OPRYSKI warzyw. Dyskusje o opryskach -tak czy nie i jak?cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Na pewno nie acrobat, na ten środek jest za późno. Jeśli już to Signum (piraklostrobina i systemiczny). Dobry powinien być jeszcze Cabrio Duo (dimetomorf i piraklostrobina) ale to zamiast Signum. Nie jeden po drugim, w obydwóch jest ten sam składnik.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Ekomi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 5 cze 2012, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Dzięki! Mam już Signum i idę pryskać bo znów rundka po szklarni i kolejne liście... zaraza rośnie w oczach, nie mam już wiele do stracenia.... Czy do Signum też dodać mocznik 5g/litr?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ekomi pisze:Dzięki! Mam już Signum i idę pryskać bo znów rundka po szklarni i kolejne liście... zaraza rośnie w oczach, nie mam już wiele do stracenia.... Czy do Signum też dodać mocznik 5g/litr?
Tak, można dodać ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ja bym nie dawał, bo pH mocznika to 9,5 więc bym nie ryzykował, bo można osłabić działanie środka, gdyż raczej w większości roztwory wskazane są o odczynie kwaśnym. W zasadowym szybko się rozkładają. Polecam, np. florovit uniwersalny.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Oglądając tutaj zdjęcia zwróciłem uwagę na plamy po opryskach, dlaczego tak mocno je traktujecie tymi środkami, przecież liście muszą oddychać. Można w tunelu robić to łagodniej, a nawet wcale, tak jak u mnie nie zwracając uwagi na jakieś przebarwienia liści drobnych niedoborów:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

ekopom pisze:Ja bym nie dawał, bo pH mocznika to 9,5 więc bym nie ryzykował, bo można osłabić działanie środka, gdyż raczej w większości roztwory wskazane są o odczynie kwaśnym.
Wręcz odwrotnie ;:14

Większość środków ochrony roślin należy stosować w mniejszych zalecanych dawkach tam, gdzie można jednocześnie stosować roztwór mocznika, ponieważ w połączeniu z mocznikiem działają one silniej;
Mocznik stosowany dolistnie wykazuje najmniejsze właściwości parzące, dlatego jego stosowanie do oprysków jest szczególnie polecane.
Oprócz zasilenia dolistnego pomidorów, zwiększa on skuteczność fungicydów dlatego, że powoduje zwiększenie przepuszczalności preparatów grzybobójczych przez wierzchnią warstwę komórek liści.

;:304

Zapraszam do części 2 wątku tutaj
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”