Tutkarz Bachusek

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Tutkarz Bachusek

Post »

Witam,

Czy ktoś może ma jakiś ekologiczny sposób do walki z tym łubuzem. Mam takie stanowisko dla moich kilku drzewek, że mimo zraszania zawsze przymrozki zdejmą trochę kwiatów i zawiązków jabłoni i większość innych owoców :) ...Niestety jak zostaje trochę zawiązków wkracza ten chrząszcz dziurkuje zawiązki ...(nie wybrzydza: jabłka, śliwki, wiśnie, czereśnie, aronia, świdośliwa) ...one zwykle gniją i opadają. To co wiem to trzeba zbierać i palić wszystkie spady ...ale czy da się coś więcej zrobić ? Przy dobrym zawiązaniu bachusek robi za przerzedzacza ale przy słabszym nie bierze procentu tylko ryczałt ...i dla mnie już nie wiele zostaje :/

Pozdrawiam
Darek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Tutkarz Bachusek

Post »

Nie sądzę byś znalazł jakiś ekologiczny środek na tutkarza. Jeśli już, to i tak ekologiczne środki działają powierzchniowo i kontaktowo. Tu trzeba uderzyć raz a celnie. Zaraz po kwitnieniu samice składają jaja do środka pestki. W tej chwili ( VI )wyjadają tkankę w młodych zawiązkach. Jedynie chemia o działaniu systemicznym, czyli krążąca z sokami jest w stanie tutkarza wyeliminować. Jeżeli masz wczesne odmiany owoców to chyba już za późno, jest długi okres karencji przy zastosowaniu tego typu środka.
Pozostaję Ci przyszły sezon i zaraz po kwitnieniu zastosować oprysk takim preparatem.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”