Storczyki Moni

ODPOWIEDZ
l_y+n-f
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 cze 2020, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Estetyka i minimalizm pokazywany na fotografiach zmusza mnie by zostać tu na dłużej. Interesująca kolekcja ;:170
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Moni

Post »

witaj.

zdjęcia jak z bajki. :wit
Grzegorz
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniko, a czego ja mam Cię uczyć, jak Ty masz takie cudne róże. Chyba będę u Ciebie pobierać lekcje uprawy nie tylko storczyków ale i róż ;:173 .
Lady nasz cudną,moje w donicach niezbyt ładnie wyglądają, próbuję im jakoś nadać kształt, póki co przypominają pająki o długich chudych nóżkach ;:333 , może faktycznie nie bardzo nadają się do donic.
Nie wiem czy dobrze nazwę, gdyby co popraw mnie, prowadzisz piękny zielnik ;:167 a Twoje laleczki są przecudne ;:167
Dendrobium dostałam kiedyś od córci, kwitł prześlicznie, niestety nie umiałam go pielęgnować a rzeczywiście widok jest zachwycający.
Można dostać zawrotu głowy od urody i ilości Twoich storczyków. Nie umiałabym powiedzieć który najpiękniejszy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Moni

Post »

Hej Moniko, dzisiaj byłam w Twoim mieście. I wieczorem dopiero mi się przypomniało że Ty z Sandomierza. Kurcze gdybym wcześniej wiedziała to bym Ci pomachała :D
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Wszędzie zdążyłam już poodpisywać i teraz siebie na sam koniec zostawiłam :) Pełno tu miłych i ładnych słów.
Będę rozpływać się w tych wszystkich pochwałach całą noc...


Asiu, dziękuje za to, co napisałaś ;:196

Kolor piwonii to jeden z moich ulubionych kolorów :lol: Ale mam ich wiele, tak jak sama napisałaś... Pastele lubię bardzo
I też mi się, coś wydaję, że kolory, które nam się podobają, mają trochę czegoś z nas samych.

Różowy falenopsis naprawdę ma sporo kwiatków w tym roku. Tyle, że on nie jest sam. Mały sekret wychodzi na jaw ;:138 To mamusia z maluchem, który kwitnie razem z nią.
Może i jest tam sto kwiatków, ale dokładnie nie wiem, bo nie liczyłam. Chociaż mam wrażenie, że mniej.

Z Oncidium nie robię nic nadzwyczajnego. One są jak reszta storczyków dla mnie. Niewymagające, łatwe. A tańczą to one same. Ja jedynie czasem pokaże nowe ruchy i pchnę na parkiet :wink:

Tak, tak urody jej nie brakuje, ale popachnieć mogłaby troszkę

Te Rabarbarowe dendrobium strasznie mi się podoba. Kolor i cała ona. No i smakuje mi też dobry rabarbar :oops:

Białych mam dużą gromadę. Nie wszystkie zawsze tak ładnie kwitną. W tym roku tak mi się trafiło, że wszystkie na raz prawie.

Dendrobium pierardii jest u mnie dość świeże i też nie wiem, jak długo będzie zdrowe. Mam taką nadzieję, że nic się do niego nie przyczepi. Mogłabyś napisać dokładniej, co się działo z Twoim.
Przyda mi się większe zabezpieczenie w razie tego złego... bo już mi trzy razy próbowała umrzeć.

Pomysł z lustereczkiem też myślę, że fajny. Taki ciekawy i inny :wink:

Za ostatnie zdanie jeszcze raz Ci tu dziękuje ;:167

Irenko dzięki że zaglądnęłaś do mnie :wit I dziękuje za te poukładane literki w takie słowa. Nic takiego specjalnego im nie daje. Chyba, że nawet ja sama o tym nie wiem, co im daje :lol:
One po prostu sobie kwitną jak wszystko inne.

A u mnie właśnie oprócz storczyków, to róże są ulubione. Moim zdaniem to zawsze lepiej ususzyć niż przelać, dlatego poszło w dobrą stronę jak dla mnie :wink:
Dobrze, że już spokojnie i kwitną. Te dwa młode na końcach pedzików to keiki- malutkie roślinecznki, które można włożyć w doniczkę i za pare lat będę jak duży, zwyczajny storczyk.

Justynko, dziękuje ;:196 Nie wychodź I wracaj kiedy tylko chcesz

Reniu ten świat jest cały czas otwarty :wink: Przychodź i wychodź kiedy chcesz. Jogurtowa katlejka na pewno pasowałaby do Twojej cattleyowej kolekcji. Tylko, że ja nie znam jej nazwy. Na doniczce może kiedyś była, ale jak przesadzałam to znikneła. Nie jestem pewna nawet, czy w ogóle tam była jakaś nazwa...
Spróbuje jeszcze poszukać w moich starych zielnikach z ilustracjami moich storczyków. Mam takie przeczucie, że może gdzieś ją podpisałam. Jak się tylko dowiem, to dam Ci pierwszej znać
Dziękuje ;:196

I Tobie Olciu, dziękuje. Kwiatki na Białej Damie są przez jakiś czas i potem opadają. Chyba podobnie jak inne katlejki u mnie. Ale jak już miałabym pisać to może z półtora, dwa miesiące.

I_y+n-f, witam u siebie! :wit Masz ciężką nazwe do napisania jak dla mnie :lol: Po dłuższym czasie może zdradzisz swoje imię, to będzie mi łatwiej. Zawsze wole po imieniu, jeśli się da
Grzegorzu, cieszę się, żę Ci się podobają zdjęcia ;:196

Daysy, dobrze dobrze już z tymi moimi różami... Widziałam Twoje i jestem pewna że razem możemy się jeszcze czegoś pouczyć ;:132
Twoje Lady może są jeszcze młode i dlatego wyglądają jak pajączki. Albo i rzeczywiście nie nadają się do donic.

Zielnik, książka o storczykach i jak kolwiek by to nazywać. Wszystko jedno. Po prostu rośliny na papierze z moimi dopiskami
Na laleczki lubię patrzeć i z nimi rozmawiać, Bo one zawsze słuchają. Tak samo jak storczyki i róże. Niektóre sama robię i szyje im sukieneczki.

Dendrobium ładnie kwitnie i nie jest za bardzo trudne, wiec jakbyś chciała to możesz śmiało kupować. A resztą się zajmiemy tak jak pisałam wcześniej.

Kasiu fajnie, że byłaś u mnie ;:196 Spory kawałek drogi przejechałaś i cieszę się, bo zawsze to jest takie miłe wiedzieć, żę ktoś był. Może nawet chodziłyśmy tymi samymi uliczkami w ten dzień Kto tam wie.

Mam nadzieję, że Ci się Sanomierz podobał i jeszcze będę miałą następną szanse Ci odmachać ;:167
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
py1szczak2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 sie 2019, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Storczyki Moni

Post »

Ależ pięknie kwitną Twoje kwiaty ;:oj
Gratuluję ręki, rewelacja ;:433
Pozdrawiam serdecznie
Piotr
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Storczyki piękne,cudowne,ale lale coś smutne.
Moniko storczyki podlewasz z góry do doniczki?Ostatnio oglądałam taki program i pani zalecała podlewać z góry.???

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Dobry wieczór w ostatni dzień tego roku ;:168

Przygotowywałam się żeby wstawić zdjęcia już po świętach, ale niestety mi się nie udało...

Mimo że spędzone w małym gronie rodzinnym to i tak pochłonęły mnie całkowicie i wpadłam w ten wir. ;:138
Zdjęcia wstawię już w Nowym Roku 2021.

Obrazek

Chciałam złożyć Wam wszystkim serdeczne życzenia z tej okazji,
życzę Nam wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności,
by nowy rok rozgonił wszystkie ciemne chmury i żeby było już dobrze
;:167

Obrazek

Życzy Monika
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Moni

Post »

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. ;:138 ;:138
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu i ja Ci życzę (oraz wszystkim którzy tu zajrzą) dobrego, zdrowego i normalnego Roku, niech stary odejdzie w czeluście mroku i zapomnienia pod każdym względem.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Moni

Post »

Ja też tu jestem :wit

Szczęśliwego Nowego Roku. ;:304
Grzegorz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, wpadłam do Ciebie :) Lubię Twoje klimatyczne zdjęcia i ich atmosferę ;:215

Dziękuję za życzenia i odwzajemniam - Szczęśliwego Nowego Roku ;:114

Czekam na obiecane foteczki :wink:
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Moni

Post »

Cuda, cuda, cuda. Próbuję sobie wyobrazić Twoją osobę, z pewnością nietuzinkową, bo Twój dom jest taki właśnie. Jak w bajce. Może jesteś jakąś wróżką z bajki ;:131 . Cudne storczyki robią piękne show. Pistacjowy skradł moje serce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”