Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czerwiec to chyba najładniejsza pora roku, oczywiście jak nie ma upałów, bo wtedy szybciej wszystko przekwita.
U Ciebie wszystko wysprzątane, ale jak ma się takiego psiego pomocnika to nie ma się czemu dziwić :tan
Pięknie róże wspinają się po ścianie. Mają jakąś podporę czy same czepiają się muru?
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ogród staje się tak dojrzały i uporządkowany, że lada moment któraś z telewizji do Ciebie zawita ;:63
Skarpy w okolicy wszyscy wyścielają agrotkaniną bo to jedyna metoda. Niektórzy sadziły płożące rośliny, które zawsze przerastały trawy i chwasty. Jak zarośnie nie będzie widać agro tylko rośliny...a co tam posadzisz?
Domek dla dziewczynek już spełnia swoją rolę ;:215
Pozdrawiam serdecznie :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Też bym u siebie chciała zobaczyć takie zapłakane :wink: Dzisiaj troszkę popadało, ale ledwie kurz przykryło...
Zaszalał ci w tym roku Guernsey Cream ;:215 To jest od początku mój ulubieniec.
Podwórko ślicznie wygląda, aż trudno uwierzyć jak szybko się wszystko u ciebie pozmieniało ;:oj Pamiętam jak robiłaś pierwsze rabatki, a tu już przepiękny dojrzały ogród ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Chyba musiałabym udać się do Ciebie na naukę, jak w jeden dzień wygonić wszystkie chwasty z ogrodu ;:202 W porównaniu do Twoich areałów mam spłachetek ogródka, a ta sztuka się mi nie udaje. Widać ruszam sie jak mucha w smole i stąd moje opóźnienia ;:306 Pełny, niebieski powojnik jest cudny, oj szkoda, że u mnie takie nie chcą rosnąć. Próbowałam już kilka razy i za każdym poniosłam porażkę, więcej się nie skuszę. Tylko włoskie lub bylinowe u mnie rosną i takie mi muszą wystarczyć. Coraz ładniej wygląda otoczenie domu, pracy macie ogrom, ale i jaką satysfakcję, kiedy kawałek po kawałku pięknieje w oczach. Białe syberyjskie irysy u mnie się nie pokladają, stoją cały czas na baczność. Po ubiegłorocznych bojach nie wyrosły zbyt wysokie, ale do następnego sezonu otrząsną się z szoku i poszybują jak zwykle.
Róże, piwonie, bodziszki, cudne powojniki- czegóż u Ciebie nie ma, a jeszcze domawiasz ;:63 Ogród warzywny dopieszczony, widać, że sporo się nauczyłaś. Powodzenia w dalszym działaniu, zdrowia dla Was wszystkich ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Podziwiam kosaćce syberyjskie białe. Piękna kępa! I piwonie też robią wrażenie. Deszcz faktycznie sponiewierał je i u mnie już po nich. Ale spektakl piwoniowy był cudny.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Imponująca ta biała pnąca cudna róża ;:180
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

No rozrastają się rośliny, rozrastają. A ścieżki zanikają ;:306
Mimo, że sadziłam z rozwagą przy płocie, to czasami między dwoma rzędami przejść jest już teraz dość trudno.
A jak Twoje wrzośce? Teraz powinny mieć piękne zielone przyrosty.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Bardzo ciężki mamy ten czerwiec .Woda ciągle leje się z nieba, na Podkarpaciu w moim powiecie narobiło mnóstwo szkód . Mnie też nie ominęło ale na szczęście skończyło się tylko na zniszczeniach w ogrodzie. Tydzień temu mieliśmy porządne oberwanie chmury . W jednej sekundzie spadło mnóstwo wody . Kratka nie nadążała z odprowadzaniem wody i już myślałam, że zaleje nam dom. Część skarpy mam do poprawy po tym jak z pól rolnych z góry popłynęła rzeka ;:222 . Część wody poszło drogą ale część niestety sforsowało ziemię pod podmurówką w ogrodzeniu i sobie przepłynęło przez działkę. Ściągnęło mi korę z rabat, zamuliło warzywa i kostkę ;:222 . Małżonek zatykał skarpę i kierował wodę na ulicą a ja z łopatą do odśnieżania pomagałam kratkom pozbyć się wody sprzed domu. Masakra :shock: . Co dopiero muszą czuć Ci ludzie, którzy w jednej sekundzie mieli zalane domy??? W ogrodzie oczywiście najbardziej szaleje zielenina :;230 . Młoda trawka po pierwszym koszeniu fajnie się zagęściła. Już prosi się o kolejne strzyżenie . Róże tego roku zmęczone opadami. Sporo z nich dopiero buchnie kwieciem. Poza tym kwitną powojniki, zaczynają liliowce i jeżówki . Basen stoi już od dwóch tygodni ale dopiero dwa dni temu można było z niego korzystać pełną parą bo było na prawdę gorąco. Dziewczyny zadowolone , ja też :wink: . Szkoda tylko, że nie udało się założyć trawnika na całości no ale cóż, czekamy z tym do sierpnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko witaj :wit . Rzeczywiście rośliny pięknie kwitną ale niestety sporo z nich deszczu nie lubi i szybko przekwita. Piwonie momentalnie opadły, niektóre róże też nie są zadowolone ;:185 . No nic, takie to życie ogrodnika. Na pogodę wpływu nie mamy i tylko możemy mieć nadzieję, że trochę się poprawi. Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irenko witaj w moich skromnych progach :wit . Tego roku czerwiec jest u mnie bardzo mokry i rośliny nie do końca mogą pokazać woje piękno. Mimo wszystko jest kolorowo i nie będę narzekać. Róże na ścianie są tylko przywiązane do takiego kołka ale właśnie myślę nad instalacją kraty ;:224 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu nie przesadzaj :oops: . Skarpy na razie w nieładzie. Czekam aż ziemia przeschnie i muszę poprawić to co zniszczyła woda. Na tej małej skarpie kolo warzywnika planuję raczej sporo koloru - róże okrywowe plus lawenda i jakieś byliny . Duża skarpa ta z tujami będzie bardziej zimozielona i stonowana. Posadziłam jałowce, barwinek, berberysy i trzmielinę. Teraz czekam na to aż odrobinę porosną i coś jeszcze miejscami dosadzę. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu u nas wody jest za dużo, z przyjemnością oddam Ci chmury, chociaż one burzowe więc nie wiem czy byś chciała ;:218 . Rzeczywiście jak porównuję fotki sprzed kilku lat to sama jestem zaskoczona jak otoczenie domu się zmieniło ;:138 . Co to będzie za kolejne kilka lat ?? Mam nadzieje, że zmieni się znowu na lepiej. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko z powojnikami to u mnie jest różnie. Nie powiem, że odnoszę same sukcesy bo sporo wielkokwiatowych też mi padło. Najwięcej jednak mam włoskich i one kwitną niezawodnie. Pełny powojnik to Proteus ;:108 . Tego roku pięknie kwitł tylko, że jakoś tak nisko i nie było go widać na tej kracie z daleka ;:222 . Warzywka rosną sobie chociaż nie mają lekko. Jak nie mszyce to potem zamulała je woda. Miejmy nadzieję, że coś z nich wyrośnie. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Florianie niestety na pogodę wpływu nie mamy . U mnie czerwiec jest tego roku baardzo mokry a nie wszystkie rośliny to lubią. Mimo wszystko trzeba cieszyć się z tego co jest . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beatko gęste sadzenie to jedno ale też sporo roślin rośnie jakoś tak wyżej niż podają w katalogach :;230 . Można się pogubić w tym wszystkim . Wrzośce całkiem ładnie rosną chociaż te zamawiane przez internet bardzo malutkie ale mają przyrosty więc może za 2,3 lata będą ładnymi kępami. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, co do pietruszki, to zostaw ją na nasiona, daj jej szansę na samo wysianie. Mam wrażenie, że taka samosiejka jest bardziej aromatyczna. A ogród Twój nieprzerwanie mnie zachwyca ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, trawa pięknie wyrosła, zazieleniła się, a sporo opadów tylko jej w tym pomogło ;:108 Upałów też wielkich nie ma, więc rośnie bez przeszkód. Róże po deszczach i u mnie straciły na urodzie, ale co począć? Taki rok mamy. W ubiegłym roku mordercze upały i susza, w tym ulewne deszcze... I tak źle i tak niedobrze. Chyba jednak z dwojga złego wolę takie lato jak teraz.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rabaty pięknie zagęszczone. Róże i powojniki wspaniale kwitną. ;:215
Tawuły ładnie zakwitły, swoje jedne przycięłam, a drugie zmarzły i kwiatów nie zobaczyłam.
Nie pamiętam nazwy niebieskiego bodziszka, prześliczny. ;:oj
Trawnik pięknie się zieleni, dobra pogoda dla niego. ;:108
Przykro, że ulewa tyle szkód poczyniła u Was i mieliście dodatkową pracę. ;:174
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Powiem Ci, że nowe rabaty wyszły fajnie
Juz nic tam nie zmieniaj. Tylko dosadź drzewko na wrzosowej
Aż się prosi. Co wymyśliłaś w końcu?
Róża na murze wygląda rewelacyjnie. Uwielbiam takie klimaty.
Zresztą wszystko prezentuje się bardzo dobrze. Zaczyna mi brakować przymiotników ;:306
Jeśli chcesz mieć ładną gęstą trawę, to co roku rób dosiewki.
Ja to robię po wertykulacji wiosennej.
Tylko na razie przez 2 lata nie rób wertykulacji, żeby trawa porządnie się ukorzeniła.
Czy planujecie coś robić ze stodołą?
Moja znajoma zrobiła w niej miejsce do biesiadowania
Otworzyła ją z dwóch stron na przestrzał. Tylko pytanie czy możesz zamknąc jakoś pozostałe części stodoły, czy wszystko jest połączone
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko przykro czytać o podtopieniach i zalaniach, ale dobrze że masz duży ogród i woda ma gdzie wsiąkać, bo najgorzej z wybrukowanymi podwórkami tam woda leci prosto do domu. Pamiętam jak w pracy gleboznawcy narzekali na brukowanie terenów, wycinanie tzw. chaszczy i drzew, które zatrzymywały w sposób naturalny wodę. Urzekło mnie zdjęcie z ostróżkami, wyszło przepięknie! Pozdrawiam i niech już więcej nie leje jak musi to niech siąpi! :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”