marzenia POWODZENIA ;:138
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu
Dalia piękniśna, warto ją rozmnożyć.
Zwarta kępa ładnie by wyglądała na rabacie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Dziki ogród ?

Post »

witaj mistrzyni ukorzeniania. :D :wit
To z marcinkami się przypominaj.
Piękna dalia.Warto ją przetrzymać.
Pozdrawia cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Dziki ogród ?

Post »

Ocia trzaskasz nazwami jak wprawny ogrodnik ja do tych nazw jestem tępa jak stara siekiera :;230 już widzę co będzie się działo w twoim ogrodzie za rok ,dwa -,masz bardzo dobre wybory roślin konkretne i piękne,będę cię podpatrywać to coś odgapię jak od wielu innych koleżanek choć nie zawsze mi to wychodzi.Masz może w planach skalniaczek? :wit
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Aniu ;:302 ty sobie tutaj chichotek nie rób, to poważne sprawy ;:191 ;:196

Jolu zapraszam serdecznie. :wit Ja trzaskam nazwami? ;:129 Fakt, lubię wiedzieć co jest co, tak szczerze to aż za bardzo, zazwyczaj zabiera to dodatkowy czas, takie oznaczanie czy fotografowanie. ;:124
Coś będę robić nad piwniczką, bardzo możliwe że skalniak, ale jeszcze nie wiem w jakiej formie. Zastanawiałam się też nad "domkiem" dla jaszczurek czy padalców, bo tych pierwszych u nas bardzo dużo, ale jeszcze się nie zagłębiłem w temat co lubią i czy pod takim "skalniakiem" by im się podobało.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu wszystko Ci się uda, jak masz projekt to go realizuj. Powoli etapami każdy zakątek pięknie zagospodarujesz. Na dodatek obsadzisz własnymi sadzonkami ;:138
Dalia jest bardzo ładna ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu pomyślałam, że można kompostownik ukryć za garażem. Jak będzie wielki warzywnik, to będzie łatwy dostęp do kompostu. ;:215
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Dorotko. Dziękuję bardzo za wsparcie. ;:168

A wiesz Soniu, że może i tak.
Pierwotnie kompostownik był "pod lasem" aby go nie było widać. później doszła tam altanka, a kompostownik już został i nikt nie kwestionował jego ułożenia. Ale dlaczego? Nie wiem. Jest bo jest.
To jest właśnie spojrzenie świeżym okiem... i to doświadczonym ;:180

Druga rzecz, a może by tak wykorzystać kompostownik do produkcji ciepła zimą/wiosną? Może jakiś rozsadnik, albo po prostu przytulić go do szopki? Bo chce w niej mieć duże okno, żeby nie robić produkcji wiosennej w domu. :roll:
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”