PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Co roku mam lęgi Kopciuszków w garażu, w tym roku już kolejne dwa podloty opuściły bezpiecznie mój garaż, na ogrodzie wróble w budkach, słoneczniki nasiane dla ptaków na zimę, całości pilnuje pies i tak sobie żyjemy w symbiozie. Ale teraz przypałętała się malutka kotka i nie miałem serca jej pogonić. Wstępnie kot zostanie na podwórku ale dzisiaj wet mnie poinformował że o ptakach mogę zapomnieć, czy kot to rzeczywiście takie zło w ogrodzie, da rade to jakoś pogodzić? jakie macie doświadczenia?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Tak.
Koty wybijają sporą część populacji i rzadkich gatunków ptaków. Taką mają naturę i nic się nie poradzi ( nooo... można ich nie wypuszczać ale przy mentalności ludzi to nie mozliwe).
Kot nawet najbardziej domowy poluje,i nie ma to nic wspólnego z potrzebą zjedzenia, ot taka zabawa.

Na mojej działce jest sporo kotów wolno żyjących i wypuszczsjych z domków, ile to razy miałam gniazdo i... Nie miałam. Pewnego dnia zastałam wszystko na ziemi i amen, a cudowałam, nie podchodziłam, nawet na pień założyłam kołnierz pooperacyjne psa żeby nic na pień nie wchodziło. Weszło i zeżarło mi pisklaczki co je podziwiałam i gościłam.

Ale kota weź, bo czemu i nie. To że nie weźmiesz kota nie znaczy że uchronisz ptaki, bo natura się rządzi swoimi prawami, nie zabije twój to przyjdxie kot od sasiada i zeżre.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

zenmach pisze:....czy kot to rzeczywiście takie zło w ogrodzie, da rade to jakoś pogodzić? jakie macie doświadczenia?
Czy kot to zło? Hmmm
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... takow.html
https://tvn24.pl/ciekawostki/koty-najwi ... 85-3423543
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dalej wątpię w ludzi i to coraz bardziej.

Ja wiem że ptaki brudzą ale k#@#$ miejcie litość! :evil:
Starsza pani, której pomagam ma obok mieszkanie gdzie nikt nie mieszka bo właściciel jest za granicą. I na balkonie wprowadziły się gołębie. Ona je goniła ale nic to nie dało bo w zaciszu tego balkonu zrobiły kilka gniazd....
I zaczęła się jazda. Wszyscy sąsiedzi wkoło są obsrani, Pani starsza ma non stop ukidany balkon i przestała korzystać z okna sąsiadującego z tamtym balkonem. Nawet mnie zaszly za skorę bo zostawilam u niej matę bambusową bo nie dalam rady uniesc i rano była zaklejona do granic...
Bez przerwy zgłaszają właścicielowi A ten zamiast pomyśleć i to osiatkowac podsyła jakiegoś chlystka, który to " sprząta" zbierając do wora wszystko jak leci czy to JESTEM_ WULGARNY /-NA czy gniazda z jajami.
Jakiś czas temu wykluły się młode więc zrobiłam poruszenie i oficjalny komunikat żeby czasem ich nie spakować do wora czy nie zrzucić... ( tak robią i to żadna nowość ) ,żeby pozwolili je dochować i jak odlecą niech prędko siatkują żeby już żaden ptak się nie osiedlił tam. Nawet zaproponowalamam zabranie ich jeśli by miała im się stać krzywda...
Myślałam że jest spoko tym czasem jest dramat - sąsiadka z dołu dostała obłędu i zaczęła nawalac w ten balkon miotłą. Efekt jest taki że tyle razy przeganiala rodziców że nie wrócili i nie wracają...
Młode zostały same na balkonie na 10 piętrze, bez wody i pokarmu, w mieszkaniu do którego nie da się wejść bo nikogo w nim nie ma.... Siedzą w gnieździe i piszczązą w nieboglosy ... ;:223 ;:223
Jakby tak komuś z was lub w waszym otoczeniu przyszło do glowy jeszcze straszenie ptaków w gnieździe ( bez względu czy złośliwie czy przypadkiem poprzez natrętne obserwacje ) to pomyślcie jakie tego są straszne skutki.

Nie wiem co teraz zrobimy i jak to się skończy ale powiem wam że jestem zmęczona ilością interwencji w sprawie dzikich zwierząt zakończonych ich śmiercią.
Przez kwarantannę zwierzaki się odważyły zbliżyć do człowieka i popełniły ogromny błąd..
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

No masakra, ludzie dajcie innym żyć ;:oj .
U mnie też wydarzyła się rzecz straszna, tak a propos wcześniejszego tematu i kotów. Koty i owszem łapią drobne zwierzątka w tym ptaki, ale i psy są nie lepsze :( Moja sunia staffik muchy by nie skrzywdziła, za to druga - lagotto to taki wiejski bandzior :twisted: .
W siatkę nad borówkami zaplątała mi się wczoraj samica kosa. No i pies niestety ją dorwał. Nie było mnie przy tym, ale mąż opowiadał, że wyrwała ptakowi wszystkie pióra z ogona, gdyby nie szybka interwencja męża byłoby po niej :shock:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

To i tak dobrze bo moj wyżeł od razu zabija...
Dlatego zrezygnowaliśmy w tamtym roku z zakładania siatki na borówki tylko odgrodzilismy część działki panelami.
Nie po to żeby ptaki nie zjadamy jagód tylko po to żeby pies nie atakował ptaków, które te jagody w o błędzie żreją gotowe poświęcić życie.
A niestety wyżeł jak to wyżeł- staje na górze stoku i wystawia, a kiedy ptak najmniej się spodziewa i jest spokojny ze go poes nie atakuje to pies puszcza się w dół galopem i łapie...
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Foxowa Wyżeł to rozumiem, ale lagotto romagnolo?- w opisie rasy jest, że ma całkowicie wytłumiony instynkt łowiecki. A to moje bydle sakramenckie żadnemu żywemu nie przepuści :roll: . Terrierkę mam (typu bull co prawda), a muchy by nie skrzywdziła :D
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Co to są ? Nurki? Strasznie mi się to podoba. Mieszkają w parku w stawie na osiedlu ( wcale nie szczęśliwie no ale... )
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Młode kokoszki wodne
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dzień dobry!
Chciałabym od tego roku wystawić karmnik dla sikorek , które zaczęły się tu kręcić od kiedy nie mamy kota.
Na razie ulepiłam kule z ziaren, orzechów i smalcu, poczekają jeszcze trochę na chłodniejszą pogodę.

Obrazek

Obrazek

Zaczęłam też przygotowywać karmnik z tykwy:

Obrazek

Obrazek

Jeśli coś możecie doradzić w sprawie składu mieszanki, terminu kiedy zacząć przyzwyczajać ptaki itp, to będę wdzięczna ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Tutaj znajdziesz dyskusje na ten temat https://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=29000
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Jak ma być dla sikorek, to daruj Sobie mieszanki i kup zwykły czarny niełuskany słonecznik. Jak robiłam mieszanki to poza mazurkami większość ptaków wywalała na ziemię inne nasiona byle by się dobrać do słonecznika.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”