Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie, a jak ze zdrowotnością Twoich tegorocznych nasadzeń ?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

W ubiegłym roku posiałam dalie z nasion. Były różne, ale dwie cebulki zostawiłam. W tym roku są jeszcze piękniejsze i większe. A niespodziankę zrobiła mi różowa, które spokojnie sobie przezimowała i teraz zachwyca. :lol:
Moja kolekcja została nieco uszczuplona, więc czekam Florian na propozycje w Twoim wątku sprzedażowym. :uszy
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Kolejne nowości przepiękne. Zwłaszcza L.A.T.E i Manor Jane. Tą druga ponoć mam i ja, ale to się okaże za chwilę.
Bukiet bardzo ciekawy. Chwal się częściej!
Mingus Leroy T. to jeden z moich ulubieńców ;:167 Na szczęście łodygi dość mocne, kwiaty nigdy się nie łamały. Za to miewa tendencje do szybkiego pokazywania środka...
Kenora Frills marzy mi się od dawna ;:173 Szczególnie lubię ten typ dalii.
Cieszę się, że Lemon Meringue oczarowała Cię właśnie w Olsztynie :D Mnie urzekła tam kiedyś Paso Doble i Buga München ;:173 Tej drugiej wciąż szukam.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

;:oj To masz też wielka już kolekcję liliowców.200 odmian i 100 siewk, no, no imponujące lioczba.
Dalie cudne.Coralio Furiosi i ja mam i lubię tą fryzowaną lalę.
Alauna Grizelda bardzo ładna i ciekawa.
I ChloeJanae śliczna.I ta Bonny Blue.Tą sobie zapisałam ;:173
pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Lodziu, zdrowotność dobra. 90% nasadzeń bez niepokojących objawów. W pozostałych 10% mieszczą się te, które są podatne na grzyba i mają go co roku, ale nie odbija się to na kwitnieniu. I kilka odmian, które są pod obserwacją pod kątem innych chorób. Ale to sprawa marginalna.
'Faberge' to jedna z takich odmian, która lubi łapać grzyba:
Obrazek

To miała być 'Pani Leokadia'; okazała się piękną pomyłką :tan
'Yara Falls'
Obrazek

Małgosiu, sianie dalii to ciekawe doświadczenie. Ale dobrej jakości nasiona wydające kwiaty pełne sporo kosztują. Anemonowe czy kołnierzykowe rosną łatwo ale tych raczej nie sadzę z małymi wyjątkami. Na pewno będzie z czego wybierać w zimowej ofercie dalii ;:173
Śliczny pomponik:
'Kassasagi'
Obrazek

bardzo plenna dalia czeska:
'František Mašek'
Obrazek

Narine, z 'Mingus Leroy' i ja jestem jak na razie zadowolony. Staram się w miarę szybko ścinać kwiaty, by kolejne też były mocne.
'Manor Jayne' całkowicie rekompensuje mi brak 'Kenory Macop B'. A 'L.A.T.E.' faktycznie wyjątkowa. Zachwyciła mnie też w podobnym kolorze taka nowość:
'Oreti Adele'
Obrazek

A skoro o kompozycje chodzi, to kolejną robiłem na dziś do kościoła:
Obrazek

Trzy odmiany dalii posłużyły mi do zrobienia kompozycji. Wśród nich kolejna z serii "Oreti":
'Oreti Dandy' ma zaledwie 3cm średnicy ;:333
Obrazek

Dziękuję Aniu, ale 300 liliowców to nie jest dużo, zważywszy że odmian jest tysiące. Wystarczy pojechać do Wojsławic, by się przekonać, jak niewiele się ma tych pięknych kwiatów. Więc zachęcam Cię, do sadzenia kolejnych ;:108
Zapisuj, zapisuj; będzie łatwiej potem przy oglądaniu oferty. 'Chloe Janae' ma bardzo mocne łodygi, a 'Alauna Grizelda' szaleje z ilością kwiatów. Podobnie jak kolejna "Alauna":
'Alauna Aurora'
Obrazek

Kolejna użyta w powyższej kompozycji, jedna z najładniejszych balek, co potwierdzały wyróżnienia na kilku wystawach:
'Ferncliff Tango'
Obrazek

Pole szczelnie zapełnia się kwiatami, z czego korzysta wiele owadów:
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Wiem wiem że W Wojslawicach są tysiące pięknych liliowcow. Nigdy tam jeszcze nie byłam.
Tylko zdjęcia u innych oglądałam.
Ja mam ok. 70 liliowcow. Też mnie cieszą.
Kolejne piękne dalie u Ciebie. ;:167 Tym razem Frantisek Masek i Yara Falls mnie zachwyciły.
A chyba Alauna Aurora mam. W tym roku ja dostałam jako nn . Ona na duże piękne kwiaty.
Kompozycje śliczne. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Witam:)

Na wiosnę z pewnością zamówię dalie.No piękne są i koniec.Muszę na nie znaleźć miejsce:)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie
Bukiety do Kościoła bardzo udane :D
Wiem ,że dalie trudno się układa.
Cudne masz te małe pomponiki ,bardzo urocze i wdzięczne są. :D
Kiedyś z nasion od Marysi - maski zebranych wyhodowałam sporo roślin.
Pięknie rosły i bulwki przezimowały - dalie pojedyncze.
Po kilku latach co ciekawe zrobiły się jednakowe ,teraz zostały dwie karpy.
Ja bym chętnie też coś zamówiła ,ale ten rok ze ślimakami nie zachęca do powiększania kolekcji.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Daliowy zawrót głowy
Tym razem wpadła mi w oko 'Rock Star'
Bardzo ciekawy kwiat
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Aniu-Anabuko, dziękuję. 'Frantisek Masek' i 'Yara Falls' to niemal przeciwieństwa, jeśli chodzi o wielkość. Ale cieszy mnie, że spodobały Ci się tak różne dalie. Ja też tak mam ;:136
A oto następna rodem z Czech:
'Kavalir'
Obrazek

I piękny kaktus:
'Mary Cassat'
Obrazek

Annes, tak trzymać ;:333 Ale nie czekaj do wiosny, bo oferta pojawi się zimą i do wiosny może już niewiele zostać :wink:
Moja ulubienica i chluba, odkąd jeżdżę na wystawy daliowe:
'Marble Ball'
Obrazek

to jedna z najciemniejszych moich dalii:
'Rip City'
Obrazek

Agnieszko, dziękuję. O tym, że trudno układa się dalie, słyszę po raz pierwszy. Nic podobnego; dalie mają proste, gładkie łodygi. Jedynie te, które mają główki ułożone na bok są trudniejsze do klasycznych bukietów. Ale to mały problem.
Myślę, że Twoje dalie cofnęły się, nie utrzymując cech początkowych. To się zdarza.
Ślimaki lubią nie tylko dalie. Zauważyłem, że im mniej mają możliwości ukrycia się podczas dnia, tym jest ich mniej. Na polu daliowym ich ucztowanie jest praktycznie niezauważalne. Za ta u mnie w ogródku tak, bo jest wiele zakamarków i innych roślin, gdzie się chowają. Teraz wycięliśmy liście liliowców, które jak się okazało, były świetną kryjówką dla ślimaków. Jak dalia trochę podrośnie, to już ślimak jej nie podskoczy :twisted:
Skoro spodobały Ci się pompony, to kolejne dla Ciebie:
'Hapet Granat'
Obrazek

'Hapet Baby Red'
Obrazek

Margo, to prawda, dalie mogą zawrócić w głowie. Ale to taki przyjemny zawrót i oby trwał jak najdłużej!
Kolejna dalia, której miałem spory urodzaj więc i krzaków trochę jest (chyba 10):
'Sombrero'
Obrazek

Zaskoczyła mnie pozytywnie ta nowość - bardzo obficie kwitnie:
'Ance'
Obrazek

Czas pożegnać się z liliowcami. Kończą kwitnienie. Właśnie je przesadzam i dzielę więc będą wkrótce nadwyżki:
'Ed Murray'
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Oj kusisz Florian kolejnymi pięknościami.
Ferncliff Tango od dawna na mojej liście, Alauna Aurora też bardzo urokliwa ;:173
Marble Ball mam "2 w 1" na jednym krzaku. Oprócz kwiatów pstrokatych są burgundowe. Bardzo ją lubię, choć słabo przyrasta. Chyba będę musiała spróbować z sadzonkami, żeby jej przypadkiem nie stracić. Twoja jest trochę inna, niż moja. Jaśniejsza przez to, że mniej tych "grubych splashów". Zwróciłam na to uwagę na wystawie.
Manor Jayne ogólnie dość podobna do Kenory Macop B. Czekam na tą drugą, żeby dokładnie je porównać. Już widzę, że Manor Jane ma więcej purpury i fioletu w swoim bordo. Kenora M B. z tego co pamiętam to bardziej czyste bordo. Tak, czy inaczej obie zjawiskowe :D
Oreti Adele mam i nie dziwię się, że Cię zachwyca. Jedna z tych, co obficie kwitną. Najładniejsze kwiaty ma, gdy jest trochę chłodniej. Ładniej wybarwia wtedy lamówkę.
Dokonałam podobnego odkrycia po ścięciu liliowców ;:222
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Narine, ja do 'Kenory Macop B' nie miałem szczęścia; dwa podejścia i za każdym razem wypadała. Za to 'Manor Jayne' od razu w kilku egzemplarzach i zachwyca nie tylko mnie.
Co do 'Marble Ball' u mnie na szczęście mnoży się dobrze, choć niektóre krzaczki w tym roku niskie i to mnie martwi. Podobna do niej jest inna odmiana ale paski ma bardziej bordo:
'Hy Impact'
Obrazek

Kolejna nowa balka:
'Dyje'
Obrazek

Stara odmiana, choć u mnie dopiero drugi sezon:
'Alix'
Obrazek

Pole daliowe całe w kwiatach:
Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Piękne dalie Florianie, a bukiety wspaniałe ;:180
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”