Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Co to z tym wawrzynkiem się podziało, Jadziu? Ma szansę odbić?
Sprawdzałam dzisiaj przy swoim ale siewek jak na razie nie widzę.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

BEATKO no sama nie wiem co podziało się z wawrzynkiem został jeden młody pęd wys. 30 cm to wszystko .Przy takiej ilości deszczu no nie wiem sama zachodzę w głowę .Miałam go 10 lat może tylko tyle żyje w zdrowiu zaczęło się to już zaraz po kwitnieniu zaczęły zasychać liście widzę też jedną siewkę na chodniku , ale na razie zostawiam ją na miejscu .Ojjj robię okropne porządkowanie ogródka sporo roślin już opuściło moje pokoje a na chodniku las siewek patagonki i hastaty . Tam w kamieniach im się podoba rozsiewać . ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU z pogodą nie wygramy tak jak w tym roku .Dobrze ze masz inspekt i tam możesz uprawiać zdrowe warzywa. Ciekawe jaki będzie ten nowy sezon bo do maja niedaleko :;230 a teraz trzeba zakasać rękawy i robić porządki ;:196

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU ano jestem już na forumowym łonie, ale czeka mnie ciężki czas przetasowań ogródkowych ..Juz zaczęłam prace nie ma na co czekać, a roboty od groma, a sił witalnych ubywa. Znalazłam taką stronkę o lewizjach http://chwiladlaogrodu.pl/lewizja-malo-znane-lewizje/ . Brawa dla Twoich zielonych łapek idzie to u Ciebie lepiej niż u mnie. Chyba musiałabym całą ziemie wymienić, a na to sił mi brak więc musi zostać jak jest

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Jak już działasz w ogrodzie to na pewno sobie poradzisz w ogrodzie.
Piękna ta Elżbietka i zawsze ci obficie kwitnie. ;:173
Perfekcyjne zdjęcie wazki i Charlasa Austina.To cudna róża. ;:63 ;:63
Floksy piękne.Fajnie,że nowe maleństwa pójdą do ogrodników. :uszy
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, mimo trudnego roku i wielu niepomyślnych faktów pokazujesz ogród z jak najlepszej strony ;:108
Uważam, że przerzedzenie roślin może wyjść ogrodowi na dobre.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Ketmia syryjska fajniutka, ważka artystycznie uchwycona.
A widoczek róż z floksami przecudny.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dobrze wiedzieć, że właścicielka wspaniałego ogrodu wróciła ;:167 , rozumiem długą nieobecność, są sprawy ważne i ważniejsze ;:333
Cieszę się, że Novalis już kwitnie i ma się całkiem dobrze.
Czytam, że rewolucje w ogrodzie rozpoczęte ;:215 , akurat dobry czas, wszystko do wiosny się zabliźni i znowu będzie pięknie.
Patrzę na Elżbietkę, i zastanawiam się, czy ją dobrze u siebie posadziłam, już nawet nie chodzi o kolory, ale o rozmiary jakie może osiągnąć :shock:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Powoli czyszczę ogródek z nadmiernej ilości floksów i czego tam jeszcze czego było nadmiar .Ile przy tym ślimorów wyzbieram to aż niemożliwe jak te wstrętne gady się pochowały .Dzisiaj robiłam postrzyżyny trzmielinowym kulkom, bo wszystkie ostro poszalały.Nie wierzyłam swoim oczom ile ich schowało sie w tych kulkach i między nimi na floksowych liściach ,różanych i peoniowych wszędzie były :twisted: niezliczone ilości .O tyle mniej ich będzie w przyszłym sezonie .Można powiedzieć że 3/4 ogródka mam już uporządkowane .Widać ze sporo miejsca zyskałam, a to jeszcze nie koniec sprzątania ,bo trzeba sie zabrać za bambusy zza siatki, które przełażą mi do ogródka :twisted: Róże ,które nie miały juz pąków ostro przycięłam najgorzej z tymi pergolowymi kiedy za nie się zabiorę nie wiem ,a szczególnie LO poszalała nieprzyzwoicie. Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości

Obrazek

Obrazek

DAYSY no kiedyś trzeba było się zabrać za porządki muszę przesadzić jednego Rh ,ale nie wiem czy to nie zbyt późno. La Villa Cotta dzisiaj juz pokazała kolorek :heja ;:196 ;:196 wiedziałam że zdąży mnie uszczęśliwić Elżbietkę możesz prowadzić jak parkową ja specjalnie ją tak prowadzę ,bo taki miałam zamysł od początku .U koleżanki ma może z 1,5 wys. Teraz powoli zaczyna mi się znów podobać w ogródku gdy nie ma takiego buszu

Obrazek

Obrazek

EWUNIU trochę floksów usunęłam spod róż, bo niektórym chyba nie spodobało to towarzystwo .Ketmia juz dawno przekwitła ma już ma juz nasienniki ale sie nie wysiewa bo jeszcze nigdy nie spotkałam żadnej jej siewki

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE robię totalna demolkę w ogródku .Sporo floksów poszło w dobre ręce bo nadmiar nie służy dla takiej małej powierzchni .Przy okazji pozbywam się niezliczonej ilości ślimorów różnych maści .Zakwitnie nawet parę dalii siedzących w donicach, bo widać już pąki ,których nie dowidziały ślimory :wink: Oby przyszły sezon był lepszy bo przecież nie może być każdy taki sam

Obrazek

Obrazek

ANIU musiałam sie wyzbyć floksów ,bo nie było miejsca dla róż zrobiło się za ciasno bo rozszalały sie na całego .Niektóre przez parę lat marniały, a w tym sie rozszalały i mają młode przyrosty .Oby przyszły sezon im również posłużył .Dobrze ze w domu miałam sadzonkę szałwii Amistad, bo zupełnie bym ją straciła ,bo niestety ubiegłoroczne siedzące w donicach zmarniały przez deszcze.Muszę jeszcze zrobić parę jej sadzonek .Austina również uwielbiam kwitnie do teraz
doniczki z niektórymi daliami , szałwią, klonikiem i inne

Obrazek


Obrazek

życzę wszystkim miłego wieczoru
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ja jak wracam po dłuższej nieobecności- z większym zapałem zabieram się do "roboty".
Takie "wietrzenie ogrodu" - zapewne odpłaci się w przyszłym sezonie.Data na fot. nie kłamie, masz teraz piękne kwitnienia róż.Moje, zięć skrócił drastycznie, bo świeciły golizną.Nie miałam siły, ani dostatecznej ilości wody do ich podlewania.
Godzinę temu biegałam z latarka po ogrodzie przy domu i zbierałam tegoroczne utrapienie wszystkich
ogrodów.Musimy, to przeżyć.Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

LODZIU niektóre róże są też gołe, więc zaraz idą pod sekator niech idą powoli spać .Niektóre dopiero zbierają sie do kwitnienia, więc zostają mają czas na zaśnięcie, bo łodygi zdrewniały . Niektóre też stoją gołe te zaraz idą pod sekator nie ma co żeby straszyły.Pod płożącymi roślinami tam to dopiero zbieranina wszelkich maści :evil: Trzeba sie z nimi teraz rozprawić bo w przyszłym sezonie sie nie pozbieramy . Tam gdzie zakończyłam prace ziemia już wzruszona niech ptaszki urzędują i pomogą wybrać jajeczka tych oślizłych

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit
Ale cudny ten niebieski rozwar.Miałam biały.Ale albo mi przepadł. Albo nie zauważyłam kwitnienia.
Biała rutewka śliczna. Ona wysoka rośnie ??Ładnie przyrasta ??
Róże u ciebie jak zawsze same piękności.Wszystkie ;:215
Biały rozchodnik śliczny.Moje białe się porozkładały :roll:
Wazki teraz buszują po ogrodzie i wokół.Fajnie.
Twoja ładnie za pozowała.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ cudny twój Charles Austin ;:167 . Fota nie z tej ziemi ;:oj
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

DAYSY dziękuję ;:196 staram sie ale nie zawsze wychodzą fotki jak bym chciała .Jeszcze parę kwiatów jest na nim Elżbietka też powoli kończy kwitnienie i musi iść pod sekator

Obrazek

Obrazek

ANIU tam jest niebieski i biały różowego nie mam a też miałam .Ta rutewka akuratnie jest niziutka a nie jest biała tylko pod słońce taka wyszła. Białą rutewkę pożarły mi ślimory i nie zakwitła dzisiaj ja przesadziłam w inne miejsce. Rozchodniki jakoś wszystkie sie pokładły w tym roku, a ten biały każdego roku leży ma tylko jeden pęd .Dzisiaj też przyleciała ważka ,ale Rudzik ją przestraszył i było po fotce ;:174

Obrazek

Obrazek

miłego weekendu życzę wszystkim ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No popatrz a ja nie myślałam, ze rutewki sa niziutkie.
Ja też mam jeszcze kilka roślin do przesadzenia. I lilii. A i tulipany czekają na posadzenie. Ale te jeszcze moga poczekać.
Piękna róża. ;:63 ;:63
Pozdrawiam cieplutko
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”