Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Oj Zośka tego roku przeciągnęła się mocno ;:222 . Maj strasznie chłodny a noce to jakaś masakra ;:222 . Mam nadzieję, że czerwiec będzie normalny ;:131 . Cudnie tam u Ciebie ;:215 . Kwitnące krzewy robią wrażenie ;:108 . Orliki pięknie Ci rosną i jak widzę chętnie się sieją ;:333 . Łubiny ;:oj . Kiedyś miałam ale bez powodzenia. Moja ziemia chyba jednak im nie podpasowała ;:185 . Powiedz mi co to za bordowe drzewa masz na ostatnich fotkach ?? Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dorotko, pamiętam doskonale jak zaczynałam. Nie raz wracam do zdjęć i widzę ogromne różnice. Fajnie tak powspominać.
Ja miałam w planach zrobić wreszcie własne domowe wino. Już nawet gąsiora przywiozłam od taty, a tu taka przykra niespodzianka :(

Ewelinko, orlikom, jak widać, dobrze na glinie i dają radę a nawet się rozsiewają. Podoba mi się to i mało wyrywam siewek.
Łubiny sieję sama i dosadzam co dwa, trzy lata, bo mi giną. Tak bardzo je lubię, że na siłę chcę je utrzymać w ogrodzie. W tym roku już posiałam i mam sadzonki. Za jakiś czas wysadzę, bo widzę że jest ich mniej niż rok temu.
Na przedostatniej fotce jest buk o purpurowych liściach oraz śliwa Pisardi a na ostatniej to po prostu czerwono listna leszczyna :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

:wit
Bogactwo kwitnień ogromne. ;:63 ;:63
Powojników kwitnących juz Ewelinko masz dużo ;:333
Orliki też śliczne, rózne. ;:215 I łubiny i szałwie juz kwitnące.
Oj daleko moim do twoich, oj daleko. :roll:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu magnolie powinny ruszyć ;:108 W ubiegłym roku Zimna Zośka przyszła do nas z dziesięciostopniowym mrozem i magnolia była zupełnie czarna ;:202 Trochę to trwało, ale w końcu zazieleniła się.
Orliki się rozszalały, klematisy już kwitną a szałwia łąkowa w zupełnie niespotykanym kolorku. Jest śliczna, jakby udało Ci się zebrać nasionka, to z kolei teraz ja się o nie uśmiechamObrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu. Piękne pierzaste .... Bardzo podobają mu się takie gatunki kurek....
Orliki kocham pod każdą postacią....nie wyrywam ich, daje im się rozsiać....takie są delikatne i piękne. U ciebie rośnie wszystko jak na drożdżach.... Tak trzymać. Deszczyk podlewa , tylko teraz ciepełko potrzebne.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam niedzielnie.
Maj żegna się paskudną pogodą. Mam nadzieję, że wraz z czerwcem przyjdzie ocieplenie i będziemy cieszyć się pięknymi dniami.
Już znudziła się ta pochmurna, przekropna pogoda, często z silnym wiatrem.
Mimo wszystko tydzień był bardzo pracowity. Do gruntu poszło już chyba wszystko co tylko miałam. Jako, że u nas ostatnie przymrozki były tydzień temu, to dopiero od poniedziałku ruszyłam z wysadzaniem ciepłolubnych. Warzywnik pęka w szwach. Planowałam dalie posadzić na obrzeżach i nie dało rady. Latałam więc z nimi po całym ogrodzie i wciskałam tam gdzie wydawało mi się, że jest jakiś pusty placyk. Cały tydzień sadziłam te dalie, bo jednego dnia 2 sztuki, kolejnego 4, znowu kolejnego 3 i tak do 18 :oops:
Do warzywnika ostatnie sadziłam dynie i też je już po kątach wciskałam. Mam w planie wysiewać jeszcze fasolkę szparagową, aby przedłużyć jej zbiór i teraz mam problem, bo nie wiem, gdzie wcisnę. :?
Posadziłam całe mnóstwo aksamitek i cynii z rozsady rwanej. Chociaż taki pożytek z tej pogody, że wszystko ładnie się przyjmuje.
Weszłam sobie dziś do zeszłorocznego albumu i 1 czerwca kwitły pięknie naparstnice, ostrózki, piwonie i sporo róż miało pojedyncze kwiaty. W tym roku jeszcze daleko do takich widoków :roll:


Aniu, co prawda ja nie Ewelinka, ale dziękuję.

Iwonko, postaram się zebrać nasionka, bo nawet dla siebie chciała bym troszkę pozyskać i rozmnożyć sobie tą szałwię. Będę o Tobie pamiętać :D

Olu, ja też nie walczę z orlikami. Od wielu lat je mam i nawet jak się mocno rozsieją to nie są uciążliwe. Po kwitnieniu można zostawić na nasiona jakieś najładniejsze a resztę ściąć wraz z liśćmi .
Te pierzaste kurki, to silki. Zakładamy w tym roku ich hodowlę. Mam nadzieję że z czasem będzie ich więcej. :lol: Oprócz kurek rasowych mam też sporo zwykłych niosek, bo takie wiejskie jajeczka bardzo pożądane :lol:

Zdjęć z tego tygodnia mam bardzo malutko, bo albo czasu nie było przejść się na spokojnie z aparatem, albo wiało lub padało. W niedzielę lubię urządzić roślinkom sesje zdjęciową a tu od rana bura szmata na niebie i leje :?

Ostatnie już tej wiosny zbiory szpinaku. Jestem bardzo zadowolona, bo dużo na bieżąco przyrządzałam, ale też sporo zamroziłam.
Koniecznie powtórzę siew na jesienny zbiór

Obrazek

Pierwsze suszenie ziół - oregano i tymianek.
U mnie sprawdza się suszenie na suszarce :wink:

Obrazek

Obrazek

Również ostatni wiosenny zbiór PAk Choi. Posmakowała nam na ciepło i na jesień znów posieję :lol:

Obrazek

W skrzyniach gęsto

Obrazek

Największa cebulka z własnej rozsady :heja

Obrazek

Male patisonki. Dobrze, ze wzeszły po przymrozkach :wink:

Obrazek

Moja "plantacja" ogórków. Wszystko sadzone z własnej rozsady. Ależ było zabawy .
Zabrakło mi włókniny, więc zaczęłam ściółkować trawą. Nie wiem jednak, czy to do końca dobry pomysł w ogórkach.

Obrazek

Pierwszy pomidorek i papryka. Paprykom coś przyżółkły delikatnie liście, ale mam nadzieję, że po odpowiednim dokarmieniu odzyskają ładny kolorek :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Póki co czerwiec nie rozpieszcza temperaturą. U nas prawie codziennie pada, a jak nie pada to wieje :( Oszaleć można. Teraz przydało by się troszkę ciepła, bo rośliny doskonale nawodnione a rozwijają się powolutku, bo im zimno. Jedynie zielsko rośnie jak oszalałe i zaczyna się plaga komarów :?
Róże jeszcze mocno w pąkach. Dopiero nieliczne rozwijają pierwsze kwiaty

Tuscany

Obrazek

Obrazek

Souvenir de la Malmaison - cudowny zapach starych róż ;:167

Obrazek

Cottage Rose

Obrazek

Czekam z niecierpliwością na więcej, bo to najpiękniejszy czas w moim ogrodzie.

Piwonie też bardzo długo każą na siebie czekać.
Jedynie drzewiasta w pełni kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Bylinowe jeszcze słabiutko
A pamiętam jak w poprzednich latach, moje dziewczyny robiły bukiety z piwonii na akademię w szkole z okazji Dnia Matki

Obrazek

Obrazek

Cudowne szałwie, których nigdy nie mam dość ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bez wątpienia swoje pięć minut mają teraz łubiny.
W tym roku wysiałam całą paczkę białych i mam mocną nadzieję, że takie będą. W przyszłym roku się okaże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cóż to jest takiego cudnego? http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/035/9 ... djecie.jpg Czyżby jakaś kalina?
Bladoróżowy powojnik snuje się jak mgła. Śliczny jak marzenie i jeszcze długo będzie zachwycał, bo pąków ma mnóstwo ;:63
Pomysł ze ściółkowaniem trawą zastosowałam przy pomidorach i już jestem zadowolona, bo przynajmniej ślimaki się do nich nie pchają :tan
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, masz w ogrodzie to co lubię! ;:138 Mam nadzieję, że zrobi się lada moment ciepło, bo tak jak napisałaś... oszaleć idzie. U nas ciągle wiej. Mam wrażenie, że od 3 miesięcy wiatr nie ustaje ;:222
Liczę, że już koniec tych chłodów i niechaj zaczną być te wieczory ciut cieplejsze!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola, wielkie gratulacje za domowy warzywnik ;:215 Baardzo mi się podoba i powiem ci nawet, że ostatnio zauważyłam pewną modę na posiadanie "swojskich" warzyw. Nawet na balkonach zaczynają pojawiać się donice z warzywami czy zieleninką użytkową :lol: U mnie też pomidoraski i papryczki i nawet zawzięłam się i zmieściłam skrzynie z warzywami. Mam wrażenie, że apetyt rośnie w miarę tworzenia i oczywiście jedzenia. Nawet najpiękniejsze pomidory z uprawy eko nie smakują jak te z własnego tunelu czy szklarni ;:108
Wszyscy czekamy też na ocieplenie. Piszesz o opóźnionych kwitnieniach, dziewczyno. U mnie poza Arthurem Bell i Rugosami róże daleko za twoimi... beznadziejny ten sezon. Czekam na odmianę ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u Ciebie wszystko jest wzorcowe, piękne, pożyteczne ;:108 Kurki robią wrażenie, silki jaka ładna nazwa, od razu przypomina mi się coś miękkiego i delikatnego.Taka kurka znosi jajka tak samo jak zwykła? :)
Warzywnik pierwsza klasa, ja mam u siebie tylko 4 pomidorki i zioła no i sałaty.Jak na pierwszy rok na razie mi starczy.
Szałwie zachwycają, są takie delikatne i zwiewne.Róże i u mnie powoli zaczynają.U mnie wieje bardzo mocno, ale jest dosyć ciepło.Dziś po południu ma padać i jutro.
Ja w niedzielę zamierzam na giełdzie kupić rozsady kalarepki.Przeczytałam w jednym z czasopism ogrodniczych jaka jest zdrowa i nagle mnie olśniło.Moja babcia zawsze je hodowała.Spożywała jak jabłka gryząc w biegu:)
Dzisiaj kupię sobie kalarepę na rynku, ale mam nadzieję hodować u siebie swoje :)
Kolendra ładnie mi rośnie, ale jej smak mi nie pasuje, za to rukola jest smaczna i tej na kanapki nie żałuję :uszy

Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola, w Twoim ogrodzie jest oddech, którego brakuje w moim, miejsce na grupowe nasadzenia. to robi niezwykłe wrażenie i zawsze sobie tutaj przychodzę pospacerować. Śliczny, romantyczny ogród i pierwsze różyczki. Bardzo mi się podoba. ;:108
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, byłam ciekawa, która róża zakwitła u Ciebie jako pierwsza, a tu Doktorek ;:138 Mój rośnie kiepsko w nowym miejscu. Nie mam pomysłu, gdzie go posadzić. Na słońcu się przypala, a w półcieniu nie rośnie ;:222
Jestem pod wrażeniem Twojego warzywnika. ;:215
Na jednym ze zdjęć widziałam wawrzyn. Czy używasz swoich liści w kuchni :?: Gdy kupowałam moje był napis: nie do jedzenia ;:224
Pomysł na pastę z lubczyku oryginalny. Tylko czy dodanie go w takiej postaci do rosołu nie powoduje utraty klarowności ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”