Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, róże z rosą cudne ;:oj
Dlaczego przywiązujesz jaśminowiec? Przecież to krzaczor jest, czy nie?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, naprawdę pięknie wyglądają róże z koralikami rosy ;:167 Moja noga już lepiej, nie szaleję, bo nie można nazwać szaleństwem wyjście na taras ;:306 Na ogół leżę z nogą wyżej i mam nadzieję, że za dwa tygodnie będę mogła ucinać sobie dalsze wycieczki np. do tunelu z pomidorami :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

BASIU czytałam u Ciebie Twoje przemyślenia dotyczące róż, masz teraz czas na chłodno to zweryfikować bo praca, dom i ogród ,to czasu zbyt mało na takie przemyślenia .Cóż nie wiem czy przesadzenie coś pomoże jak to lenie, a niektóre róże tego bardzo nie lubią.Moja Munstead rośnie w tym miejscu chyba z 5 czy nawet 6 lat, a gdybyś ją widziała to powiedziałabyś ze dopiero posadzona .Cóż niektóre są uparte i to bardzo ze nawet przesadzenie nic nie daje .Myślałam że teraz po tych deszczach ruszy jak szalona ,ale nic bardziej mylnego ,bo zawsze myślałam że ma za mało wody, bo LO jej podkrada . Cóż zrobisz jak będziesz uważać tylko lepiej 2 razy się zastanowić zanim przesadzimy delikwentkę . ;:196 dziękuję za pochwałę kropelkowych fotek wiesz ze to mój bzik :;230

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU jaśminowiec dopiero w tym roku sobie szaleje ma zbyt wiotkie pędziki to ukorzeniony z patyczka,a tamtędy przechodzimy jest taka wąska ścieżka i szkoda żeby się połamały pędy .Teraz wypuścił gruby pęd czyli się zaaklimatyzował ale i tak będę go ograniczać przed zakusami powiększenia dla siebie terenu .Pięknotka też już sobie rości prawa powiększenie terenu :;230 a skąd mam go brać dlatego tak cudnie kwitnie w tym roku żeby mi się przypodobać ,ale nie ze mną te numery :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, teraz mam aż nadto czasu na analizowanie ;:306 Takie czasami uparciuszki te nasze róże.
U mnie do przesadzenia jest dokładnie 6 róż (póki co), już dawno to powinnam zrobić, ale ciągle mi "jakoś zeszło". Jalitah (3 szt.) są za blisko innych i stłamszone, a to taka cudowna róża, która musi być wyeksponowana, poza tym chorują na mączniaka przez ten ścisk - to zostawię na wiosnę. Laguna i New Dawn - tłamszone są przez świerka, który zabiera im słonce i ogólnie życie, a Elfe ma za mało słońca. Najwcześniej "przeprowadzka" tych ostatnich będzie w październiku / listopadzie. A jeśli obrażą się całkowicie, to cóż... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ach te twoje róże i zdjęcia.
Mogę na nie patrzeć i patrzeć bez końca.
Piękne są .I jedne i drugie.
Ruteka ładnie się zapowiada. Twoja jest trochę inna niż moja.
Hortensje też ładnie już kwitną. Na mojej Anabelce jeszcze maleńkie paki kwiatowe.Ale dębolistna już pięknie kwitnie :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Znów leje i grzmi, chociaż na razie burza odeszła, ale deszcz dalej pada,jednak już nie tak mocno .Ojjj znów jutro będzie tych oślizłych drani ;:222 ;:222 Podobno miało słonko świecić do niedzieli ,ale do południa było uroczo nawet popracowałam przy ścinaniu irysowych liści i nie tylko

ANIU Twoje róże też cudownie kwitną w tym roku ,a powojniki sama radość .U mnie tylko parę ładnie kwitnie.Moja rutewka ma chyba z 3 m wysokości i sporo pędów kwiatowych w tym roku uwielbiam ją rozpycha sie wśród liliowców .Liście Anabelkowe jak durszlag całe pożarte przez ślimory

Obrazek

Obrazek

BASIU też musiałabym jedną róże przesadzić, ale strach mnie ogarnia przed tym ,bo to znowu rok do tyłu ,a miejsca ma tam za mało .Miałam już ubiegłej jesieni to zrobić ,ale wiadomo inaczej to wyszło niż planowałam .Zastanawiam sie co zrobić z tym fantem

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne róże.
Zawsze wzorowe u ciebie. Moje róże w tym roku faktycznie ładniejsze. Ale nie wszystkie. Bidulek nie pokazuje.
Ale będę walczyć i o te marne.
Piękna rutewka . Moja wysoka ale na 3 metry to nie wyrosła.
No z tymi slimakami to zmora w tym roku.
Niby je codziennie łapie.
Wszędzie się już pokazują . Nawet na ziemniakach. :twisted:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, śliczna ta Ellin ;:167 Już się przestraszyłam, że u mnie będzie zielona, aż pobiegłam ją obejrzeć, bo ostatnio widziałam tylko zielone kulki, ale różowieją ;:138 Dziękuję ;:196 ;:196 ;:196
Fajne te "oczaste" różyczki ;:333
U mnie leje jak przewidywali, chociaż rano zapowiadał się piękny dzień ;:145
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pięknotka Jadziu naprawdę piękna, ślicznie kwitnie, a ten bodziszek jaki ładniusi ;:215 Jadziu, u nas tylko ciężkie chmury przepływają nad morze, ale deszczu z nich nie ma, ja muszę podlewać, oj nie równo pogoda dzieli deszczem, a jak było by po równo to nikt by nie marudził prawda ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzionek chociaż nieciekawy to bezdeszczowy .Jednak parę razy się zanosiło, jednak odeszły te chmury gdzieś w siną dal. Rankiem mgła unosiła sie nad ogródkiem i sznury srebrzystej przędzy snuły się po roślinach jakby to była jesień ;:174 . Witam serdecznie miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONKO Pięknotka [Kalikarpa] w tym roku się rozszalała może dlatego ma takie cudne kwiatostany ;:167 No widzisz Iwonko z ochotą niejedna z nas odstąpiłaby swojego deszczu ja z pewnością się nim podzielę z Tobą Ten bodziszek się nie panoszy tak jak inne grzecznie sobie rośnie i nawet nie ma podżartych liści przez ślimory

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU no to dobrze sie sprawuje Elin i z pewnością będziesz z niej zadowolona w kolejnych latach .Parę patyczków tych oczkowych wsadziłam do gruntu ciekawe co powiedzą :wink: Na razie siedzi Pretty sunrise sukcesywnie będę następne wsadzać . Może cosik z nich wyrośnie Elżbietka i Aphrodite juz siedzą grzecznie w ziemi to samo Silesia.Jakoś nie umiem ukorzenić też róży, ale nie poddaję się, bo chętnych na nią trochę jest

Obrazek

Obrazek

ANIU wszystko potrzebuje czasu, a róże szczególnie .Niektóre zaraz sie zaaklimatyzują, a inne potrzebują paru lat .Moje ziemniaki w donicy bez liści i nawet nie wiem czy zakwitną, bo są tylko łodygi golusieńkie.Ścięłam do ziemi żywokost lekarski i zalałam alkoholem teraz nie ma siły odbić, bo chyba wciąż atakują go ślimory, dwa odmianowe również mają tylko po 2-3 listki i w dodatku obgryzione ;:222 Nie mam juz do nich nerwów ,ale nie mogę im dać za wygraną bo pożrą wszystko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim udanego weekendu

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu jak ja się cieszę , bo u Nas dwa dni nie padało , wczoraj można coś było zrobić na ogrodzie , czytam jak Ty je ukorzeniarz , bo dzięki Tobie moja Elżbietka miała 3 kwiaty , deszcz trochę je zniszczył , ale są piękne , ja zaś mam dwie nowe sadzonki piwonii , te mi wschodzą , ale u Ciebie już kwitną rutewki a moje jeszcze zielone , czyli masz ciepły zakątek , ślimaków to i u mnie nie brak sypie koło dali bo są od dołu podgryzione pozdrawiam miłej niedzieli życzę ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Śliczne widoczki u Ciebie.
Zdjęcia robione przez Ciebie to artyzm, ta sieć pajęcza, ptaszek czy krople deszczu na róży to arcydzieło fotograficzne.
Będę często tu zaglądać bo aż wesoło się robi na duszy jak na te piękności się patrzy.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, pajączek podprowadził Ci czółenka i chce Cię zakasować w robieniu serwetek :;230 Nawet dobrze mu idzie, tylko pikotek nie umie ;:185
Pogoda Ci dogadza, że na brak ulubionych kropelek nie możesz narzekać, ale mogłaby przystopować na trochę z tym deszczem, biedny rudzik wygląda jak zmokła kura.
Moje storczyki w doniczce dawno przekwitły,a w gruncie nie zamierzają chyba kwitnąć, a nawet chyba je wykopię, bo gotowe zgnić przy tej pogodzie.
Słoneczka na niebie na weekend ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”