Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Dzień dobry, Kolego. Ze swojej, ekologicznej strony, proponuję Ci, abyś kupił Lecitec, czyli lecytynę i wykonuj opryski co tydzień. Zobaczysz różnicę. Jedynym mankamentem Lecitec jest jego cena.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Panowie a czy brzoskwinia szczepi się dobrze czy nie za bardzo tzn łatwo czy ciężko ? znalazłem obok rzeki samosiejkę nikt jej nie pryska a ona ma sporo owoców liście zdrowe ale owoc wielkości dużego orzecha i niezbyt słodki jeszcze nie dojrzały , naszło mnie aby po połowie października teleportować to drzewko do mojego ogrodu i zrobić z niego choinkę czyli szczepić , nektarynką ,brzoskwinią rakoniewicką ,brzoskwinią INKA i ciut zostawić to co jest :lol:
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
kamileus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 17 paź 2017, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Biskupin

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Dość łatwo się okulizuje w sierpniu.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Bardziej o szczepienie by mi chodziło , jest to większa trudność niż np jabłoni ?
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
kamileus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 17 paź 2017, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Biskupin

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Z internetu
Zapamiętaj! W praktyce poprzez szczepienie zrazem najczęściej przeprowadza się szczepienie jabłoni, czasem również gruszy. Unika się natomiast tej mody w przypadku szczepienia drzew pestkowych, takich jak czereśnie, wiśnie czy śliwy, z racji na bardzo trudne przyjmowanie się zrazów tych gatunków. Czereśnie, wiśnie i śliwy lepiej szczepić przez okulizację.
Próbowałem szczepić morelę, zrazy miałem z sadu eksperymentalnego UPWr, ale bez większych sukcesów. Nawet pani, która mi pobierała zrazy też nie wróżyła za specjalnie sukcesu.
kazeko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 mar 2013, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Morela dobrze przyjmuje się na ałyczy ,lepiej niż na siewkach moreli.
Brzoskwinia natomiast lepiej przyjmuje się na siewkach brzoskwini , z mojej praktyki
tak wynika ale nie jestem zawodowym szkółkarzem.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Więc czekać aż do lipca-sierpnia i okulizować ze 30 oczek i może jakies załapią .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
kazeko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 mar 2013, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Z oczkowaniem miałem słabe wyniki ,dobre mam w szczepieniu w klin na wiosnę moreli i brzoskwini zrazy pobieram tuż przed wykonaniem .
Antos113
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 paź 2020, o 05:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

x-R-t pisze:
Dolnoslonzok pisze: Czy zatem warto ją mieć?
A przecie to wersja Kernechtera - a nie pytaj co o nim powiedzieliby tam gdzie w mazowieckich tajgach...
U mnie dochodzi końcem września, tj. jak wrzesień ciepły to jeszcze się wysłodzi. Ale służy na kompot w słoiki; mam lepsze deserowe siewki swoje, specjalnie na klimaty te własne właśnie - co właśnie dochodzą, słodziutkie. (przestanie lać to wstawię fotkę porównawczo).

W chłodniejszych klimatach specjalnie uprawia się specjalne odmiany wczesne brzoskwini - by zdążyły dojrzeć przed zimą, inaczej niż gatunek... :lol:
Terroir,krótko rzekąc panie dzieju, terroir. :wit

Witam serdecznie...
Wyczytałem na jednym z Pana starych wiadomości na Forum ,, że posiada Pan w siebie starego Cytryńca Chińskiego. Mam wielką prośbę ale wcześniej kilka słów o mnie i moim kłopocie .Jestem działkowcem na emeryturze z Koszalina.
Moje dwa 12 letnie cytryńce przepięknie zawiązały owocki, pięknie dojrzały , wybarwiły się i....
zaczęły zasychać i gnić. Uratowałem zaledwie ok. 5% ze spodziewanych 1,5 - 2 litrów owocków z których co roku robię przepyszną zdrowotno-wzmacniającą nalewkę na miodzie spadziowym. Po szczegółowych konsultacjach z moimi doradcami jagodowymi doszliśmy do wniosku, że zaatakowała je paskudna muszka plamoskrzydła Drosophila suzukii . Wcześniej załatwiła mi ( składając jaja do późnych odmian borówek ) część zbioru a teraz jej malutkie białe larwy dosłownie spustoszyły mi już teraz ok. 95% zbieranych dopiero po przymrozkach jagód cytryńca.
Czy nie ma Pan przypadkiem u siebie chociaż małej ilości świeżych ( nie suszonych ) tegorocznych jagód cytryńca. Jeżeli nie to może wie Pan kto może mieć świeże owoce cytryńca z tego roku.
Jestem zrozpaczony moją stratą jagód cytryńca ale i perspektywą , że w tym roku nie będę miał swojej ukochanej nalewki z cytryńca.
Bardzo proszę o życzliwe podejście do mojej prośby, dogadamy się ile i za ile.|
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pilną odpowiedź.
Jurek z Koszalin
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

No i popełniłem tę zbrodnię. Udało się wydostać bryłę korzeniową o średnicy 1m. Wszystkie korzenie szły płasko nie było żadnych skierowanych w dół. Bo na głębokości 30 cm to już była skała. Drzewo jest dosyć mocno wyciągnięte w górę i ma wysokość około 4m. na razie nie ciołem, poczekam do wiosny. Zobaczę co drzewo mi pokaże. Podlałem preparatem z potasem i witaminą B żeby poprawić wykorzystywanie wody i zmniejszyć stres.
Obrazek
To i owo opuncjowo Marcina
PiotrekBe
100p
100p
Posty: 193
Od: 21 lip 2009, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska/ogród Małopolska okolice Bochni

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Szukam brzoskwini która będzie dojrzewała późno tj. z początku września lub trochę później.
Natrafiłem na informacje że brzoskwinia odmiany Glohaven dojrzewa z początkiem września a inna odmiana Madison w okolicach 10 września. Bardzo by mi to odpowiadało. Czy ktoś z was spotkał się z tymi odmianami? Może podzielić się opinią.
Gdzie ewentualnie mogę zakupić te odmiany? Może znacie i polecacie jakieś inne późne odmiany brzoskwini?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
90chrzan
100p
100p
Posty: 161
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Widze ze jestes z Rudy slaskiej ,podjedz sobie do Chudowa-Kostka tam maja duzo odmian brzoskwin albo jak bedziesz jechal na dzialke do Bochni to Lisak lub Krupinski facet to pasjonat ma fajne odmiany i doradzi na pewno :)
Rosynant
200p
200p
Posty: 490
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Siewka Rakoniewicka jest wrześniowa. Inka, Redhaven niewiele wcześniej, przełom sierpnia/września.
Nektaryny Fantazja i chyba Redgold.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”