Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Widok z tarasu z rzutem na ogród bardzo ładny, elegancki. ;:63 ;:63 ;:63
Piękne coleusy .Zaraz trzeba będzie pobierać szczepki.
I ja mam w większości stałe elementy w tej starszej części ogrodu.
Ale też coś przesadzam, dosadzam.
Nawet te cebulowe, czy dalie co roku gdzie indziej ląduję i ogród wygląda co roku trochę inaczej.
Piękne hortensje, dalie, róze. ;:333 Jeszcze mamy dużo kwitnień, kolorów i radości ogrodowych.
Dobrej niedzieli życzę. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Myślę, że znajdę już teraz więcej czasu na forum ;:108 . Lato jest tak szalone, że doba jest za krótka :;230 . Muszę przyznać, że ładny masz ten widok z tarasu ;:108 . Ślicznie rosną Ci serby ;:167 . Przycinasz im boki ?? U mnie dzisiaj mocno wieje ale jak na październik jest cieplutko ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,
Jesienne widoki z Twojego ogrodu są zachwycające. Stworzyłaś wspaniałe rabaty. Trawy, hortensje, jeżówki, dalie, rozchodniki wspaniale podkreślają nawzajem swoją urodę. Kolorowe coleusy zwróciły moją uwagę. Zauważyłam też fioletowy hibiskus. Czy masz go od dawna? Widok z tarasu jak z magazynu 'Mój Piękny ogród'.
Dużo czasu poświęcasz na pielęgnację ogrodu? Jest tak zadbany, jak to robisz?
Pozdrawiam , Jola
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo ładny ten widok z daliami na tle traw.
Z jarzmianek nie jestem zadowolona. Są fotogeniczne, lecz na moich rabatach nikną te maciupeńkie kwiatuszki i w ogóle ich nie widać.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu widok z tarasu masz ładny, ogród piękny super obsadzony to jest co podziwiać.
Nie znałam tej roślinki, na pewno w większych nasadzeniach musi fajnie się prezentować.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaproszę więc Memory do siebie i dam mu dużo miejsca na rozrastanie się. Mam nadzieję, że wytrzyma czasowe susze, bo na działce jestem bardzo nieregularnie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo lubię zaglądać do Twojego ogrodu, Soniu. :tan Zawsze coś ciekawego w nim wypatrzę. :roll: Dzisiaj moje oczy przyciągają rabaty z trawami. Aczkolwiek u siebie ich nie widzę, to z ogromną przyjemnością podglądam je u Ciebie. ;:138 ;:138
To zdjęcie mnie zafascynowało https://www.fotosik.pl/zdjecie/2e7e7afa391dc9db ;:215

Dzieci szybko rosną i musimy się z tym pogodzić. ;:108 Najważniejsze, by zdrowie było, czego życzę Tobie, Twoim wnusiom i całej rodzince. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Cześć Soniu.
Teraz wiem na 100% że trawy do sosen pięknie pasują, to dzięki widokowi z tarasu.
Koleusy z zielistką piękne, chyba faktycznie na sterydach ;:306
W tle za daliami to miskant morning light? Przyciąga wzrok równie mocno jak one. ;:167
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za rady odnośnie miskanta. Może mu trochę piaskowej ziemi dosypię, skoro u Ciebie im dobrze na takiej.
Połączenia koleusów z zielistkami jeszcze nie widziałam. Super! Ja łączę z trzykrotką domową. Fajnie buduje niższe piętro.
Pisałaś już kilka razy o ekspansywności Memory, ale tak mnie zauroczył, że jest i u mnie. W tamtym roku nie kwitł. W tym już jest kilka pióropuszy. Zastanawiam się czy to będzie to , bo na razie są różowe.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Z lekką zazdrością spoglądam na dalie ;:224
Moje piekne dale pochłonęły ślimaki ;:174
Cudne jesienne zdjęcia z ogrodu, przepięknie wszystko wygląda ;:303
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dla wszystkich, którzy się dziwią po co nam taki kawał trawnika. :D Do gaszenia pożaru, biegania za złodziejem, puszczania latawców i wielu równie fascynujących zajęć.

Obrazek

Aniu nyna76 rzadko robię zdjęcia z tarasu, bo co roku rabata na wprost jest przerabiana.
Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Czasem takie zwykłe domowe rośliny dostają inne życie i świetnie się sprawdzają w ogrodowej wersji. ;:108

Obrazek

Aniu anabuko1 z każdej odmiany koleusa już ukorzeniłam po dwie sztuki. Ładnie rosną w domu, oby dotrwały do wiosny. Kilka lat temu próbowałam przechować, ale mszyce i przędziorki je wykończyły.
Przesadzanie roślin na rabatach, to cała przyjemność ogrodowania. Dzisiaj też się przyglądałam gdzie przydałyby się zmiany. ;:173
Dziękuję, ;:196 niedziela spędzona z wnusiami była miła.

Obrazek

Ewelinko za rok widok z tarasu będzie trochę inny. :) Dosadziłam kilkanaście odmianowych jeżówek i wysoką kocimiętkę Blue Dragon. Trawy i dalie pewnie zostaną.
W tym roku serbów nie cięłam. Po przesadzeniu wielu roślin bardziej do przodu rabat, nie było potrzeby. Niech mają naturalny pokrój.

Obrazek

Jolu wiele widoków już mnie zadowala, ale sama wiesz, że bez zmian nie ma ogrodu.
Mam siedem dziewięcioletnich hibiskusów, posadzonych jako żywopłot. Wszystkie to samosiejki od sąsiadki, więc kolory różne. Ten najciemniejszy to bardziej ciemny róż, niż fiolet.
Dziękuję. W tym roku wszystkie jeżówki odmianowe przeżyły, więc cieszę się nimi. Do tej pory kwitną, lubię je w połączeniu z trawami.
Wbrew pozorom naprawdę niewiele czasu mam na ogród. Dopiero w ubiegłym tygodniu wypieliłam wiosenne siewki werbeny i żeniszka na dwu rabatach. ;:224 Ogród coraz starszy, więc gęściej rosnące rośliny i kora ograniczają wzrost chwastów. Po kilku przesadzaniach w sierpniu, właściwie już nie mam co robić w ogrodzie. Godzinę w tygodniu poświęcam na wycięcie przekwitłych bylin i to cała moja aktywność w ogrodzie. Oczywiście oprócz biegania na czas, grania w piłkę i bawienia się w policjantów i złodziei. :;230

Obrazek

Wandziu dziękuję. ;:196 Jarzmianki przesadziłam wiosną w bardziej słoneczne miejsce, ponieważ wegetowały w lekkim cieniu, racząc mnie kilkoma kwiatami. ;:222 Poczekam jeszcze rok i dam im szansę, jeśli nadal będą mieć po trzy kwiatki, to bez żalu je oddam. Synowa chce mieć dużo. :shock:

Obrazek

Dorotko wiosną zobaczymy, czy orlaja się sprawdzi na rabatach. Jak każdy nowy nabytek budzi ciekawość. :roll:
Dziękuję ;:196 za miłe słowa o widoku z tarasu.

Obrazek

Anido u mnie Memory rośnie na południowej skarpie, dołem podsycha, ponieważ wody ma mało. Mimo tego ma 2, 5 metra wyskości i imponujące przyrosty roczne. ;:108

Obrazek

Lucynko ta rabata już tylko w szczegółach się zmienia. Rosną tam cisy, żywotniki Rheingold, dereń i żywopłot z hibiskusów. Tylko byliny i jednoroczne się zmieniają, ale miejsca coraz mniej. Masz rację, że na działce duże trawy nie mają racji bytu, ale jakieś małe wypełniacze mogą zagościć, jak komuś się podobają.
Dziękuję za życzenia, ;:196 dwa dni z dzieciakami bawiliśmy się w grodzie.

Obrazek

Olu w każdym ogrodzie jakiś miskant może zagościć. Mam takie, które nie rozrastają się szybko, więc 5 lat mogą nie być dzielone. Na tej rabacie rosną 4 sztuki Morning Light, ma drobne listki i nie kwitnie, więc dobrze się komponuje z kolorowymi kwiatami. ;:215

Obrazek

Narine pokaż swojego Memory, on od początku powinien mieć jasne kłosy. Może na Twojej ciężkiej glebie będzie mniej ekspansywny, niż u mnie. ;:131
Koleusy i zielistka już ukorzenione, próbuję przetrzymać do wiosny w domu.

Obrazek

Alaniu Moniczko dziękuję za miłe słowa. ;:168 Moje fascynacje nowymi roślinami trwają. ;:173 Dalie podpędziłam w doniczkach, też bałam się ślimaków. Dotychczas dalie traktowałam jak jednoroczne, teraz znajomym podrzucam do piwnicy. Jak zmienią zdanie, pewnie będzie mniej. Miło teraz w ogrodzie widzieć kolory, jak już niewiele kwiatów widać.

Obrazek

Stella de Oro cały sezon udziela tylko po kilka kwiatów.

Obrazek

Przycięte radykalnie wiosną żywotnikowce japońskie nareszcie nadają sie do pokazywania, zagęściły się. Niestety sześć lat nie przesadzana rozplenica psuje widok, prawie nie kwitnie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj trawnik powinien być. Fajne argumenty wypasałaś go mieć.
Ja też lubię dostępność i do różnej rekreacji trawniczek.
Dalia przepiękna.

Piękne trawy https://www.fotosik.pl/zdjecie/e332ea22f6756d07 To Memory ???
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu trawnik dla takiego dzielnego małego chłopca musi być duży :lol:
Za rok piszesz będą inne widoki z tarasu, perfekcja zaplanowana ;:138
Jak tylko trafię na nasionka orlaji to z ciekawości je kupię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”