Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ja pasuję z tą szałwią Amistat, po prostu ona może dopiero za jakiś czas będzie chciała u mnie rosnąć ale teraz nie daje sobie rady.
Jarzmiankę masz śliczną a moja dała focha. Szybko straciła biało zielone listki, teraz ma tylko zielone (za szybko są całe zielone) no i w ogóle na razie nie myśli zakwitnąć.
Oczywiście, że masz przepiękną tą Grace, tak jak i wszystkie inne róże ;:167
Niestety i ja się zmagam ze zbytnią ilością mrówek w ogrodzie, jest ich u mnie dużo za dużo ;:222
Kotek nadal Ci coś pomaga w ogródku? ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, deszcze poniszczyły mnóstwo kwiatów, ale na szczęście nie wszystkie, więc mamy nadal czym się zachwycać. U mnie najbardziej ucierpiały Austinki, bo one najwcześniej zaczynają kwitnienie. Ulewy niestety nie odpuszczają i dzisiaj po południu znów leje ;:222 Trochę tego deszczu zbyt dużo, ale co zrobić? - Takie mokre lato mamy. Walka ze ślimorami jest męcząca i podziwiam Cię, że nie poddajesz się i nadal walczysz ;:180
Podziwiam Twojego Elmshorna. Jest bardzo ładnie zagęszczony i kwitnie tak obficie ;:138
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu,
mimo deszczu Twoje róże prezentują się wspaniale. Tym razem zaskoczyła mnie 'Elżbietka Węgierska'. Nie myślałam, że to jest taki gigantycznych rozmiarów krzew. Myślałam, że jest niewielka. Jej kwiaty mają wspaniały kształt, cudny kolor. Zrób kilka zbliżeń proszę i przypomnij mi jej właściwą nazwę. 'Garden of Roses' też cudna, brawo :wit
Pa, Jola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pada, pada, deszczyk pada trochę go za wiele ;:174 . Moja gleba przyjmuje wszystko, gorzej z różami, one zbyt szybko brzydną ,chociaż nie wszystkie. Jednak co za dużo to niezdrowo ,ciekawe kiedy wreszcie przestanie podlewać ,bo tylko ślimory się z tego cieszą i legną sie w zastraszających ilościach a teraz dodatkowo komary zaczęły atakować nawet w dzień . Dzisiaj już ścięłam dzwonki brzoskwiniolistne i wcale się nimi nie nacieszyłam, bo wszystkie te gady skonsumowały to samo z ostróżkami jednorocznymi .Pozostało mi parę sztuk reszta pożarta do parteru ;:222 To samo z liliami na palcach jednej ręki mogę je zliczyć, a przecież tyle ich mam i wiosną jeszcze sporo dokupiłam .No cóż taki mamy klimat i głową muru nie przebijemy nie mamy na to wpływu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOLU witaj róże kwitną bardzo obficie w tym roku mnóstwo paków i kwiatów ,wiec można zaliczyć ten sezon jako typowo różany . Elżbietka nie musi być taka wysoka ja jednak taką chciałam mieć dlatego sprawiłam jej pergolę .Możesz ja równie dobrze prowadzić jak parkową . Poszukam fotek Elżbietki Arpad hazi szent Erzebet emleke to prawdziwe jej imię, może również być Elżbietką węgierska to to samo, jak wpiszesz na różanych stronach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DOROTKO niestety u mnie również deszcze zniszczyły róże taki Abrahamek jednodniowy rano rozkwitł wieczorem już zmokła ścierka inne również tylko te gruboskórne :wink: dłużej się trzymają. Elmshorna ścięłam tak na 120 cm i widać ze lepiej kwitnie przy niższym cięciu .Niestety wszystkie patyczki szlag trafił ;:145 cóż nie zawsze jest sukces trzeba sie z tym liczyć a tak się fajnie długo trzymały .Teraz wsadziłam multum Elżbietek i Aphrodite ,więc czekam co z tego wyniknie

Obrazek

Obrazek

BEATKO Kajtuś nie wychodzi siedzi calutki czas w domu boję się żeby nie skończył jak Zuzia Póki ta patologia będzie tu mieszkać nie ma szans go wypuszczać .On chyba sie już przyzwyczaił do siedzenia w domu ,ale wiadomo wilka ciągnie do lasu :wink: Cóż z roślinami nic na siłę i chociaż czasem serce sie wyrywa to trzeba chłodno pomyśleć czy się opłaca ;:196

Obrazek

Obrazek

ANUSIU róże na razie zdrowe, zabieram się do drożdżowego oprysku, ale prawie dziennie pada, to daremna robota .Nawet podlewanie gnojówką też nie ma sensu, bo i tak zaraz zniknie w ziemskich czeluściach i nawet rośliny nie zdążą z tego skorzystać ;:196

Obrazek

Obrazek

IWONKO niestety nie mam takiego mieczyka a róże nadal cieszą bo pąków miały mnóstwo .Teraz dopiero budzą sie te które miały zakwitnąć w czerwcu ,więc jeszcze nacieszymy się ich kwiatami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Co roku ze zgrozą patrzę na Twoją Pretty Sunrise i zastanawiam się, kiedy skończy mi się dla niej miejsce ;:306 I tak zostawiłam jej dużo, żadna moja róża nie ma go w takiej ilości. No, może Bajazzo ma sporo, ale ona również wspina się po siatce ;:108 Ale Pretty ma apetyt na przestrzeń i zagarnia ile się da. Ale jest taka śliczna, że wszystko jej wybaczam ;:167
I u mnie leje niezmiennie, nie mam nawet jak pojechać na działkę wysypać niebieskich granulek. te potwory pewnie zeżrą wszystko jak leci. Ale do jednorocznych ostróżek się nie zabrały, w tym roku na tapecie były przede wszystkim dalie i jeżówki ;:222
Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

IWONKO Pretty w tym roku pobiła wszelkie rekordy , to samo Angela zablokowała biednego Cardinala Hume że ten ledwie dycha .Jedna włazi na drugą, następna wariatka to Westerland w tym roku zaszalał nie na żarty i Riant ta włazi na Angelę, bo mało jej pergoli .Moje slimory nie pogardzą żadna rośliną nawet kaktusami, a jeszcze nie dobrały mi sie do storczyka ogrodowego ODPUKAĆ obym nie wykrakała .Sama juz nie wiem jak ciąć Pretty czy nisko czy wysoko bo buja jak szalona nadawała by sie na solitera

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ piękna ta Elżbietka i nazwę też ma piękną. Jedna z piękniejszych wraz z Doktorkiem. Muszę ją sobie zapisać, a nie co roku pytać o to samo. Bordure Champagne też niczego sobie ;:224 . Dziękuję Ci Jadziu i pozdrawiam, Jola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JOLU piękna delikatnie pachnąca szczególnie jak zaświeci słońce to zapach unosi się w koło .Mojemu wnukowi najbardziej podoba się jej zapach nawet LO tak cudnie nie pachnie tak twierdził mój wnuk .Cóż każdemu co innego pasuje .Elżbietka już ostro obcięta ale jeszcze sporo kwiatów pozostało

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Elżbietka, już zapisana w notesie, jest mojej liście pod tytułem :" Może kiedyś za 100 lat". To podobno najpiękniejsza węgierska róża wszechczasów. No i jeszcze cudnie pachnie. ;:167 Jest w Rozarium do kupienia, ale nie mam miejsca, ani sił na nowe róże. Szkoda.
Zastanawiam się nad jaśminowcem Belle Etoile. Lepiej by pasował w nowym ogrodzie w miejscu zajętym przez czerwoną Sympatię. Czy ten jaśminowiec pachnie, czy jest pnący? Ładny i kolców nie ma.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JOLU Belle etoile pachnie poziomkami sam się nie pnie trzeba go nakierować .Mojego posadziłam przy altance, żeby mi pachniał ,ale to ukorzeniony z patyczka ma chyba z 5 lat przypięłam go do poręczy .Ciekawe co zrobię w przyszłym roku jak będzie większy ,ale na razie sie tym nie martwię. Koleżanka ma go wielkiego jak drzewo

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Deszczu mamy dość!Czytam, że u Ciebie też wszystko przelane. U syna pompa opróżniała pojemniki by ich nie zalało, szkoda że nie było kolejnego olbrzyma by tą wodę przepompować.
Na balkonie pomidorki za wiele nie ucierpiały bo mam daszek a z poręczy wszystko pościągałam. Z doniczek kapało solidnie.
Dzisiaj słoneczko od samego wschodu, życzę by było do wieczora. ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Chyba wszyscy mamy już deszczu po kokardy, ale podobno już na kilka dni spokoju... zobaczymy.
Angela, to całkiem dorodna panienka! To jeden krzak Jadziu?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:heja Dzień bez deszczu z ostrymi wiatrami od czasu do czasu ,potem jednak sie fajnie wypogodziło i nawet wiatry ustały .Już myślałam że znów dzisiaj poleje bo zebrały się czarne chmury ,ale wiatr je przepędził .Rano cudnie wyglądały róże w porannej rosie ślimaki też obficie mnie przywitały jakby inaczej. Parę leżało obok ogórków przyklejonych do skorupek to dobrze po co sie tam pchają .Porzeczki gniją, truskawki również ,część pożarta przez ślimaki i mrówki ;:222 Jedynie róże mnie cieszą jak wchodzę do ogródka ;:167 ;:167 no i hortensje też powoli pokazują swoje kwiaty .Myślałam ze ogrodówki nie zakwitną, bo mróz je zniszczył, ale widocznie tylko liście, bo już pokazują sie powoli kwiaty.Witam bardzo serdecznie wszystkie umęczone deszczami ogrodniczki i ogrodników ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BASIU jak nie padało to nie padało, a jak znów rozhulały sie deszcze to nie wiedzą kiedy powiedzieć basta. :evil: Jak tam nóżka trochę lepiej ???? zdróweczka życzę i nie szalej zbytnio ;:196 .Angela to indywiduum jedynaczka i dlatego taka rozbisurmaniona :wink: Dzisiaj mieliśmy bezdeszczową pogodę i tak trzymać i wreszcie umyłam okna zaraz lepiej widać świat przez nie :;230

Obrazek

Obrazek

jak długo mam Pięknotkę[od Elusi ] dopiero pierwszy raz tak zakwitła, albo nigdy tych kwiatów nie zauważałam tylko pąki :;230

Obrazek

GRAŻYNKO kochana ;:196 dziwny to sezon najpierw susza i zimnica, a teraz ciepło ,ale z ulewami, wpadamy z jednej skrajności w drugą. Tego sezonu chyba długo nie zapomnimy .Dobrze ze Twoje roślinki na balkoniku moje wszystkie doniczki stoją pod parasolem nie mogę ich dać na rabaty bo zaraz wszystko zostałoby pożarte przez oślizłą szarańczę Tylko róże cieszą i czarują swoimi kwiatami .Kurcze usycha mi mój piękny wielki biały wawrzynek ;:145 nie wiem co mu dolega .Najpierw myślałam że to wina suszy a teraz wody pod dostatkiem, a dzisiaj patrzę od strony siatki znów połowa pędów do wycięcia. Moja biedna cudna panna młoda moja chluba ;:145 ;:145 ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”