Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, roślinki już zaopiekowane siedzą na przeznaczonych dla nich miejscach. ;:63 Pięknie dziękuję. ;:180 ;:196
Dobrze trafiły, bo akurat dzisiaj pada taki drobny cieplutki deszczyk.

Moja majowa piwonia już całkowicie pozbawiona kwiatków, wobec czego z przyjemnością patrzę sobie na Twoją ukwieconą. ;:303
Bardzo ładne i różnorodne orliki widzę, śliczniutkie czosnki, różowiutką krzewuszkę i coś, za czym od kilku lat już tęsknię - wierzbę 'Hakuro'. ;:215 ;:138
Tęsknię, bo miałam już bardzo dużą, ale onegdaj zeżarł mi ją karczownik. ;:174 Naturalnie zeżarł korzenie).

Pozdrawiam cieplutko z zapłakanego deszczem Płocka. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam z zapłakanego mojego miasta. ;:306
Patyków wierzby hakuro miałam całą garść z czego została tylko jedna sadzonka ukorzeniona.
Orliki sieją się i panoszą po całej mojej działce.
U nas pada solidny deszcz.Mam nadzieję,że jak jutro pojadę to będzie dobrze podlane.

Trzymaj się zdrowo!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, nie wiem co to za czosnek w róży, ale to na pewno nie Krzysztofa.Cudnie wychodzą Ci zdjęcia orlików, nieosiągalne dla mojego aparatu ;:185
Lilak w pełni kwitnienia ;:138 moje już brązowieją, ale jeszcze pachną i żal je obcinać.Piękne azalie ;:167
Rutewki w różnych odcieniach różu - śliczne :tan
Słonecznie pozdrawiam i pięknych dni życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Z tego wygląda,że jednak czosnku Krzysztofa nie mam. ;:222
Dziś zakwitł mi lilak Meyera.Bez Węgierski też pomału zaczyna przekwitać.Szkoda tak pięknie kwitną i pachną. ;:145
No właśnie te rutewki to te które same się nasiały.Nie wiem dlaczego zmieniają kolory.
Pogoda taka sobie.Straszny wiatr.Teraz na wieczór trochę się uspokoił.Wczoraj nie żle popadał.Dziś było mokro.Fajnie się pieliło i kopało.
:wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu u mnie dziś fajna pogoda nie za ciepło i bez wiatru nawet przyjemnie. Ale masz kwiatów w ogrodzie piękne ;:oj . Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu to u Ciebie naprawdę musiało być zimno , gdyż jeszcze tulipany kwitną ja swoje już dawno pościnałam , piwonie i irysy kończą kwitnienie pozdrawiam ;:108 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piękne czosnki i maki.
I jeszcze tyle tulipanów ci kwitnie, ;:oj
U mnie chyba tylko 2.A inne to już we wspomnieniach ;:108
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witajcie! ALU, INKA,ANIU!!
Te moje żółte tulipany chyba są jakieś póżne,dlatego kwitły do tej pory.Irysy niskie też przekwitają,a piwonie w pąkach.Na niektórych jest sporo pąków.
Pogoda niestety taka sobie.Niby ciepło,ale niebo zachmurzone,a dziś od rana padało.W nocy była burza.

Miłego dnia życzę.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

chyba ta sama burza u nas zagrzmiała, króciutka była, ale popadało długo w nocy. Po moich tulipanach dawno już nie ma śladu, ostatnie przekwitnięte ścięłam kilka dni temu.
Bardzo ładny kolor ma ten irys, moje jakieś takie bladawce. Kupowałam kiedyćś takiego ciemnego, ale kwitnąć nie chce. Już go kilka razy przesadzałam, bo może mu coś nie pasuje, ale próżne moje starania.
Azalie masz piękne, u mnie nie ma miejsca na takie duże krzaki, ale podziwiam u innych, to takie energetyczne rośliny ;:63
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj u mnie dla odmiany dziś pada. przepiękny ten niebieski irysek co to za odmiana cudowny jest własnie takiego szukam. U mnie Irysy dopiero zaczynają kwitnąć piwonie też takie pojedyncze kwiaty. Pozdrawiam Cię miłego popołudnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, fantastycznie pokazałaś panoramę swojej działeczki na pierwszym zdjęciu! ;:433
Widzę, że masz dużo czosnków wysokich ;:215 , a piwoniami mi zapachniało z ekranu. :tan
Śliczniutki niebieściuchny irysek. ;:333

U mnie nie pada już od nocy z niedzieli na poniedziałek, ale ciepło jest dopiero dzisiaj od południa, przed wieczorem nawet słoneczko się objawiło. Denerwuje mnie ta pogoda, bo ogórki stoją jak zaczarowane i nic nie przyrastają, a ślimaków jest tyle, że 3/4 młodziutkiej fasolki wrąbały jak swoją i musiałam dosadzić. ;:145

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
:wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj IWONKO!
Ten irys sprawił mi wielką niespodziankę.Nie wiem skąd tam się wziął.Spodziewałam się innego irysa,ale tamten nie zakwitł.
Dziękuję w imieniu azalii.Moje azalie jak kupowałam były niezbyt duże.Po paru latach urosły na duże krzaki,ale tam gdzie rosną mogą sobie się rozrastać.Jedynie azalia japońska jest niskiego wzrostu. :lol:
Kupiłam kiedyś takiego fajnego irysa.Był taki ciemny,bordowy?,zakwitł pierwszy raz,zawiązał ogromne nasienniki.Czekałam aż dojrzeją,niestety
irys calutki zginął,z tego wynika,nie można dopuścić do zawiązywania nasion????
Iwonka te moje tulipany są bardzo stare i chyba bardzo pużne.Dostałam je kiedyś w zamierzchłej przeszłości od mojej cioci. ;:306 .



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ALU!!
Nie wiem jaka to odmiana tego iryska ponieważ zrobił mi niespodziankę.Czekałam na innego irysa w tym miejscu a zakwitł ten. ;:138
Dziś u nas jest ciepło,ale w nocy chyba padało bo są kałuże.W tej chwili świeci słońce,chociaż jest dużo chmur.
U mnie niektóre piwonie mają wyjątkowo dużo pąków,co mnie bardzo cieszy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO witaj :wit
Jakoś tak zachciało mi się uwiecznić w panoramie więcej kwiatków.Będę wiedziała gdzie co rosło. ;:14
Wyjątkowo w tym roku nie które piwonie mają dużo pąków,może dlatego,że wiosną podsypałam saletrą amonową?
Moją fasolkę też zjadły i to sporo,dlatego tłukę gady jak tylko wypatrzę.Ostatnio widziałam winniczka całego białego.Byłam zdziwiona,ponieważ nigdy takiego nie widziałam.Postawiłam na ścieżce,żeby się rozprostował.Chciałam zrobić zdjęcie i niestety zapomniałam. ;:124 ;:222
Moje odsiewane ogórki wzeszły gęsto,ale na razie nie przerywam.Nie wiadomo czy znowu coś im nie zaszkodzi.Buraczki też ładnie rosną,dawno takich nie miałam,chyba dlatego,że naniosłam kompostu i w to wsiałam buraczki.
W tej chwili pogoda piękna,pachnąca i słoneczna.Czekam na męża aż się wybierze i zawiezie mnie na działkę.Na pewno zakwitły nowe irysy i może róże i piwonie. ;:138 :heja ;:65

Miłego,słonecznego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”