W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Pięknie wygląda Twój ogród mimo deszczu :D
Kury buszują a i tak bujna trawa.
Wow floksiki się już zaczynają :D
Piękne parzydło - właśnie miałam napisać ,że u mnie zakwitło pierwszy raz te od Ciebie podarowane.
;:138
U nas podobnie z różami , są piękne wyjątkowo z powodu łagodnej zimy a deszcze i wiatry bardzo je niszczą. Przykro jest tak wyrzucać całe wiadra płatków.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, Twój ogród pięknieje z dnia na dzień ;:63 , a szczególnie cudnie prezentują się różyczki. ;:138 ;:138 Podziwiam te Twoje panienki, które tak fantastycznie oparły się licznym ulewom. ;:215

W temacie firletki przypomnij się, proszę, ;:180 bo mnie ostatnio SKS zaczyna dopadać. ;:223

Spokojnego tygodnia bez deszczu ;:3 życzę i zdrówka dla wszystkich. ;:97 ;:97 ;:97 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Słoneczny dzień, a ja się obijam :D Jednak tydzień był pracowity, przynajmniej ja to tak oceniam. Najważniejsza praca to koszenie i wysprzątany i wywapnowany kurnik czeka na przyjęcie dodatkowych panienek. Kury na razie są obrażone albo onieśmielone i dostały nawet nową drabinę, ale nie korzystają z niej i z jajkami też się wstrzymuję ;:306
Codziennie rano i wieczorem robię obchód ślimakowy i niestety ciągle są, coraz większe, grubsze i gotowe do dalszego rozmnażania ;:124
Cały ten sezon w ogrodzie to spóźniony o miesiąc, jak porównuję zdjęcia sprzed lat z aktualnymi to we wszystkim ...w kwitnieniu kwiatów, w owocowaniu dyniowatych, pomidorów. Papryka to całkowita porażka, a wszystko wina długiej i zimnej wiosny. Zimnych nocy i dwóch kwietniowych przymrozków. Pierwszego pomidora w moim klimacie zjem chyba dopiero w połowie sierpnia. ;:oj

Iwonko deszcz w zasadzie pada codziennie, właśnie rozmawiałam z córką i zarówno u niej w sąsiedniej gminie jak i w Krakowie nie było wczoraj kropli deszczu a mnie pranie zmoczyło :wink:
Róże mimo przeciwności cudownie kwitną i pachną, a czereśnie to naprawdę dopisało i ani jednego robaczka.
Dziękuję...życzenia znowu aktualne, zdrówka Iwonko i niech Ci podleje Obrazek

Martusiu fakt, że w tym roku widać głównie róże ale są i inne ...muszą być :D Jedynie mam szlaban na dalsze odmiany róż, bo po pracy w ogrodzie wracam zdrapana ;:306 Vesuviusa chyba już straciłam, bo zarosło go i został jeden pęd, przesadziłam w lepsze miejsce... ale czy zostanie...nie wiem ;:185 Przydałby się słoneczny weekend, ale w prognozie Obrazek Miłego weekendu Obrazek

Krysiu niestety deszcz niszczy tak samo, ale wycinanie trochę pomaga. Mumii też mam ogrom szczególnie w niektórych odmianach. Czereśnie obrodziły i nie miałam w żadnej robaczków, bo wypestkowałam kilka kilogramów i 0 robaczków. Nie używam w ogóle chemii, ale zauważyłam że najwcześniejsze czereśnie nie mają robaków. W tym roku żadne nie miały...może to zaleta zimnej wiosny ;:333 Wiśni mam niedużo jakoś u mnie chyba nie jest dobra gleba na nie i jedynie dziczka co się sama wysiała jest obsypaną niedużymi wisienkami.
Pozdrawiam ;:196

Aniu no właśnie ...te moje kurki! Najważniejsze, że jajka noszą :D
Lato w rozkwicie, ale wszystko tak szybko teraz kwitnie i przekwita.
Mam czereśnię bardzo starą wczesną i 4 dosadzone niedawno z czego dwie ładniej już owocują.
Aniu floksy to pełnia lata, a potem już tak blisko do jesieni ;:168

Agnieszko dziękuję w imieniu ogrodu Obrazek
Kury tam są wypuszczane okazyjnie, ale nie skubią gdzie trawa tylko grzebią obrzeżami...widać tam lepsza stołówka.
Floksy coraz to nowe zakwitają lub mają pączki, spieszą się bardzo. Parzydło wbrew pozorom pięknie kwitnie w pełnym słońcu.
U mnie też wiadrami noszę wycinane róże i zmumifikowane pąki po deszczu.

Lucynko bardzo dziękuje, tak to najlepszy okres dla naszych ogrodów! teraz najwięcej kwitnień, a jeszcze rośliny zauważyłam tak bardzo się spieszą. Róże miały mnóstwo pąków dlatego strat nie widać tak bardzo.
Lucynko kiedyś przypomnę na razie nie zawracaj sobie swojej pięknej główki Obrazek
Nie ma takiego tygodnia deszcz ciągle skądś przychodzi, ale nie narzekam bo grad i kataklizmy ominęły jak na razie ogród. Zdróweczka dla Was Luciu Kochana i trzymaj się cieplutko ObrazekObrazek

A co słychać w ogrodzie?

zaczynają lilie
Obrazek

Obrazek

liliowce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

róże dalej kwitną


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i inne
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensja ogrodowa jednak nie wszystkie kwiatki straciła
Obrazek

Dziękuję za miłe odwiedziny i życzę udanego weekendu! ;:4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, pozwól mi Kochana myśleć o sprawach przyziemnych, bo bez tego pewnie bym zwariowała. ;:108
Lilie to najpiękniejsze kwiaty, tym bardziej że większość z nich słodko pachnie. ;:303 U mnie z dnia na dzień przybywa ich nowych kwitnień, co mnie szczególnie cieszy w sytuacji gdy dalie tak długo i pieczołowicie hodowane w domu jeszcze się ociągają. ;:223 Zakwitły tylko dwie, w tym jedna dwoma, druga jednym kwiatuszkiem.
Liliowce starają się wyjątkowo, co widać w Twoim ogrodzie i na mojej działeczce. ;:333
Różyczki już chwaliłam, ale pochwalę raz jeszcze, bo zasługują na podziw. ;:215
Jarzmianki, złocienie, klematisy, hosty i wszystkie inne roślinki bardzo ładnie zdobią rabaty. ;:138
A to jest co? https://www.fotosik.pl/zdjecie/a4936b024f0398f2

Upał u mnie był dzisiaj niesamowity, a działkowy dzień zakończył się niewielkim deszczem. Teraz znowu świeci słoneczko.
Niech świeci przez cały weekend, czego Tobie, sobie i nam wszystkim życzę. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, cudnie kwitnący ogród ;:138 Róże cieszą bukietami kwiatów, liliowce i lilie rozkwitają, i wszelkich różności pełno ;:oj
Śliczne białe dzwoneczki ;:167 i dzwoneczki funki piękne! Co to za odmiana tak pięknie kwitnie?
Penstemon u mnie przekwitł w błocie ;:145 widziałam tylko śliczne pomarańczowe pączki, u Ciebie śliczne, otwarte paszczki ;:215
Jeszcze mam zaległe pytanie, czy lnice, które kiedyś pokazałaś, to bylina, czy jednoroczniak?
Niech już wreszcie świeci słońce chociaż przez tydzień ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ach jak ja lubię takie kwitnące, bogate w roślinności ogrody.
Z przyjemnością wszystko sobie pooglądałam. :D
Piękne róże, lilie, śliczne liliowce nie można obok nich przejść obojętnie.
Co to jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/9ba11f5dfcaec80e
Jarzmianki duże, piękne kwitną. U mnie tylko biała.
Kwitnące funkie. ;:167 A pod nimi to ?? Rdzawa naparstnica ?? Piękna jest :)
Powojniki, ;:215
U mnie hortensje ogrodowe nie chcą kwitnąć. ;:219
dobrego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Kilka ładnych dni pozwoliło coś podziałać w ogrodzie, trawa skoszona, róże przekwitają i codziennie wycinam wiadra zwiędłych kwiatów. Ale w zamian kwitną liliowce, zaczynają lilie i roztaczają piękny zapach. W tunelu pomidory wreszcie zawiązały trochę owoców ale i tak szybko nie spróbuję....co za rok pomidory pierwsze zjem w sierpniu, a we flakonie mam bukiet piwonii które powinny opaść w czerwcu na Boże Ciało.
Od wczoraj w kurniku ruch bo dokupiłam 10 małych tęczówek czernichowskich i 2 młode kogutki. Kurki są tak ruchliwe, że nie mogę się ich doliczyć ale na szczęście jeszcze nie wychodzą na zewnątrz. Jedynie jeden młody kogucik odważny wyszedł i nawet skonsumował pokarm dla dorosłych kur...mało tego umiał wrócić do kurnika.
Jest zabawa ;:306
Od jutra znowu tydzień mokry więc sponiewiera liliowce i opadną pierwsze lilie. Ogród powoli opanowują floksy, które w tym roku osiągają niebotyczne rozmiary, zresztą w ogrodzie mam tak ciasno, że wszystko wystawia głowę jak najwyżej ;:306

Lucynko ależ pozwalam, pozwalam ;:196 a na pewno nie pozwolę Ci zwariować!
Widzisz nie umiem się zdecydować co bardziej lubię lilie czy liliowce, bo w początkach mojego ogrodowania wymyśliłam, że lilie są trudne w uprawie a liliowce wyglądają podobnie a są właściwie bezobsługowe. Długi czas skupiłam się tylko na nich. Potem jak się przekonałam przeszła czerwcowa burza z gradem i lilie wybiła do zera i co za tym idzie zniknęły...a liliowce przetrwały ;:333 No ale od paru lat znowu sadzę lilie.
Dalie dopiero wyłażą, bo przez długi czas walczyłam ze ślimakami o każdy listek.
To o co pytasz to naparstnica bylinowa, roślinka wysoka a kwiatuszki ma skromne jednak z bliska urocze!
Dni miałam umiarkowanie ciepłe, czasem wręcz zimne. No i jak teraz zrobiło się cieplej to ma cały tydzień grzmieć i lać. Ściskam Cię serdecznie, życzę Wam zdrówka i pięknych dni Obrazek ;:196

Martusiu nie narzekam na kwitnienia a jedynie na to że deszcz niszczy kwiatki i nie zdążę czasem nawet zrobić zdjęcia. Tak jest z liliowcami, nawet jednego dnia nie zdobią rośliny bo na deszczu natychmiast robią się przeźroczyste. Bardzo lubię te dzwonki które rozpoznano jako dzwonek pokrzywolistny ;:215 Funkie faktycznie szaleją ;:333 Pomarańczowe pączki to nie penstemon tylko naparstnica bylinowa od Joli, bo zniknęły mi wszystkie naparstnice i dzięki Joli wróciły do ogrodu.
Lnice, które mam to wszystko są rośliny trwały, lekko się rozsiewają ale wokół siebie, bo jak je miałam w dwóch miejscach tak mam. Mam dwa kolory i chętnie Ci poślę razem z rutewką, której nasiona już dojrzewają, bo chcę wysłać sadzonkę z nasionami ;:215 Jak najmniej deszczu w najbliższym czasie a jak już musi to niech pada w nocy. Ściskam ;:196

Aniu o tak teraz jest w ogrodzie najpiękniej ;:333
I ja lubię oglądać zdjęcia w wątkach a o Twoich to można poematy pisać ;:215
Roślina, o którą pytasz to leycesteria. W klimacie angielskim krzew a u nas niby roślina do okrycia i nawet jak zniknie w zimie to odbija na wiosnę, ale na zdjęciu jest roślina z nasiona mojego wzrostu a nawet chyba już większa, która bez okrycia przetrwała już drugą zimę ;:108
Mam trzy jarzmianki ale ta czerwona sieje się i mam jej najwięcej.
Funkie mimo ślimaków pięknie kwitną. To nie jest naparstnica rdzawa tylko bylinowa, bo rdzawa jest dwuletnia a ta rośnie z jednej kępy już drugi rok. Hortensje nie mają u mnie dość miejsca żeby je odpowiednio sfotografować, bo rośliny w tym roku wyjątkowo wybujałe.
Ściskam i wszystkiego dobrego życzę ;:196

No a w ogrodzie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najpiękniej pachnące
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


temu biedakowi ślimak odgryzł gałązkę i wisi na włosku
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie wiedziałam, że omiegi powtarzają kwitnienie
Obrazek

Śliczna ożanka od Martusi

Obrazek


ta szałwia ponoć jest jednoroczna więc muszę zapolować na nasiona


Obrazek

Obrazek

Obrazek

taki widok mówi mi dzień dobry jak rano wychodzę
Obrazek

ślimaki przestały objadać bratki i odżyły!
Obrazek

i lipcowe piwonie!
Obrazek


Dobrej nocy i trzymajcie się cieplutko ;:4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Dziwny ten rok ,ale ,jak pięknie daje nam w prezencie cudne róże i bogate kwitnienia liliowców.
Wszystko wybujało i tworzy piękną ,kolorową dżunglę :D
Biały dzwoneczek bardzo uroczy.
Liliowce i lilie dają popis urody.
Podziwiam Cię za energię do pracy przy kurkach i jeszcze koszenie... ;:196
Widzę ,że pszczółka przyleciała do kwiatu maku już obładowana pyłkiem :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu piękne te liliowe trąby. Kureczki już chwaliłam :wink: Liliowców masz całkiem sporo. Zastanawiałam się skąd ma nasiona pełnego maczka, i myślę, że chyba są od Ciebie.Życzę Ci pogody takiej jakiej potrzebujesz ;:196 .
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Lipcowe piwonie?! Cóż to za odmiana, Marysiu? Ładniutkie. ;:333
Dzięki za oświecenie mnie w sprawie bylinowej naparstnicy. ;:180 Ciekawa roślinka. ;:108
Masz naprawdę piękne liliowce ;:138 , a na tym dłużej zatrzymałam wzrok https://www.fotosik.pl/zdjecie/da558c90903c9037 , więc gdyby za mocno się rozrósł, to ja chętnie nadmiar przygarnę. ;:303
Lilie taaakie wysokie! :roll: Moje drzewiaste też wybujały w stronę nieba, widocznie takie dziwaczne lato mocno im sprzyja. ;:7
Maki i bratki uśmiechają się do słonka, a może do Ogrodniczki... :D
Niech się uśmiechają, to może zaproszą słoneczną pogodę, czego im i Tobie szczerze życzę. ;:167 ;:167
Zdrówka i samych radosnych chwil dla Was wszystkich. ;:97 ;:97 ;:97 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Przepiękny kalejdoskop kolorów.
Pokazujesz kwiaty pięknie, można kartki z ich zrobić. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, ale ściemniłaś z tą ożanką ;:306 Listki poznałam, ale żeby tak kwitła ;:oj
Śliczne te lilie, jak tatarskie czapki :tan
Liliowce co jeden to ładniejszy ;:167 a najładniejsze te pachnące :tan
Piwonie w połowie lipca, kto tak ma ;:215
To może u mnie to też naparstnica, a nie penstemon? Jak wysoka jest Twoja? Będę obserwować nasienniki, naparstnice mają takie charakterystyczne baniaczki :D
Dużo słoneczka na weekend ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

PUK, PUK! MARYSIU...
Czyżbyś zamknęła furteczkę do swego ogrodu? :oops: :shock: Jeśli tak, to otwórz ją natychmiast, bo chcę zobaczyć Twoje piękne roślinki. ;:33 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”