Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Piękne rude warzywko ci wyrosło w warzywniku ;:306
Ale on nadzoruje,aby już nic nie stało się warzywkom.
nowe, prace, nowe nasadzenia.
Tulipany piękne.

I jeszcze ciekawostki.--Lotosy, ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian już za trzy lata w takim rozstawie osiągniesz żywopłot z hortensji. ;:108
A w kolejnych latach. ;:131
Też zostałam zbanowana na jednym forum, więc tylko czasem wyrażam swoje zdanie. :wink:
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Czy w tym wiadrze to jakąś gnojówkę szykujesz do podlewania?
W zeszłym roku podlewałam gnojówką z pokrzyw i muszę powiedzieć, że rośliny dobrze po niej rosły. Ale może masz zrobioną z czegoś innego?
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Trochę nowości.

ObrazekObrazek
Powojnik już przy dachu altanki, kratka z sznurka się przydała. Mszyce bardzo go lubią :(

Obrazek
Bardzo podobało mi się połączenie tunbergii z czarną surfinią w tamtym roku. W tym roku to samo ale z ceramicznymi doniczkami. Fajnie zarosło, tylko tunbergia trochę zdominowała surfinie.

Obrazek
Funkie przy grillu, chyba coś mi się pomieszało przy przesadzaniu i większe hosty poszły na środek :|

ObrazekObrazek
Na koniec strefy altankowej pokazuję oświetlenie. Na łuku jest już drugi zestaw lampek. Włączają się automatycznie po zmierzchu. Myślałem że trochę przesadziłem ale super to wygląda w nocy. Pod dachem altanki są gwiazdy :D Czekam aż róże zarosną łuk a wisteria pergolę, wtedy będzie efekt.

Obrazek
Warzywnik, wszystko posadzone za gęsto ;:185

ObrazekObrazekObrazek
Okolice dębu, szykuje się mała zmiana na rabacie za donicami ceramicznymi. Dużo hortensji Polar Bear mi zostało więc je wykorzystam tutaj.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Okolice domu.

ObrazekObrazekObrazek
Na koniec doniczkowe. Została mi przekazana hoja, bardzo się z tego powodu cieszę! W biedronce była taniutka strelicja za całe 12,99. Kupiłem dwie a w doniczce po 2 sadzonki. Rozdzieliłem i w sumie, razem z tymi starymi, mam ich już 7. Eksperymentuje z różnymi podłożami i wielkościami doniczek, zobaczymy co z tego będzie. :tan Pilea wydała dziecko na świat, ono też będzie na takiej nóżce?

Trochę się zawiodłem cebulowymi w tym roku. Może to też przez psa który zniszczył mi wszystkie czosnki ozdobne. Obwódka z szafirków nie wyglądała tak jak się spodziewałem. Magnolia na rabacie rododendronowej też wypuszcza liście tylko z ziemi, a była taka opatulona ;:185
Kacper1999 pisze:Witaj! :wit
Wpadłem do Ciebie i szczerze jestem zachwycony. Nie tylko ogromem serca i pracy jaką wkładasz w ogród, ale także cudownymi roślinami! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Żywopłot z kann - super, moje ulubione! Osobicie mam ponad 20 odmian, a ciągle mi mało :;230 Muszę przystopować, bo nie mam gdzie sadzić. Dalie też cudo! Super grząki i rabaty ;:138
Pozdrawiam!
Dziękuję bardzo za miłe słowa! Ja kanny zbieram od rodziny, sąsiadów i nawet nie wiem co to za odmiany. Dzięki za wizytę :)
anabuko1 pisze:Piękne rude warzywko ci wyrosło w warzywniku ;:306
Ale on nadzoruje,aby już nic nie stało się warzywkom.
nowe, prace, nowe nasadzenia.
Tulipany piękne.

I jeszcze ciekawostki.--Lotosy, ;:180
Tak nadzorował że dynie zarosły cukinie i pomidory. A no i miejsca na rude warzywko nie ma :D Lotosy chyba za szybko wystawione na dwór, zobaczymy co z tego będzie. Dzięki.
cyma2704 pisze:Damian już za trzy lata w takim rozstawie osiągniesz żywopłot z hortensji. ;:108
A w kolejnych latach. ;:131
Też zostałam zbanowana na jednym forum, więc tylko czasem wyrażam swoje zdanie. :wink:
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Nie umiem się na ten żywopłot doczekać :tan no co zrobimy. Różni ludzie, różne opinie. Zwrócenie uwagi/wyrażenie szczerej opinii też czasem się przydaje, nie tylko chwalenie :D
wanda7 pisze:Czy w tym wiadrze to jakąś gnojówkę szykujesz do podlewania?
W zeszłym roku podlewałam gnojówką z pokrzyw i muszę powiedzieć, że rośliny dobrze po niej rosły. Ale może masz zrobioną z czegoś innego?
To właśnie lotos, woda tak wygląda bo na dole jest glina. Teraz to nawet gorzej wygląda. Gnojówkę robiłem tylko z pokrzyw, stoi 7 wiader za garażem :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Bardzo ładne hosty ;:167
Powojniki ;:215 .Petunie czy surfinie,ciekawe kolorki. ;:333
Fajnie wygląda to oświetlenie altanki.
Lawenda już ci kwitnie. Musze zajrzeć do swojej.
I swoje warzywka, umm najlepsze :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian czarna surfinia cudna. ;:oj Hostami się nie przejmuj, da się przesadzić. :D
Warzywnik rzeczywiście zagęściłeś, ;:173 ale plony i tak będą dobre, a chwasty nie rosną.
Pytałeś u mnie o różową różę, to Pomponella. Niezawodna, prawie nie choruje i kwitnie burzą kwiatów. ;:215 Potrzebuje sporo miejsca, rośnie szeroko.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Fajne te grządki z palet, nie obijaj ich .
Ja przez ten prawie rok dorobiłem sie strelicji królewskiej i nokolai :) i jak na razie rosną dobrze.
Czekamy na nowe posty !
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj Damianie :wit

Zajrzałam przez przypadek do Twojego wątku i od razu mi się spodobało ;:333 więc go przeszłam od samego początku.
Lubię podglądać takie wątki, gdzie opisujesz co sadzisz czy siejesz, gdyż sama się uczę, chociaż jestem starej daty, ale młodym ogrodnikiem ;:306
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”