Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Przyszłam i podziwiam przepiękne odmiany liliowców ;:167
Ale i cudne dalie.
Ja też je lubię trochę też mam.W tym roku już nie dokupywałam. Bo kilka dostałam.
Zobaczę jak będą kwitły. ;:108
Ale kto wie, co będzie na drugi rok.Twoje takie śliczne. ;:215
Pozdrówki zostawiam :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Cudny Brandon James ,liliowce również ,Bela Lugosi od Ciebie cudownie się rozszalał ;:167 ;:167 uwielbiam go za całokształt ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Nie będę oryginalna, bo Brandon James też mi w oko wpadła :D Niestety straciłam Ada's Attraction - dobrze, ze u Ciebie się trzyma.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Miłko, u mnie też liście liliowców żółkną i zostały mocno przycięte. Tym bardziej, że po gradobiciu były poszarpane. Areału faktycznie mi przybyło ale pracy w ogrodzie też i ledwo wyrabiam.
Na pierwszym planie 'Ambition', a za nim daliowe pole:
Obrazek

'Brandon James' robi wrażenie ale teraz coraz więcej dalii zakwita i już nie wiadomo, co podziwiać ;:219
'Boogie Woogie'
Obrazek

Dziękuje Aniu. Dalie i liliowce to teraz nr1 w ogrodzie. Co prawda dalie dopiero zaczynają spektakl ale nie jest tajemnicą, że są moim oczkiem w głowie więc nawet liliowce schodzą na drugi plan. Ale nie zapominam o nich:
'Starcle'
Obrazek

'Carmen Alexandra'
Obrazek

Jadziu dziękuję. 'Bela Lugosi' rzeczywiście potrafi zaszaleć. Dzieliłem ją wiele razy i przesadzałem. To był mój pierwszy ciemny liliowiec. A teraz już mam ich wiele więc nie robią takiego wrażenia. Za to pająki to współczesny trend liliowcowy:
'French Twist'
Obrazek

AC 'Cougar'
Obrazek

Kasiu, 'Ada's Atraction' się trzyma choć nie chce się mnożyć i to mnie martwi. Może kiedyś zakończyć żywot. Ale póki co kwitnie a wraz z nią wiele innych dalii.

'Bride to Bee'
Obrazek

'Angel Rodgers'
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Podzielam Twój pogląd - dalie są o wiele ciekawsze niż lilowce - choć te drugie są mniej kłopotliwe i bardziej pewne. Boogie Woogie ;:oj
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Na daliowym polu kwiaty są już coraz bardziej widoczne ;:oj Za chwilę nie nadążysz z ich pokazywaniem, to będzie nie lada wyzwanie. U Ciebie maja luzy, to na pewno będą zachwycać wdziękami :heja Siewka liliowca jest prześliczna i co ważne, w bardzo oryginalnym kolorze https://images91.fotosik.pl/398/024a4897c50f8e13med.jpg
Od niechcenia wsadziłam do ziemi gałązkę dalii i ze zdumieniem ostatnio odkryłam, że rośnie i wypuszcza nowe listeczki ;:oj Nawet nie wiem, która to, ale skoro już osiągnęłam taki sukces, to z chęcią się nią zaopiekuję. Tylko nie wiem jak? Co mam z nią dalej robić?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

A ja bardzo lubię i liliowce i dalie
Niestety jednak nie wszystkie mi przezimowały
Będę kupowała na pewno w przyszłym roku
Jestem ciekawa co Ty w tym roku wystawisz do sprzedaży
Chociaż może lepiej, żeby tu nie zaglądała, bo już nie wiem co bym zamówiła, a co dopiero jak pokażesz wszystkie
A miejsca brak
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Olu ;:136 Dlatego u mnie bezapelacyjnie dalie to rośliny nr1 i nie wahałem się dla nich powiększyć swój areał. Ale o liliowcach nie zapominam i cieszą mnie teraz bardzo! Rosną tam, gdzie dalie ani kosaćce nie mogą rosnąć.
Skoro 'Boogie Woogie' Ci się spodobała, to kolejna z kołnierzykowych dalii:
'Rock Star'
Obrazek

Liliowce, dalie ale teraz jest też czas płomyków wiechowatych:
'Lasse'
Obrazek

Brawo Iwonko za ukorzenienie dalii ;:63 Przy odpowiedniej wilgotności gałązka dalii bez problemu wypuści korzenie. Pytanie tylko, czy zdoła wytworzyć karpę Potrzeba na to co najmniej 4 miesięcy, dlatego ukorzeniamy wczesną wiosną. Ale warto poeksperymentować ;:108
Tak, siewka liliowca w brązowawym kolorze jest wyjątkowa. Zresztą pochodzi od hodowcy więc nie mogło być inaczej. Swoich siewek też trochę mam. Może nie są tak niezwykłe ale mam do nich sentyment, bo to w końcu 3 lata pielęgnacji, zanim poznaję efekt.
To jedna z moich siewek:
Obrazek

Ale z pokazywaniem dalii muszę sie uwijać, bo rzeczywiście pokazanie ich wszystkich to nie lada wyzwanie. Zapewne trzeba będzie dokonywać wyborów:
jeszcze raz 'Ambition' w zbliżeniu, bo nie mogę się na nią napatrzeć!:
Obrazek

Małgosiu, ja tak samo - lubię i liliowce i dalie. Ale te drugie bardziej :lol: To normalne, że nie wszystkie dalie przezimują. Co roku jakieś tracę ale jeszcze więcej na to miejsce przybywa. I mam nadzieję, że Ty też się skusisz na kolejne. A oferta będzie bogata ;:108 Na razie przyglądaj się:
Pierwsza z dalii bordowolistnych - 'After Dusk'
Obrazek

'Ursula Klukova' - zaskoczyła wielkością kwiatu!
Obrazek

po dalii Czeszce - płomyk Rosjanin :wink:
'Igor Talkov'
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Witaj Florianie
Widzę, że powstało prawdziwe pole daliowe u Ciebie. Będzie widok jak to wszystko zakwitnie ;:oj
Na brak pracy na pewno nie narzekasz. Zastanawiam się jak utrzymujesz w ryzach te przestrzenie pomiędzy rzędami dalii?
Liliowce i dalie to także mój konik. Raz wolę te, raz te... wszak kobieta zmienną jest :wink: Póki co muszą być u mnie i liliowce, i dalie, więc takie dodatkowe poletko baaardzo by mi się przydało :D
Moją uwagę szczególnie przyciągnęła swoim kolorem Ambition.
Ciemnolistna jest i u mnie. Dopiero się okaże co to, bo pomyłka marketowa.
Rosjanin bardzo przystojny :wink:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Mnie powala to Twoje daliowe pole ,nawet ,jak nie kwitnie jeszcze.
Podziwiam Twój zapał i rozmach. :D
Kiedy masz czas ,po pracy to wszystko ogarnąć :?:
Dla mnie najpiękniejsza z pokazanych to biała i bordowa z ciemnymi liśćmi - cudo :D
Ciemny liliowiec od Ciebie też zaszalał w tym roku u nas :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Witaj Narine! Dla mnie sadzenie liliowców i dalii wydaje się być naturalne i logiczne. Tak jak pisałem - liliowce rosną tam, gdzie dalie rosnąć nie mogą, np. z braku miejsca, półcienia, bliskości drzew itp. Ale też nie lubię takich jednorodnych nasadzeń na dużej powierzchni, które świeci pustkami poza okresem kwitnienia rośliny. W tym roku to się jednak zmieniło, gdy zdecydowałem się na pole daliowe. Ale ma ono inny cel i przeznaczenie więc to nie jest i nie będzie założenie ogrodowe tylko pole. Uprawiam tam dalie na kwiat cięty więc nie wiem czy będzie mocno ukwiecone, bo dalie są już teraz intensywnie wycinane. Ale na pewno będzie kolorowo 8-) Pomiędzy zagonami dalii jest po prostu trawnik więc utrzymywanie go w ryzach jest banalnie proste - koszenie. Pole powstało na łące więc te trawiaste pasy to pozostałości po niej.
Bordowolistne dalie to takie perełki, bo jest ich niewiele i wyróżniają się w tłumie :) Ale kwitnie na razie tylko 'After Dusk'.
Najdalsze grządki były obsadzane ok 10 czerwca ale i tam już pojawiają się pierwsze kwiaty:
'Santa Claus'
Obrazek

w zbliżeniu wygląda fantastycznie:
Obrazek

A w ogródku przydomowym zakwitają nowości. Każdą muszę zweryfikować, czy jest zgodna ale z tą odmianą mam problem, bo nie znajduję jej w necie. Trafiła do mnie pod nazwą
'Gracie'
Obrazek

Cieszę się Agnieszko, że liliowiec dobrze się spisał. Zresztą on jest z tych bezproblemowych.
Ogród to moja rozrywka i praca. Dlatego i chcę i muszę znaleźć na niego czas. Takie przyjemne z pożytecznym ;:173
Białych dalii kwitnie już kilka, np. sztandarowa dalia kulista
'Honky'
Obrazek

stara odmiana
'Myama Fubuki'
Obrazek

czy z delikatnymi ząbkami
'Gitt's Attention'
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie,

dalia Gracie to chyba czeska odmiana z 1992 roku - niestety nie wiem kto jest autorem odmiany. W znanym mi opisie podano skrót v/g, który mi nic nie mówi. Jest to odmiana dekoracyjna o średniej wielkości kwiatu, w kolorze różowożółtym. Oceń, czy ten opis pasuje do dalii pokazanej przez Ciebie.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie
Bardzo cenię rośliny o białych kwiatach.
Piękne :D
U nas dopiero jeden pojedynczy kwiat w donicy.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”