Zakładanie trawnika od początku

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zakładanie trawnika od początku

Post »

Preparat na chwasty działa tylko na rosnące rośliny więc nasiona chwastów nie ruszy w żaden sposób.
Usuwanie 50 cm ziemi jest też niepotrzebne - moim zdaniem max 20 cm.
Siatka na krety później ziemia. Chwasty i tak się pojawią ale na to jest kosiarka ewentualnie preparat Starane.
Obojętnie jak zaczniesz to i tak na początku nie będziesz zadowolony no chyba że sięgniesz po trawę z rolki.
Trawnik wymaga podlewania i to musisz rozwiązać w pierwszej kolejności.
Ciekawym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zasianie jednego gatunku trawy - ja postawiłem na kostrzewę czerwoną.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Gazebo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2020, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładanie trawnika od początku

Post »

Czyli lepiej usunąć 20cm warstwy ziemi. Dać nowy humus 15 i trawę z rolki. Cały obszar, który chcę zamienić na trawnik ma ok 330m2.

Proszę o poprawną pisownię/Karo
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zakładanie trawnika od początku

Post »

Najlepiej tak zrobić aby się nie narobić i mieć dobry efekt.
Jeżeli na tej glebie były uprawiane warzywa to była ona systematycznie odchwaszczana.
Chcesz dać siatkę to musisz zebrać trochę ziemi. Ja jestem leń więc zebrałbym 10 cm położył siatkę i przykryłbym tą ziemią. Następnie wyrównał i dobrze zmoczył. Rozłożyłbym trawę i wypił piwo.
Nie rozumiem po co ten humus, już udowodniłem jednej znajomej że to co kupuje jako humus to może sama robić - węgiel brunatny beczka i woda.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakładanie trawnika od początku

Post »

Jeżeli rosły warzywa to wierzchnia warstwa zawiera sporo próchnicy i żadnym humusem, czy czymkolwiek nawiezionym nie trzeba tego niszczyć.O tej porze roku wystarczy wyrównać i zasiać, podleje się z nieba, a wilgoci w powietrzu jest już sporo, słońce niżej, więc nie wyschnie szybko.
julk1
50p
50p
Posty: 95
Od: 14 kwie 2020, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zakładanie trawnika od początku

Post »

W zeszłym roku kupiłem opakowanie trawy samo zagęszczającej się. Nie zużyłem jednak całego opakowania i przez całą zimę opakowanie to stało w nieogrzewanej altance. Było więc narażone na przymrozki. Czy z tej trawy można użyć do uzupełnienia ubytków na trawniku? Czy ziarna wykiełkują?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”