Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

To na pewno cały deszcz spadł u mnie ;:108 Całe dwa dni padało, raz mocniej, raz słabiej, ale nie przestało chyba nawet na chwilkę.Różanych widoków mogę Ci tylko pozazdrościć, bo u mnie marnie wyglądają. Nie mogą się jakoś zebrać, listeczki marniutkie, ledwie je widać, nie mówiąc o jakiś pączkach. Jedyne pączki jakie w najbliższym czasie zobaczę, to te z cukierni. EM ma urodziny i zażyczył sobie pączków od Sowy :;230
Jesteś pewna, że Bobo nie przeżył? Daj mu jeszcze szansę, on budzi się później niż inne.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Miało padać i dalej nic,za to ciutek sie ochłodziło .Dzisiaj sprawdzałam wszystkie dalie które miałam w gruncie i chyba z tej mojej najpiękniejszej nic nie będzie ;:145 .Jednak ona chyba była zbyt delikatna na przymrozki .Odkroiłam wszystkie zgniłe, a raczej zmarznięte części , zasypałam popiołem drzewnym i zobaczymy czy coś da sie uratować byleby przeżyła, a chodzi o Convoitise ;:145 No tak a przymrozek szedł właśnie tą stroną bo dał popalić Pretty sunrise i innym różom rosnącym na tej rabacie ,nie wiem co mnie pokusiło posadzić ją w tym miejscu, a była wkopana w ziemię tak jak inne ;:223 Amelia renaissance dopiero teraz zaczyna obrastać w listki ,a inne róże już mają pąki ,niektóre na otwarciu .W jednym ogródku takie różnice temperatur ,a przecież rośnie pod altanką w osłoniętym miejscu.Nie miałam co robić ,wiec sprawdzałam calutki dobytek :wink:

Obrazek

Obrazek

IWONKO na razie Bobo siedzi w ziemi ma czas, bo tego miejsca na razie nie potrzebuję. Inne patyczkowe hortensje od Ciebie żyją ,ale na razie nie ma co pokazywać, bo to maluszki .Muszę za to pochwalić cudną prymulkę jak fajnie rozrosła sie w donicy ;:196 ;:196 Przedwczoraj rozdzielałam Francescę i też wszystkie sadzonki poszły na razie do donic tam mogę bardziej zadbać o podlewanie bo dostanie konkretna roslinka .Zrobiłam też dla Krysi [krychna]sadzonkę brunery tej z jasnymi listkami. Creme de cassis puszcza listki też siedzi w donicy bo to bezpieczniejsze .Czytałam wczoraj o glince z Substrala pomagającej szybciej sie ukorzenić i zadbać o warunki wodne nawet podczas suszy .Muszę sie w nią zaopatrzyć może to pomoże moim roślinkom szczególnie różom i nowo posadzonym roślinom. Pomaga w lepszym i szybszym ukorzenianiu .Nawet Zielone pogotowie ją poleca więc trza sprawdzić .

Obrazek

Obrazek

DAYSY .dzisiaj chodząc po ogródku jakoś przyszła mi na myśl Princess of inffinity i myślałam, myślałam co mi mówi ta nazwa ;:124 ;:124 ;:124 Matko jedyna starzeję sie a raczej mój mózg :;230 dopiero potem sobie uzmysłowiłam ,przecież ja mam tę róże od Ciebie ;:124 Dobrze ze przypomniało mi sie gdzie mam ją posadzoną, bo wciąż sie zastanawiałam co to za róża mi rośnie w tym miejscu . muszę ja podciąć bo na razie ma jednego pąka reszta nie wykształciła się sa puste miejsca .Omoshiro ma jeszcze mnóstwo paków i w tej chwili sporo kwiatów

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKOmusiałam oczywiście zaraz sprawdzić i na tej stronce poczytałam właśnie o tej glince i już wnuk mi zamówił. Dziękuję ;:196 za uchylenie rąbka tajemnicy .Jednak nie wszystkie róże mam takie zamszycowane jedne niej inne bardziej im słabsza tym bardziej zamszycowana .

Obrazek

Obrazek

ANUSIU dziękuję :oops: niestety piwonia ma tylko jeden kwiatek i wisi nad nia topór, a raczej szpadel do wywalenia .Ma już drugą miejscówkę i wciąż tylko jeden kwiatek .Mam jeszcze jednego takiego uparciucha ,że chyba będę musiała obie dać w doniczkę niech się bujają, a nie zajmują niepotrzebnie miejsca na rabacie.Potem jak sie poprawią znów pójdą na rabatkę
.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i pogody w/g życzeń
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Najprawdopodobniej troszkę się nagimnastykowałaś, Jadziu, by zrobić tak piękne fotki orlikom, brawo, brawo, brawo!
Ja mam od Ciebie tę piwonię Early Scout. Tylko wciąż nie wiem czym jej dogodzić by zakwitła. Czy po prostu musi swoje odczekać z kwitnieniem na nowym miejscu?
A ta biedronka na niej to ;:167
Jamain jak co roku piękna, jej kwiaty mnie zawsze zachwycają ;:215
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Czytam, że i u Ciebie 'Convoitise' ma problemy? Za późno co najmniej o rok zabrałem się za jej odmładzanie przez sadzonki zielne. W tym roku była już za stara i straciłem ją.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, to jest nasiennik miłka ;:108 Trzeba posiać zaraz po dojrzeniu, wzejdą następnej wiosny. Gdzieś czytałam, że trzeba zebrać nasiona jak tylko zaczną dojrzewać, wtedy więcej wzejdzie, bo jak już dojrzeją, są zbyt suche. Może to mieć sens, bo samosiewu nie widzę, chociaż mam go już parę lat i każdego roku kwitnie w przeciwieństwie do amurskiego. Z drugiej strony, to dziwne, że nie chce się siać, skoro to nasz rodzimy chwast ;:14
Przetaczniczka mam od Ciebie róźowego, do tej pory nie wiedziałam nawet, że takie maluszki są :oops:
Chętnie dosadzę mu kolegów ;:196
Kusisz tym Omoshiro w każdym poście, szkoda, że to ulubieniec ślimaków ;:174 Piękne pąki różanecznika, a piwonia cudna po prostu ;:167
Weekendu pełnego zapachu róż ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzisiejsza noc na balkonie była bliska 0*C, wieczorem na pomidory narzuciłam agrowłóknine i już raniutko sprawdzałam, czy nie przemarzły. Są całe. Potem obowiązkowy przegląd wszystkiego i dobijanie kolejnych mszyc - już tylko pojedyncze były.
Przed nami deszczowe i chłodne dni weekendowe, odpoczywaj. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

GRAŻYNKO ciekawe czy ten deszcz dojdzie bo ma być przelotny to wiadomo doleci albo i nie.U barta na Bykowinie samochody miały białe dachy, jednak w ogródku było w porządku, a to niedaleko .Niestety poprzedni przymrozek zniszczył mi dopiero co otwierające się pąki na różaneczniku Kali wygląda w rozkwicie nieciekawie ;:174 .Ciekawe, bo kwiaty azalii czy białego różanecznika były w pełnym rozkwicie, a im się nic nie stało, a wszystko rośnie obok siebie.

Obrazek

czujesz ten zabójczy zapach ;:167 ;:167 Szkoda ,ze nie można go przemycić przez monitor

Obrazek


Obrazek

MARTUSIU no to muszę porobić sadzonki tego białego i tego ciemnoniebieskiego który dopiero sie zbiera .Ciekawe czy w porę uda mi się pozyskać nasionka i co z tego wyjdzie .Jakoś do siania nie mam ręki .Kuszę Omoshiro bo jest na prawdę piękny tylko słabo się czepia.Zakochałam sie w nim od pierwszego wejrzenia ,gdy zobaczyłam go na fotkach u jednej forumki w leśnym zakątku i musiałam go mieć . Za chwilkę zakwitnie drugi w podobnej tonacji John Warren .Zapach róż juz się roznosi a coraz więcej kwiatów otwiera się na Doktorku, do tego dochodzą lilaki ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE ciekawe czy uda mi sie go odratować jeszcze nigdy nie robiłam takiego doświadczenia.Połowa bulwy jest jędrna ,wiec dlatego liczę że może go odratuje. Ma czas do końca sezonu przysypałam go lekko wilgotną ziemią , a może zostawić go bez okrycia

Obrazek

Obrazek

BEATKO no trochę musiałam się nawyginać podczas robienie fotki, ale czego się nie robi żeby pokazać czar tych kwiatów :;230. Sama nie wiem co tej pannie dolega u mnie też już kolejny sezon tylko jednym kwiatkiem zakwita .Nawet myślałam czyby nie dać ją do donicy, żeby się jakoś pozbierała.U Basi też marudziła i dała ją w inne miejsce i zatrybiła, a moja ma juz drugie miejsce i dalej marudzi zołza jedna .Tak biedronka siedzi na Early scout i też nie bardzo dała sie sfocić wciąż mi uciekała pod płatek .Doktorek pokazuje coraz więcej pękniętych paków ojjjj za chwilkę buchnie kolorkiem ;:167 ;:167 Już wnusio pytał sie czy już zakwitł na tej pergoli żebym wysłała mu fotkę ,ale napisałam że musi uzbroić się w cierpliwość

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu,pąk maku - fot. ;:138 gdzie zdobyłaś Creme de Cassis - jesteś pewna zgodności odmianowej ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, a czy te czerwone maki są jakoś uciążliwe?
Tak bardzo mi się podobają, mają tak wielkie kwiaty i chyba są samodzielne, co?
Rutewki orlikolistne szybko zakwitły w tym roku, nawet te nowo zakupione ;:215
A biała wysoka w ubiegłym sezonie w ogóle mi się nie pokazała, a w tym roku już ją widać, ależ się cieszę.
Ten liliowiec pająk milczy, więc się nie podzielę, no bywa. ;:145
Ale znacznik zostawiam jakby się zbudził w kolejnym sezonie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ u ciebie Jadziu wszystko prze do przodu .
Wszystko szybciej niż u mnie.
Nawet rutewka, róze kwitną na całego.Rodki w całej okazałości .
Klonik zachwyca.Powojniki kwitną.
no cudnie,,
U ciebie też takie noce zimne ? Czy tylko u mnie ??
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

A jednak mróz zajrzał do ciebie Jadziu :(
Teraz dużo pada i pewnie tak jak my, też walczysz ze ślimakami. Te potwory są wszędzie.
Pięknie kolorowo jest w twoim ogródku ;:333
Pozdrawiam
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Czytam ,że Dziad Moroz popsuł Tobie dalię :cry:
Różanecznik ''Kali'' jest cudny :!:
Niesamowite ,że róże u Ciebie kwitną ,jak latem.
''Maigold'' jest cudna i Doktorek. 8-)
Czy popadało wystarczająco :?: :)
U nas woda stoi i pełzające potworki szaleją hordami :|
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, szkoda, że przymrozek uszkodził kwiaty różanecznika, ale i tak jest piękny ;:138 Moje różaneczniki przetrwały mrozy w ciasnych pączkach, to nic im nie powinno być, ale lilie chyba nie mają szans zakwitnąć ;:185
Rutewka już kwitnie? Muszę pozaglądać za swoją!
Ubiegłej wiosny posadziłam testowo, kilka marketowych powojników przy ogrodzeniu od północy i czekam na efekty. Jeśli one sobie poradzą, to zasadzę więcej, jednak wolałabym czepne.
Róże takie piękne i jeszcze pachnące ;:167
Sadzonki przetaczników zrób, proszę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”