Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia bardzo mi się podobają u Ciebie orliki w różnych kolorach w jednym miejscu. Sypne na jesień ziarenkami, żeby się wymieszały :)
Róże u Ciebie już w gotowości, u mnie małe pączki.
Pan na włościach przechodza się ścieżkami i podziwia kwiatki ;:108
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit

Aniu bratki kupione, zawsze takich innych szukam- te to były chyba rococo. Już wyrzuciłam na kompostownik, a kwiatuszki jeszcze poszły do dzbanuszka. Ale jeden jakoś tak upadł, że nadal rośnie i kwitnie na tym kompostowniku, więc zbiorę nasionka.
U mnie rośliny póki co nie przejawiają oznak spalenia słońcem i oby zostało tak jak najdłużej...

Kasiu róże w ten weekend już zaczęły kwitnienie pierwszymi kwiatami i na dniach zacznie się pokaz... :heja ;:138 :tan ;:108
To dziś zostawię portrety moich cudnych róż jeszcze chwile przed. Piękne, zdrowe, rozrośnięte, cudnie wybarwione- jeszcze nigdy takie nie były. Żywokost/pokrzywa i wióry rogowe oraz obornik na zimę zrobiły swoje. Opłacało się tez oberwać i wyzbierać wszystkie liście jesienią. To była strasznie bolesna i żmudna praca, ale było warto. ;:108 Mszyca trochę atakuje, ale udaje się zbierać ręcznie póki co.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn. :wink: Czas do pracy..
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cudny festiwal nas wkrótce czeka. Róże odwdzięczają się za dobrą opiekę, no i są już coraz starsze! U mnie tez trochę mszyc i niestety sporo skoczka. Już mam takie białe listki po nim. Tez trochę łapię, niczym nie pryskałam, bo nie chcę używać chemii. jakoś to będzie. Przyłączam się do peanów nad majową zielenią. Ups! Już Czerwiec!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tak anido, róże coraz starsze. Edenki sa już u mnie 3 sezony i zaczynają 4. U mnie też na jednej róży złapałam parę skoczków.
Zaglądam pod liście, ale więcej ich nie widziałam. Też się ociągam z opryskiem Substralem 2w1... Ale jak nie będzie rady, to którejś nocy opryskam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To nie wszystkie, ale większość z tych, jakie mam. One ogólnie bardzo ładnie przezimowały, ale dopiero miks gnojówki pokrzyw z żywokostem dał im powera. Za każdym razem będę już teraz przyjeżdżać na działkę z drżeniem serca. I z aparatem. :wink: Zwłaszcza, że zapowiadają upalną pogodę. :D
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, no cudności po prostu te Twoje róże! Jakie dorodne, zdrowe, no i te pąki! Eden Rose robi wrażenie, będzie super wyglądać na tle ładnego domku i będzie miała sto zdjęć :D a ja poproszę o prezentację każdego z nich tu na forum :D .
Na serio, obrywałaś każdy listek róży jesienią? :shock: ;:180
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Monia u mnie też cały maj zimny i słabo wszystko rośnie, ale u Ciebie pięknie i widać słoneczko śliczne kwiaty jak marzenie. Ja tez wpadałam na działkę po jedzonko zanim mi ślimaki nie zjadły ;:306 teraz posadziłam nowe mam nadzieję że będzie lepiej. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, ale u Ciebie busz. Róże takie wielkie, pewnie do dziś już kwitną. Moje może za dwa tygodnie takie będą. Nie dość że chyba trzy razy oberwały mrozem, to teraz plaga mszyc i skoczków. A popryskać nie ma jak, bo albo pada, albo wieje :?
Czekam na spektakl Edenek. To moja ukochana róża. Jest niesamowita ;:167
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry.

Tak to prawda, zaczyna się spektakl, ale czerwiec jest to dla mnie niestety najbardziej zabiegany i zapracowany miesiąc w roku, intensywnością przebija nawet wrzesień, a do tego dochodzą przetwory różne itp

W tym roku robię dużo naturalnych syropów, herbat, suszu z darów lasu/łąki/pola. Robiłam mniszek, zrobiłam hyczkę (syrop z kwiatów bzu czarnego), robi się też sosnowy. Suszę kilogramy rumianku. Były też herbaty z lilaka, pąków jabłoni, czeremchy. I dalej będę tak działać, bo już chabry zaczynają itp

Obrazek

Obrazek

To wszystko łączone z pracą, lekcjami dziecka, obiadami/domem, dojazdami na działkę sprawia, że brakuje już nawet oparów sił. Czekam na lato.

Kasiu- tak- obrywałam wszystkie listki, poświęciłam na to kilkanaście listopadowych godzin na działce. Umęczyło mnie to strasznie, ale musiałam, bo jesienią zaczęły się już choroby grzybowe. No może w samych czubkach pędów listki zostały.
Wtorkowe pąki Edenek: :wink:

Obrazek

Obrazek

Alu życzę ciepełka, żeby i Twoje roślinki mogły się wygrzać i żeby ślimaki pogrzało :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiolu u mnie też trochę skoczków i mszyc- i cały czas się waham czy zrobić oprysk, bo póki co zbieram ręcznie. Jednak nie jestem w stanie być tam codziennie, dlatego chyba opryskam w weekend w nocy..
Myślę, że Edenek już więcej dziś będzie, ale tym pięknisiem też nie warto gardzić, a zapach przebija Edenkowy... ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne stoją już w kolejce..

Obrazek

Obrazek

W ogrodzie większość prac wykonane, ściółkowanie też oszczędza mi pielenia. Mam jeszcze pomidory do wysadzenia, muszę się tym zająć w weekend i resztki cynii oraz aksamitek. Teraz tylko pańskim okiem tuczyć, podlewać, przycinać, zdejmować mszyce itp. Co jakiś czas skoszenie trawy. Na taki stan tyraliśmy jak woły 6 pełnych lat. Ogród jest mały, więc teraz już na bieżąco się wszystko ogarnie. Nie wiem czy dałabym siłowo radę zakładać to teraz od początku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze dwa dni i wyczekany weekend. :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry w niedzielę. :wit
Straszne, ale to straszne mam zaległości forumowe. Dziś postanowiłam się wziąć z nimi za bary i przed chwilą uzupełniłam wątek przetworowy, a teraz czas na ogrodowy... :roll: Nie wiem, co z tym pocznę, bo mam milion zdjęć. ;:223
Został mi jeszcze tydzień do wakacji, potem jeszcze trzeba będzie oddać jakieś dokumenty i tez trochę spędzić czasu przy kompie, a później może wreszcie po ponad pół roku odwiedzę rodziców. Ogród nie czeka na mnie, więc mocno się muszę starać, żeby mając ogrom innej pracy za nim nadążyć. Jakoś mi się to udaje. To samo z przetworami różnymi z darów ogrodu, łąk i lasu. Nic nie poczeka, trzeba żyć na maksa. ;:108

W ogrodzie wszystko kwitnie- róże, lawendy, różne byliny, za chwilę lilie (Martagony już zaczęły). Na drzewach i krzewach owocowych gałęzie się uginają, w warzywniku oprócz plagi mszyc, którą już jakoś opanowałam opryskiem z mydła potasowego (koper niestety wyrwałam wcześniej, zanim to mydło kupiłam i poszedł na kompost- szkoda). Pomidory w donicach ruszyły z kopyta- każdy ma w ziemi obornik przekompostowany, skórkę od banana i pokrzywy i w ogóle ogród po majowej gnojówce z pokrzywy i żywokostu jest bujny jak dżungla. Ostatnio dość często pada i na jednej róży już widziałam objawy pleśni- chyba trzeba będzie zrobić oprysk- ona zawsze szybko ją łapie.
1,5 miesiąca jedliśmy rzodkiewki, teraz mamy wojsko sałaty nie do przejedzenia. Ogórków mam tyle, co kot napłakał z braku miejsca, ale mizeria jakaś w końcu będzie. Rosną już małe cukinki, botwinka na dniach (już się buraczki nadają). Ogólnie jest fajnie i nie narzekam, tylko weekendy mogłyby być mniej deszczowe.

Dodam fotki poza różanymi i potem zrobię osobny post z róż. Chyba nie umiem wybrać, więc będą prawie wszystkie zdjęcia. :oops:

Są to fotki z tego miesiąca, ale zaczynam jakieś 2-3 tyg wstecz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tyle tych fotek, że boję się, że nie zmieszczą się w 1 poście. :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnym poście zacznę pokazywać fotki róż. Nie wiem jak. Mam ich setki i ciągle robię nowe... :shock: :? ;:224 ;:124
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Piękny ogród , bardzo mi się podoba , jest wszystko ,warzywa , kwiaty wrócę do przejrzenia całego wątku od początku :wit ;:3
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tereso dziękuję za słowa uznania i oczywiście zapraszam do ponownych odwiedzin. :)

A ja rozpoczynam różany film... ;:167 Nie sposób pokazać wszystkiego, ale będzie dużo, więc film będzie w odcinkach. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia są podpisane, więc zapraszam do oglądania.

cdn. :)
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jaki miły oczopląs mi zafundowałaś Moniko :D . Ładnie pożeniłaś Eden Rose z Rosarium Uetersen, jedna podbija urodę drugiej. Wspaniałe widoki i mocne wejście na taras, cudnie! ;:167
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”