Kosaćce bródkowe,kłączowe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

U mnie nie wszystkie w tym roku zakwitły, dlaczego?
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Podsyp fosforem na jesien i na wiosne. Czy nie posadzilas ich za gleboko?
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

W tym roku kwiatów mało i część irysów nie zakwitła .Pumile prawie wcale.Rośliny nawożone fosforem.W zeszłym roku kwitły pięknie.Czyli albo zrobiły sobie odpoczynek albo kłaniają się wiosenne temperatury.

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

U mnie sytuacja jest podobna - kwitnie może 1/5 część wszystkich, a w ubiegłym roku prawie 100%. Jednak u wszystkich irysomaniaków, których znam, kwitnienie jest w tym roku zdecydowanie słabsze. Przyczyną prawdopodobnie jest przedłużająca się susza. Podlewanie, nawet częste, nie rekompensuje opadów. Zwłaszcza bezśnieżna zima i bezdeszczowa wiosna, do tego zimna, dała się we znaki wszystkim kwiatom - nie tylko irysom.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Dopiero w tym roku doczekałam się pierwszych skromnych kwitnień (działkę mam od 2017 r i zastałam na niej kosaćce, ale niekwitnące).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Mój ostatni kosaciec :)

Obrazek

Mam jeszcze dwa, które nie kwapią się do kwitnienia, może za rok ;:7
Może właściciele tych pięknych kwiatów podpowiedzą jak skłonić je do zakwitnięcia, czym i kiedy zasilić?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Witam w tej sekcji!
Poradźcie mi, kochani, bo zawrócił mi w głowie Iris Germanica 'Black Knight'. Kupiłem, jak myślałem- dwa, od dwóch sprzedawców. I dopiero przy sadzeniu okazało się! ....że jeden podpisany jest inaczej: 'Black Night'. W internecie, po zdjeciach widać jak by to była pomyłka albo pisownia ze słuchu.. . Albo jednak dwie podobne w nazwie i wyglądzie, a jednak różne odmiany. Wie ktoś?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Ze zdumieniem odkryłam 2 dni temu pąk na irysie gr. TB. Ciekawa jestem czy zdąży zakwitnąć :wink:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Hej kochani.
Kiedy Kosaćce zaczynają ożywać ?
Wsadziłam je do ziemi zeszłej jesieni, zdażały się czasami jeszcze cieplejsze dni więc wypuściły spod ziemi listki - mniej więcej 3-5 cm nad ziemię.
Potem gdy już przyszła zima to przykryłam je gdyż bałam się tych -20stopniowych mrozów.
Wiadomo że jak tylko te większe mrozy minęły to okrywę zabrałam. Listki które wyszły przed zimą nadal tam są.
I tutaj pytanie...
Mąż podszedł do płotu gdzie one są i poinformował mnienże zapomniał że coś tam posadziłam i... że coś chrupnęło.
Czy jest możliwe że uszkodził mi kłącze pod ziemią i że nic mi z niego już nie wyrośnie ?
Czy może zostawić tak jak jest a nóż-widelec jakoś przeżyje ?
Awatar użytkownika
Julcik
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 sie 2019, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Hej,
u mnie irysy są parę centymetrów nad ziemią, zaczęły się dopiero budzić. Mam różne rodzaje, syberyjskie i bródkowe. Moim zdaniem nie masz się co martwić, to dość trwałe bestie :) Jak tam rozwój po paru tygodniach?
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

Przeżyła ;:138. Ta nazdepnięta wypuszcza się swobodnie a zaraz obok był wsadzony hiacynt i też wybił bardzo okazale. Uuuf. Wychodzą z ziemi, są ciut większe niż przy poprzednim poście. Jeden posadzony kawałek dalej pod płotem niestety zgnił. Szkoda.
Kakun
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 9 sie 2014, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

maryann pisze:Witam w tej sekcji!
Poradźcie mi, kochani, bo zawrócił mi w głowie Iris Germanica 'Black Knight'. Kupiłem, jak myślałem- dwa, od dwóch sprzedawców. I dopiero przy sadzeniu okazało się! ....że jeden podpisany jest inaczej: 'Black Night'. W internecie, po zdjeciach widać jak by to była pomyłka albo pisownia ze słuchu.. . Albo jednak dwie podobne w nazwie i wyglądzie, a jednak różne odmiany. Wie ktoś?
Wydaje mi się, że jest to zwyczajna literówka. W nie anglojęzycznych sklepach internetowych bardzo często zdarzają się pomyłki w angielskich nazwach.
Najlepszym tego przykładem jest piwonia Moonrise (wschód księżyca) która jest często przemianowywana na Moonrice(księżycowy ryż). ;:14
Najgorsze jest to, że takie "babole" zdarzają się nawet w spisach roślin na specjalistycznych forach!
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Kosaćce bródkowe,kłączowe

Post »

A jak radzicie sobie ze ślimakami? Żeby nie kosiły pędów kwiatostanowych?
U mnie podgryzają je z apetytem. Jedzą również kwiaty, zwłaszcza po deszczu i dobrze rozkwitnięte lub przekwitające. No i uszkadzają liście, wiadomo. Jestem zniechęcona.
Pozdrawiam, Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”