Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju! Tak, od poprzedniej nocy przeszło kilka ulew w tym jedna z gradem. Miałem trochę roboty, by popalikować kosaćce i dalie, które się pokładły ale ogólnie super, że jest tak wilgotno :tan
Jesteś mistrzem w przycinaniu krzewów i bylin ;:180 Ja nie garnę się do tego, a że ogród niemały, to pozwalam im swobodnie rosnąć. Chociaż Twoje podcięte krzewy i to w fantazyjne wzory - rewelacja!
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju :) no u Ciebie na ogrodzie same piękności, jak to dobrze do Ciebie wpaść człowiek od razu się nauczył kilku nowych rzeczy :) jak rozmnażać róże i jak dbać o floksy :)
Hmm szerszeń wygląda paskudnie ;:218 ogólnie u mnie na działce czasem też coś przeleci jak samolot hehe, na szczęście lecą gdzieś dalej.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Mój Elmshorn dopiero pączkuje a brawa dla dalii ciekawe czy i mnie coś się wylęgnie z części dalii oby, bo strata byłaby nie do powetowania ;:145 Andrzeju trzeba wychwytywać takie w których cosik wdać nawet gołym okiem :;230 to dla Ciebie żeby Ci żal nie było :wink:

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj
Cudnie kolorowo prezentuję się Twój ogród, pomysł z jeżdżącymi kwiatami wygląda bardzo ładnie mi przypadł do gusty , niestety brak u mnie takiego wózka :;230 żebym mogła sobie zafundować taką karocę. Co do szerszeni to lepiej je zlokalizuj czy nie wija sobie gdzieś w pobliżu gniazda. Ja ich nie cierpię ;:202
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, ja się zaliczam do tej grupy co nie wiedzą jak postępować z floksami szydlastymi by aż tak się, nie rozrastały.
O postrzyżynach słyszałam już nie raz ale nie sądziłam, że ma to także wpływ na ograniczenie im terenu. Spróbuję zatem je przystrzyc.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Hej :wit Andrzeju zastosuję metodę kulkowania floksów bo też włażą mi już na ścieżki. Rapsody czeka na Ciebie .... już kwitnie, nie wiem czy nie za póżno na wykopywanie chociaż w Twoich "zielonych " rękach może nie zaszkodzi? Pogoda do d.... :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzień dobry w ten chłodny dzień, deszczowy :wit
Leje więc pewnie tak jak ja, wy też 'siedzicie w internecie' :wink:

Odpowiem najpierw najwierniejszym moim czytelnikom ;:168

Florianie, na początku nasz ogród też wydawał się duży i nie było czasu na 'fanaberie' typu strzyżenie roślin :) ale gdy już było wszystko opanowane, to zostaje tylko siedzieć i patrzeć - co by tu zrobić? Tak się zaczęło - siedząc na ławeczce przy sporym bukszpanie .... wstałem i pobiegłem po nożyce - powstała spirala i to był mój debiut (to ten z lewej strony zdjęcia). Później żona chciała mi te nożyce zabrać ale ... dostałem od niej w prezencie elektryczne nożyce abym nie musiał się męczyć
Obrazek

Dziękuję Mariusz za miłe słowa - FO jest po to by się uczyć, to tutaj nauczyłem się m. in. rozmnażać róże ;:333 strzyżenie floksów sam wymyśliłem bo ... rozłaziły się a miejsca mamy mało.
Obrazek

Przepiękna kropelka Jadziu ;:138 ćwiczę, ostatnio nawet 3 razy musiałem dobrze wycierać aparat, bo w czasie deszczu ganiałem krople ;:306 Kiedyś i mi się uda.
Opuncje w ub.r. miały same kwiaty i żadnych przyrostów. W tym roku kwiatów jest więcej ale widzę też nowe odrosty. Na zdjęciu widać tę od ciebie o czerwonych kwiatach (jedna część się ułamała wczesną wiosną - ta w doniczce, ale daje radę i kwiaty przyrastają, a w miejscu odłamania już wybija nowe. Na dole część o żółtych kwiatach od Elizabetki (te 2 pączki)
Przezimował też ten kłujak w górnym prawym rogu - w ub.r. nie dał rady, przyniosłem nowego z domu i ... tam mam spokój bo sama wiesz jakie ma harpuny :(
Obrazek

Joanno, ten wózek, a w zasadzie taczkę na wzór starych tragarzy zrobiłem z dwóch krzeseł :D Teraz mogę też ustawiać donice na trawnikach, bo naprawdę miejsca już brak :wink:
Obrazek

Beatko, pewnie i ja nie strzygłbym floksów, gdybyśmy mieli więcej miejsca, ale ... ciasno, więc musi być mało, albo raczej - dużo ale w małych ilościach :;230
My już jemy jagody kamczackie :)
Obrazek

Ewo, to wspaniała nowina :tan
Właśnie wczoraj patrzyłem na to puste miejsce w rabacie (przygotowane dla 'rapsody') i wkopałem tam doniczkę z różą naszykowaną do wydania (nie zawiozłem z powodu tego wirusa :( ) no i też wczoraj zrobiłem zdjęcie 'twojej' RU - też ma pączuszki.
Obrazek
Wykopywanie teraz? Nie bawią mnie utarte schematy - tydzień temu przeniosłem do bardziej cienistego miejsca azalię z pąkami - zaraz zakwitnie, a miesiąc temu to samo zrobiłem z inną, też z pączkami - oto ona.
Obrazek

Dlaczego przenoszę rododendrony? Bo po wycięciu jabłoni dającej cień, zrobiła się tam 'patelnia' i rodki nie dają rady, lata upalne, bezdeszczowe i część zaschła (te maluszki) a i te większe słabo kwitną - gdzie te czasy gdy nie widać było liści na azalii, tylko jeden kolorowy kłąb - czy to pomarańczy, czy żółci :(
Obrazek

Te duże tutaj zostaną.
Obrazek

Obrazek

Mały różanecznik - dobrze że w ub.r. odciąłem od matecznej - w nowym miejscu ładny, zielony i kwitnie a ten stary .... pożółkły i ma tylko kilka kwiatów.
Obrazek

No przecież "Różana hacjenda" a ja o rodkach i takich tam innych ...
'Tereskę' już znacie :)
Obrazek

A zaraz będzie następna NN
Gdyby nie ten deszcz i chłód to już byłoby to dzisaj :(
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających :wit
Po tych deszczach to ja chyba z ogrodu przeniosę się do lasu - w necie już chwalą się grzybami :heja
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, dziękuję za instrukcje robienia sadzonek róż, a powiedz mi proszę, czy inne krzewy można też tak ukorzeniać? U mojej mamy jest takie cudo kwitnące, którego nazwy nie znam, a bardzo chciałabym go mieć u siebie... :wink:
Kwiatów nigdy dosyć! ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wszystko się da Basiu ;:333
Np. ta pokazana jagoda kamczacka wyrosła ze zwykłej gałązki. W ub.r. przywiozłem od Bazyli patyczki bukszpanu variegata i ... wszystkie 3 się przyjęły. Hortensje też mam z patyczków, cały rząd lawendy powstał z patyczków 1 lawendy, już nie będę wymieniał, bo niemal wszystkie rośliny bym musiał wymienić :wink: Urywam patyczek i do ziemi - nieraz nawet nie nakrywam butelką.
A patyczki tej krzewuszki zawiozłem do Beaty - Beaby i dała mi znać że w tym roku już zakwitły :) tak jak i zakwitł mi patyczek wierzby o różowych baziach, który wówczas przywiozłem od Beatki ;:333
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, ale czekać aż przekwitnie ten krzewik, czy mogę teraz? Nie wiem jak on się nazywa, ale ma kwiaty ciut podobne do krzewuszki, ale duuużo mniejsze i duuużo więcej. Jak rozkwita (a jest już wysoki naokoło 180 cm i szeroki naokoło 100) i wygląda obłędnie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Na pewno ma też młode pędy Basiu, to o nie chodzi - takie młodziaki można ukorzeniać w wodzie, pędy zdrewniałe, czy wpółzdrewniałe można dać do ziemi, można też zamoczyć w ukorzeniaczu. Na jesieni też utnij patyczki i wsadź do ziemi. Im więcej tym pewniej :wink:

Wróciłem z ogrodu - mimo iż ciągle pada, to posiedziałem 3 godz. ale już nie podlewałem :;230 ... puzzle układałem - jeszcze ze dwa dni mi zejdzie zanim skończę :wink:
Piwonie tak jak i inne rośliny leżą pod ciężarem wody (ta ma zdjęcie jeszcze przed deszczem), na szczęście nic nie połamane, tylko te ślimaki strasznie szybkie się zrobiły w tej wilgoci - nie chciało mi się za nimi ganiać :wink:

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzisiaj juz dwa razy byłam zbierać ślimory i zawsze coś znajduje szczególnie na chryzantemowych liściach i jednorocznej ostróżki Wiszą te oślizglaki na łodyżkach i się obżerają .Masz zielone łapki Andrzeju ,ale powiem ze taki wyhodowany krzewik bardziej cieszy a jaka oszczędność i wiele więcej roślin można mieć. kurcze czy to nie jest Francois Juranville ona też właśnie zaczyna kwitnienie i ten otwarty kwiat podobny do jej ,ale o to juz w ubiegłym roku pytałam .Ona cudnie pachnie a ta Twoja???
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziękuję, tak zrobię. A jutro słoneczko, więc nasze ogrody będą szalały :heja
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”