Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

garom ładnie szczepy urosły? Nie będzie słaba taka elektryczna glebogryzarka?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Zasadniczo to szczepy tak różnie porosły, niektóre mają już koło 80 cm, a parę odmian po kilkanaście a jedna to tylko kilka centymetrów. Ale do października mam nadzieję,że będzie lepiej. :wink: Najgorsze "straty" poniosłem przez kreta, który w sumie załatwił mi 10 odmian winorośli i 11 nowych odmian drzewek ryjąc kanały pod roślinami, które je ususzyły na amen. :( Co do glebogryzarki to na razie namierzyłem takie po 1,4-1,5 kW. Nie wiem jak będzie z wydajnością i mocą bo nie znam się na tego typu urządzeniach ale może ktoś używa więc coś skomentuje...? W opiniach na ich temat piszą ludzie,że dają radę darni i gliniastej ziemi. Mnie zasadniczo jest potrzebna na 3 szpalery o szerokości 1 m i długości 25 metrów (no i warzywniak małżonki: tak 15 na 4 m), więc mam nadzieję,że da radę...? :)
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Różnie z tymi elektrycznymi, szczególnie przy glinie. W razie czego dociąż np. workiem cementu
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Dzięki za podpowiedź będę w razie czego kombinował. :) U mnie zasadniczo to będzie darń do pocięcia wśród winorośli i trochę warzywniaka. Teść tu gdzieś miał kawał szyny kolejowej to się dorzuci..., tylko wtedy trzeba będzie chyba jakiegoś pomocnika do manewrów bo szyna cholernie ciężka. :wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

"Procedura drewnienia łozy" u winorośli została rozpoczęta. Pod krzewy poszedł siarczan potasu. Potem będzie jeszcze Kalprim (parokrotnie- doglebowo lub dolistnie), W ubiegłym roku procedura się sprawdziła, mam więc nadzieję,że i w tym roku będzie podobnie. :wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Drugi etap drewnienia łozy czyli Kalprim doglebowo (60 ml na 10 litrów wody) zrealizowany. Kilka "starych" odmian winorośli opuści winnicę, a mianowicie: Orion, Cerkiewne dzwony,, Wostorg Idealnyj, Wostorg HD, Typ Hadzibeja,Elegant Swierchrannyj, Tomajski, Muromiec,Sputnik Siewiero Kałkaski. :)
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

garom pisze:... Moje 2 Suisleppery (standardowe, bo mam też od jesieni ub. roku Suisleppera Czerwonego) mają się dobrze, sadzonki miałem z eko-ogrodnika ...
Na jakiej były podkładce w eko-ogrodniku?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Mój Suislepper z eko-ogrodnika jest na Antonówce S (siewka Anonówki). Natomiast Suislepper Czerwony (miałem tylko zraz z tej odmiany) zaszczepiłem na M26. :)
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Dzięki. Też u nich kupiłem i jakoś przez dwa lata, nie chce rosnąć. Przycięty, wypuścił dwie gałązki 5cm i to wszystko. Pomyślałem, że może pomimo deklaracji nie był szczepiony na siewce antonówki. Latem zauważyłem, że na wysokości około 1m jakby zasychał przewodnik. Może to jakaś zgorzel? Wyskrobałem, zamazałem Funabenem, ale będę musiał obciąć, bo do wyskrobania było więcej niż połowa średnicy przewodnika i na odcinku około 10cm. Nie chciałem latem skracać bo jedyne liście jakie miał były wyżej. W październiku skrócę i zobaczymy. Na wszelki wypadek zamówiłem nowy egzemplarz.
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Oj, ja miałem to samo z gruszą Salisbury. Posadzona jesienią 2018, zeszły rok pięknie rosła, gdy w tym zaczęła usychać od góry. Przycięcie i przesadzenie nic nie dały. Źródło sadzonki też eko-ogrodnik, zamówiłem zastępstwo.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Może korzenie coś podryło (np. larwy chrząszcza majowego) i tak się zachowują ...? Mnie kiedyś tak śliwka Santa Rosa padła. Pod koniec jej wegetacji jak zacząłem intensywnie podlewać to cała ziemia w promieniu 2 metrów od pnia się zapadła, a na wierzchu nic nie było widać. :(
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Właśnie korzenie były w porządku. To Bojce, te psiekrwie, wyżarły wszystkie.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

To trudno w takim razie określić czemu ją tak przysuszyło, może zbyt mało opadów albo jaki patogen w glebie... . :(
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”