Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Palibinowe drzewko ma obfitą koronę a azalia to taki mocno kontrastowy kolor widoczna z daleka cudna .Cosik chyba zanosi się na deszcz bo słonko schowało sie za chmurami .Oby podlało chociaż trochę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Próbuj Gieniu, próbuj - nie poddawaj się. Jedne róże łatwo się ukorzeniają, inne trudniej.
Obrazek

Jadziu, pisałaś przed 17tą a my właśnie teraz wróciliśmy z ogrodu bo od twojej strony nadciągają ciemne chmury - pewnie u ciebie już pada.
Miałaś rację - tereska jest pierwsza :)
Obrazek

Kosiłem i słyszałem dziwny warkot, to nie była kosiarka, to nadlatywał samolot. I jeszcze, i znowu, i ponownie, i ciągle ... olśniło mnie - aktualizują mapy i robią zdjęcia.
Więc i ja im robiłem :D
Jak zobaczycie w google maps jakieś chłopka wpatrzonego w niebo z aparatem, to będę ja :;230
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Niestety Andrzeju nawet kropla nie spadła ;:145 Może nocą ale też powątpiewam nas okrążają te chmury, a pada gdzie indziej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

A nad nami chmury przeszły i nic, niebo się rozjaśnia, a mogłem jeszcze posiedzieć na ogrodzie :(
Zobaczyłbym czy ten szerszeń dalej skubie mi taras :wink:
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Kurcze strach się bać czyżby to znów azjatycki gość ;:202 ,bo wszystko co złe pochodzi stamtąd jak ćma ,Covid, biedronki ,teraz jeszcze szerszeń .Trochę za dużo tego
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie Jadziu, to nasz :)
W ub.r. miały wielkie gniazdo w dużym, gęstym jałowcu rosnącym w narożu sąsiedniej działki - zaprzyjaźniły się ze mną i nie przeszkadzało im że dłubię w ziemi pół m. od gniazda. dopiero jesienią zobaczyliśmy jaki to wielki był kokon, ale nic dziwnego, bo zeżarły nam dwie belki z pergoli :;230 nie można było posiedzieć na ławeczce, tak chrupały drewno :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Odważni jesteście trza było im dać jeść, a nie drzewem sie posilały i niszczyły :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Super uformowałeś 'Palbina'! Mój chyba za niski, by go tak radykalnie potraktować. Zresztą nie przeszkadza zbytnio i łatwiej mi przesadzić sąsiednie liliowce, na które już włazi.
Dzięki za rady co do liścia laurowego.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu :;230 szerszenie nie jadły drewna a przerabiały go na masę papierową z której budowały gniazdo :) i powiem ci, że one są mniej groźne i niż osy - przylecą, popatrzą i odlecą, nie to co osy :(
Wiem co mówię bo szerszenie są cały czas z nami i je obserwuję - dopiero po 4 latach zorientowałem się, że mają swe gniazda u nas na poddaszu, gnieżdżą się też w dziuplach starych kasztanowców, pewnie zamieszkały też u sąsiada na strychu, bo widzę jak wlatują przez otwory wentylacyjne, no i te ubiegłoroczne ich mieszkanko w jałowcu.
Obrazek

Trzymam kciuki za twe liście laurowe Florianie ;:333 A teraz wyobraź sobie tego lilaka palibina przed formowaniem - to była wielka kula od samej ziemi, szeroka od mosteczku do cyprysa z trzmieliną. Teraz pod nim zwolniło się miejsce dla innych roślin.
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzej - super pomysł na Palibina. ;:180 Bardzo mi się podoba w takiej postaci.
Na liście laurowe miałabym ochotę ale jeszcze nie mam odwagi by zaprosić je do ogrodu. Na pewno aromat jest lepszy niż z tych suszonych, tak?
I brawa dla rozmarynu, że tak ładnie przezimował a teraz ślicznie kwitnie. ;:303
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Na szczęście przymrozki nas ominęły :heja

Zacznę ... instruktażowo :wink:
Słyszę często że floksy szydlaste bardzo się rozrastają, a nawet, że się rozchodzą. U nas stale w tym samym miejscu rosną już wiele lat i ciągle są takie same - no może ciut większe :)
Dlaczego? Bo właśnie teraz po kwitnieniu robię im podstrzyżyny. Strzygę je na kuleczki - do jesieni ładnie kulka się rozrośnie i wiosną zakwitnie pełnią kwiatów.
Obrazek

Jaka róża pierwsza?
'Therese Bugnet" ;:333 ależ ona pachnie, aż chce się zjeść ... pączka (oczywiście tego z piekarni - bo kto wąchał tę różę to wie :) )
Obrazek

A dereń w tym roku wspaniale zawiązał owoce - w ub.r. były po 2-3 owoce z jednego pąka a tu takie ilości :tan
Obrazek

Beatko ... posmakuję dzisiaj listka laurowego :D po wysuszeniu pachniał mi lepiej niż kupny (wiadomo - swoje zawsze lepsze :;230 ) ale świeżego nie próbowałem.
Lilak wspaniale rozsiewa zapach - wieczorem czuć go z wielu metrów.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości ... skalniaczkami :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Masz fajnie rozrośniętą Słonecznicę u mnie są tylko jedno sezonowe ewentualnie dwu ,więc dałam sobie z nimi spokój .Cudne goździki też już kwitną moje dalej w pąkach .Może po deszczach jakie zapowiadają wszystko wystrzeli :) ślimaki również :;230 Dzisiaj tylko z pół godziny mżyło i to wszystko ,ale jest ciepło .Miłego weekendu Wam życzę ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ w nocy dzisiaj lało ;:333 w południe poszliśmy na ogród - kawa, ciasto i .... znowu lało i grad posypał - na szczęście tylko przez chwilę.
Temp. spadła z 18 na 12 - wróciliśmy do domu. Teraz znowu pada i nawet grzmi z oddali.

Jadziu ... próbowałem :D w moich kropelkach nic nie widać :;230
Ta czerwona główka to pierwszy kwiat 'elmshorn' a obok, tak wzeszły te dalie z pojedynczych bulw - ładnie przyrastają :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzewuszki
Obrazek

Wieczornik damski
Obrazek

Primula Francesca
Obrazek

Kolejne :-)
Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia dla wszystkich - po deszczu szybko wszystko rośnie :tan
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”