W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Raz pojawił mi się smardz na rabacie, ale że pod ochroną, to go zostawiłam.
Jadłam kiedyś smardze w Szwajcarii u koleżanki. Smaku i aromatu nie pamiętam ( dawno temu to było). Koleżanka kupowała je w sklepie i dodawała w małych ilościach do sosu.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ciekawe są te puchate szafirki. I kolor mój ulubiony. Do tego biały bez cudowny.
A jak Twoja glicynia? Przymrozek nie uszkodził pąków?
Ja też dziś odkryłam u siebie takiego grzybka :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Nareszcie pada, wyjrzałam za okno i wszystko wkoło zmoczone, tego było trzeba roślinom ;:108
Solidnie podleje hortensje i różaneczniki, które uwielbiają wodę.

Maj szybko upływa ,a to jeden z moich ulubionych miesięcy.Za nim czerwiec obfitujący w kwitnienie róż się zbliża, to już niedługo.Coraz więcej pąków budują krzaki.Mszyce zaatakowały i nawet kwieciak je dopadł, oprysk zrobiłam i może uratuję je przez pożarciem?
Pomidory już posadzone na działce i 4 szt umieściłam w przydomowym tak na próbę ;:oj
Zobaczymy jak urosną pod moim okiem, bo dotychczas to moja mama zajmowała się i doglądała pomidorowe krzaczki.

Sabinko no właśnie wisteria pięknie mi w tym roku zakwitła, ale po tygodniu po kolei każde kwiaty zaczęły więdnąć. ;:222 Moja ciocia też ma i u niej dalej kwitnie.Nie wiem co jest tego przyczyną.
Len zakupiłam u pana od bylin na giełdzie.Posadziłam gotową sadzonkę, po zimie ładnie przyrósł i zakwitł. Zauważyłam, że obok wysiał się malutki.Super komponuje się z innymi kwiatami, taka niebieska chmurka.

Obrazek

Iwonko bzy w tym roku wyjątkowo ładnie kwitną.Zapach cudowny rozsiewa się wokół ;:170
W szkółkach ludzie dużo roślin kupują, ja to raczej skromnie w porównaniu z innymi .
Zauważyłam, że większość kupuje oczami, wybierają te, które akurat są w pełni kwitnienia.
Teraz mają wzięcie azalie i rh, a za chwilę róże będą miały swoje pięć minut.

Obrazek

Aniu mnie w szkółce wiele roślin się podoba. Iglaczki formowane, hortensje kolejne, hosty no i wiele innych .Ja przedwczoraj kupiłam pierwsze epimedium, gdzie wcześniej nigdy bym na to nie wpadła. :uszy W jednym z wątków zobaczyłam jak pięknie prezentują się te listki w świetle no i musiałam kupić.Irysa mam jednego, a w lipcu przyjadą kolejne.Niestety dalie zamawiane w grudniu nie dojechały.

Obrazek

Wiolu tak to Rydal, piękne ma wiosną przyrosty, ale w tej chwili ma zielone.Tak, rzeczywiście sporo kosztuje, kiedyś sobie sprawisz, troszkę wolno rośnie, ale z roku na rok będzie większy :D
Lawendy francuskie u sąsiadki przezimowały w gruncie także kto wie?
Wiem, że lubisz gadżety ogrodowe.Ja też się lubuję w starych konewkach, dzbanuszkach .
Ostatnio poluję na starą skrzynkę na narzędzia drewnianą, ale nie mogę dostać ;:124

Obrazek

Wandziu klony to piękne, ażurowe rośliny.Dokupiłabym jeszcze ze dwa, ale na razie odpuszczam.Ja naprawdę mam już mało miejsca ;:173
Władysław Łokietek ładnie przezimował i choć nie przyrósł za bardzo to te jego kwiaty są bardzo piękne i nietypowe.Cukierkowe kolory jak różowa wata cukrowa świecą z daleka.
Na moich terenach wcześniej tu był las z drzewkami iglastymi.Ziemia chyba im przypasowała ;:215

Obrazek

Gosiu prace na razie stanęły w miejscu.W lipcu domek narzędziowy będzie stawiany, a potem dopiero chcę oddzielić rabatki kostką i posiać trawę.Mam coraz mniej miejsca na rośliny, w końcu one się kiedyś rozrosną.Wczoraj kupiłam śliwę Pissardi i rośnie też już Amanogawa.
Róże pięknie pączkują, u mnie nowość z jesieni od Rosaplant zakwitnie chyba jako pierwsza :tan

Obrazek

Alicjo te bzy już rosły jak kupowaliśmy działkę.W poprzednim roku nie kwitły tak okazale.
Za to w tym pięknie się prezentują no i zapach się rozsiewa obłędny ;:170

Obrazek

Małgosiu ja też podziwiałam, nawet w google szukałam informacji na ten temat.Teraz ich nie widzę,zniknęły ?.
Obrazek

Aniu no proszę jakie ciekawostki ?.u mnie rośnie pokrzywa, a czy to prawda, że na złej ziemi pokrzywa nie urośnie? Tzn, że moja ziemia jest ok dla roślin?

Obrazek

Narine puchate szafirki są ładne i długo kwitną.Glicynia no właśnie dziwne, bo zakwitła cudnie po czym wszystkie kwiaty uschły. ;:145 Jak zobaczyłam to płakać mi się chciało. Zastanawiam się czy to może brak podlewania? A może został naruszony korzeń, kiedy pergola na której rośnie została naruszona ? Zobaczymy jak za rok zakwitnie.Tak się cieszyłam, bo rok wcześniej miała tylko jedną kiść kwiatową, a teraz wyglądało to jak deszcz .
I co zrobiłaś z grzybkiem?

Obrazek

W donicy szarej posadziłam miskanta ...


Obrazek

Zielnik w wanience ocynkowanej ,a w niej rukola codziennie zrywana do kanapek...lubicie?

Obrazek

Moje pierwsze truskawki...

Obrazek

Piwonia ....kupiona w szkółce tegoroczna, zapomniałam jaka odmiana...

Obrazek

Rabata przed domem...

Obrazek

Pomidory przywiezione na działkę i już posadzone...

Obrazek

Glicynia kwitnie, jeszcze wszystko było dobrze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oregano pościnałam i zamroziłam...

Obrazek

Zieleń na działce...

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich gości i życzę udanego weekendu:)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Klon Little Princess ? ten bordowy?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękny ogród taki sielski. To zdjęcie z kołem, rewelacja. Bardzo mi sie podoba.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dorotko tak :D

Ed 4 a dziękuję :D To koło stwarza taki klimat wiejski :uszy

Obrazek

Jadę zaraz na giełdę, może coś przytargam ze sobą? ;:303
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ty już pomidory posadziłaś do gruntu, wielgaśne urosły po tym dokarmiani. Moje gruntowe jeszcze czekają w kolejce na swój czas, może w poniedziałek uda się posadzić.
Mam ochotę jechać na giełdę staroci, marzy mi się stary dzban dawniej noszono w nim mleko, ale jakoś zawsze te plany sa wypierane.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu.
Pierwsze co, to muszę zapytać - skąd taki cudny koszyk na zioła ? Zakochałam się i chyba zacznę polowanie :lol: Jakie ma mniej więcej wymiary ?
Zioła w wanience ;:333 Rukolę uwielbiamy. Ten lekko orzechowy smak nie do zastąpienia. Posiałam sobie teraz na wiosnę, ale miałam już stare nasionka i nic mi z nich nie wzeszło. Teraz już trochę za późno, ale zakupię sobie świeże nasionka i końcem lata wysieję. Jak aura będzie sprzyjać, to praktycznie całą zimę będzie świeża :lol:
Ale piękną odmianę glicynii masz ;:167 Dobrze widzę, o pełnych kwiatach ?
Zal że kwiaty zwiędły i opadły :( Raczej to chyba nie jest spowodowane naruszeniem korzeni. Przecież nie uszkodziłaś ich jakoś strasznie, żeby zwiędła. Poza tym czytałam, że aby pobudzić ją do kwitnienia to zalecane jest podcinanie korzeni. Może one po prostu przemarzły :roll:
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Dziękuję za odpowiedź i zdjęcia drzew. Pięknie jest u ciebie, zwłaszcza widok kwitnącej wisterii. O co chodzi z "jeszcze wszystko było dobrze"? Zmarzła?
Ale piwonie tłuste, powoli przekonuję się do tych kwiatów.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hej Aniu. Pospacerowałam sobie po twoich włościach. Powiedz kochana czy klon kupowałaś taki duży? Moje to mikrusy kupione w B. Ciekawe ile czasu minie aż się tak rozrosną jak twój. Prędzej zmarzną bo już dwa mi padły po zimie, chociaż je okrywam. Ale się nie poddaję i dalej próbuję. Miłego dnia kochana.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu
Cudnie kolorowy masz ogród , sadzonki pomidorów u Ciebie widzę udane nie to co u mnie :roll:
Masz modrzew na pniu okropnie mi się podoba to drzewko ale jak popatrzyłam na ceny to zwaliło mnie z nóg zapłacić tyle i jeszcze się bać czy się przyjmie ;:202 . Piękny :oops:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam się z rana?słońce za oknem pięknie świeci.Po ostatnich dwóch deszczowych dniach promyki ocieplają glebę.Teraz pomidorki niech ładnie przyrosną ;:108

Kilka dni temu pojechałam do szkółki na polowanie królewskiego różanecznika , a mianowicie Królowej Jadwigi.Niestety tylko Władysława Łokietka mieli na stanie.W innej szkółce też nie mieli.Ludzie kupowali azalie, kolorami kusiły od wejścia.Jeden Pan zachwalał, że ma już w swoim ogrodzie 60 szt i każdego roku nowe dokupuje.Na odchodne kupiłam dwie odmiany Klondyke i Painted Lady, a dwa dni później Mandarin Lights w innym miejscu.Także mam teraz trzy odmiany.Do tego dokupiłam jeszcze jednego Percy Wissmann i hortensję Bombshell do donicy.Także mam nadzieję, że mi na jakiś czas starczy ;:oj
Azalie posadzone już w specjalnej ziemi do kwasolubów, dzisiaj jeszcze tylko rh posadzę i koniec .

Grażynko pomidory posadzone, tyczki zakupione. Oj te wiatry ostatnio hulają i targają tymi roślinami.Oj tak stare dzbany, kanki i wszelakie wanienki i misy, uwielbiam starocie.
W wanience ocynkowanej rosną u mnie zioła i jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu ;:108

Piwonia Coral Sunset

Obrazek

Wiolu koszyk kupiłam oczywiście na mojej giełdzie.Wymiary to około 50 na 30 cm.
Rukola jest przepyszna.Mi smakuje ten orzechowy smak, bo lubię wszelakie orzeszki chrupać.Ciekawe, czy u mnie do jesieni będę chrupać rukolę? Kupiłam ją na targu w rozsadzie.Mogłam wziąć więcej, bo jak chciałam dokupić innym razem to na giełdzie nie mieli.
Glicynia ma pełne kwiaty, rozmawiałam z panią ze szkółki i ona też stwierdziła, że to wina przymrozku.Także czekam znów rok na nowe kwiaty :uszy
Na szczęście róże tuż tuż będą kwitły. Jedna już prawie rozwinęła kwiat Jubilee Princesse de Monaco ;:138

Obrazek

Damianie no niestety widocznie kwiaty przemarzły, po prostu smętnie zwisają aż mi przykro się zrobiło jak zobaczyłam ;:222
Piwonię jeszcze jedną dokupiłam, odmiana Sorbet.Spróbuj choć jeden krzaczek posadzić .

Azalia Klondyke

Obrazek

Olu ten klon bordowy kupiłam już dawno temu, ma chyba z 8 lat.Nie zapomnę ,on był taki malutki, wiozłam go na rowerze w koszyku na zakupy.Z roku na rok coraz wyższy :uszy
Z B mam za to Orange Dream, najpierw rósł w doniczce, na zimę powędrował do gruntu, po czym znowu rośnie w donicy i w ogóle nie przyrasta.Nie wiem co z nim nie tak ;:303

Rh królewski Władysław Łokietek ;:167

Obrazek

Joanno pomidory po oprysku drożdżowym nabrały masy i ruszyły. Wiatry ostatnio wieją niemiłosierne, boję się o nie ;:oj
Modrzewie są w różnych cenach, musisz popatrzeć w różnych miejscach.One raczej się przyjmują, mam dwa i super się sprawują.Raz tylko coś oblazło jednego, ale zrobiłam oprysk i wyzdrowiał ;:333

Azalia Mandarin Lights

Obrazek

Irys jako pierwszy ....debiut

Obrazek

Obrazek

Nova Zembla oraz Władysław Łokietek ....

Obrazek

W Brico pojechałam tylko po ziemię, a do koszyka wpadł przypadkowo nowy klon Anne Irene...

Obrazek

Kupiłam tę roślinę od Gosi -clem...nie pamiętam nazwy...?

Obrazek

Pierwsze u mnie epimedium

Obrazek

Lawenda nowa corocznie musi być dosadzona...

Obrazek

Czosnki uwielbiam coraz bardziej...

Obrazek

I ostatni zakup ....pani sprzedawała ostatni egzemplarz w cenie 15 zł, grzech było nie wziąć...ciekawe, czy zakwitnie na wiosnę?

Obrazek

Porzeczki czerwone ...czekam

Obrazek

Obrazek

Hosta z Brico...jakieś plamki rdzawe dostała ;:222

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu piwonia Coral Sunset jest piękna, zauroczyłam się nią kilka lat temu w ogrodzie Wioli. Tak bardzo ucieszył mnie jej zakup, teraz będę miała drugi sezon kwitnienia.
Pomidorom potrzeba jeszcze ciepłych nocy wtedy zaczną nam szybko mężnieć.
Tę roślinkę http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/035/9 ... _800.0.jpg dostałam od Lucynki wydaje mi się, że to chyba jakiś przetacznik, ale odmiany nie znam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”