Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu pytałam gdzie zdobyłaś takie fajne kapturki na warzywka?
Azalie pięknie kwitną.Podoba mi się bardzo azalia żółta,ale jakoś nie widziałam w naszych sklepach.
Piękny kolorek Twoich różyczek i już pięknie kwitną.Jednak wegetacja u Ciebie zaczyna się dużo wcześniej niż u nas na północy.Myślę,że
gdzieś tak 4 tygodnie wcześniej.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Danusiu wysłałam Ci na priv adres gdzie kupiłam. Jak będę na działce to powiem Ci co to za azalia na pewno pachnąca kupilam w Pisarzowicach nie daleko mnie wiem że sprzedają również i wysyłają. To ona tak wygląda

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, ślicznie kwitnące azalie, różaneczniki, a jeszcze gdy pachną, to czego chcieć więcej! ;:138 ;:138
No i kwitnące już różyczki też robią wrażenie. ;:215 Moje jeszcze śpią, choć zaróżowione pączki już widziałam.
Zapytowywuję jak Danusia: Cóż to za kapturki na warzywkach i gdzie się takie cudeńka nabywa?

Ciepełka słonecznego życzę ;:3 ;:3 I zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Lucynko kupiłam na all...o spisują się dobrze teraz trzymam tam posiane ogórki. Róże to dopiero początek pojedyncze sztuki czekam na więcej. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu azalia piękna,ale ja widziałam taką silnie żółtą i o takiej marzę. ;:306 Taka jak Twoja też by mi się przydała,ale miejsca już nie ma.
Na żółtą trzymam miejsce takie żeby mi dawała po oczach. :;230

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Danusiu własnie ta żółta jest taka z daleka ja widać i pięknie pachnie nazywa sie azalia Goldpracht. Pozdrawiam miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Cześć ALU.
Skoro tak ją zachwalasz to sobie zapisałam,bo faktycznie jest piękna.
Dziś u nas było tak sobie,szczególnie,że znowu wiał silny wiatr.
Wczoraj sporo napadało to dziś przynajmniej było mokro. ;:138
Te klosze muszę koniecznie sobie zamówić.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Danusiu dziś pogoda od nie pamiętnych czasów nawet nawet nie za ciepło nie zimno i bez wiatru. Korzystając z tego bo już jutro zapowiadają opady i burze zrobiłam oprysk na mszyce bo gdzie popatrzę to są te paskudy wszędzie. Podlałam dziś moje pomidorki pokrzywą może wezmą się do rośnięcia bo przez te zimne noce to takie marne w porównaniu z zeszłym rokiem.
Na działkę pojechałam dopiero o 16 bo rano wybrałam się po zamówiony u stolarza stół do altany drewniany koloru olcha z szufladką zdjęcia nie zrobiłam bo nawet nie miałam kiedy. Zaczęły mi kwitnąć irysy i piwonie jutro dzień na odpoczynek to zrobię zdjęcia. A teraz z innej beczki czwartek zdarzyła mi się przykra sytuacja jak kosiłam zauważyłam, że pod naszym płotem leży mały kotek taki maleńki żal mi było go ogromnie bo daję im jeść i pić dbam o nich jak tylko mogę. Czekałam na męża aż przyjedzie z pracy i go pochowie i tez tak było, ale miedzy czasie ta matka chodziła koło niego i miauczała nie mogłam na to patrzeć. Pochowaliśmy tego maleńkiego kotka a matka dalej chodziła i go szukała. Dziś już jej przeszło była u mnie jadła i piła widocznie już się pogodziła ze strata małego. Tak się zastanawiam co mogło się stać bo podgryzany nie był. Wieczorem to tak strasznie miauczały goniły się i to na mojej działce może maja jakieś gody ;:306
Pozdrawiam życzę dobrej spokojnej nocki.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Piękna zółta azalia.
Podobna do mojej.
Tylko twoja ma większy i piękniejszy krzaczek. ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Aniu mamy chyba podobne gusta bo ten różowy i czerwony co masz taki duży to chyba też mam ja tylko malutkie.:)

Obrazek

Obrazek

Witam was wszystkich wczoraj odpoczywałam na działce i mimo, że z daleka grzmiało u mnie słoneczko świeciło. Po powrocie do domu dowiedziałam się, że nie całe 10 kilometrów od mnie była trąba powietrzna w Bestwinie, aż mi ciarki przeszły po plecach bo w dodatku byłam z moim wnukiem. Dobrze że mnie to ominęło. Dziś już pada ;:145 wielka szkoda mało tych słonecznych dni.
Zrobiłam trochu zdjęć irysków co kwitną choć większość jeszcze w pąkach.
to małe niskie

Obrazek

Obrazek

a to już wysokie nazwy nie znam są od początku jak kupiłam działkę w 2017r

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to nowe odmiany

Habit

Obrazek

French cancan

Obrazek

Mam jeszcze sporo roboty znikam gotować obiad dla mężusia potem do sklepu. Pozdrawiam życząc wam miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Obecnie u mnie szaro buro i przelotne deszcze. O ile zaś nie zacznie padać jade na działkę bo kupiłam róże wysokopienną czerwoną i łososiową tak na próbę bo cena była po 5 zł za sztukę. Zobaczymy co z tego będzie. To clematisy takie jakie obecnie kwitną. Nazwy niestety nie znam wszystkich bo pisałam markerem i wszystko mi zeszło ;:223 ale jak to się mówi mądry Polak po szkodzie.
Clematis botaniczny MONTANA RUBENS
Obrazek

Clematis GUERNSEY CREAM
Obrazek

Clematis DR. RUPPEL
Obrazek

clematis SUNSET
Obrazek

Clematis DZIECI WARSZAWY
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, piękne irysy i cudne klematisy aż proszą, by się nimi zachwycać. ;:138 ;:138
Dobrze, że trąba powietrzna ominęła Twoją działeczkę i zaoszczędziła Ci stresu. ;:333

U mnie dopiero dzisiaj się ociepliło po trzech zimnych i pochmurnych dniach, które wykorzystałam na wyczyszczenie działki z chwastów. W czasie roboty mięśnie się rozgrzewały, a w przerwach marzły. ;:145 Czerwiec :shock:

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Irysy piękniutkie. ;:108 ,a powojniki cudo.Masz ich sporo,a co jeden to piękniej kwitnie.Kiedyś miałam taki podobny powojnik do Twojego
botanicznego Montana Rubens,zarósł mi cały płot więc się wkurzyłam i wykopałam,a teraz bardzo żałuję bo przecież mogłam przycinać. ;:145
Chciała bym mieć go z powrotem. Tak bardzo by mi się teraz przydał od sąsiada. ;:145
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”