Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu,
Twój ogród zachwyca w każdej odsłonie. Majowe obrazki są szczególnie piękne. Azalie to ogrodowe klejnoty, wnoszą radość intensywnymi kolorami. Zwracają na siebie uwagę, nie boją się i nie wstydzą koloru, są pełne energii i odważne, pewne siebie, robią wrażenie, nie można obojętnie przejść obok nich. Cały rok udają skromne krzaczki, kilka patyczków, nic takiego, a w maju rozkwitają, olśniewają nieprawdopodobną paletą barw. Są piękne. Bardzo mi się podobają twoje rabaty z azaliami. ;:138
Pozdrawiam , Jola
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Jolu! Pieknie i trafnie napisałaś o azaliach. Rzeczywiście ich nasycone, intensywne kolory są niezwykle odważne i wręcz aż nierealne! I o ile w sumie nie lubię jaskrawości w ogrodzie, to kwitnienie azalii w ogóle mi nie przeszkadza. O tej porze roku taki zastrzyk energii jest bardzo pożądany.
Ale azalie nie tylko teraz potrafią zachwycać. Przecież jesienią mają swoją drugą widowiskową sesję. Niektóre tak cudnie przebarwiają się w jesiennym słonku, że nie można oderwać oczu od ich listków.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i dziękuję za odwiedziny. ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Zaczynają kwitnąć bodziszki. Ten biały zawsze pierwszy. Bodziszek Richardsona.
Obrazek

Dołączył o żeńskim imieniu Melina.
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu :wit . Wow ależ u Ciebie bogactwo kolorów ;:oj . Azalie i różaneczniki to jednak królowe maja ;:138 . Kloniki mają boskie liście o tej porze ;:215 . Zdecydowanie jest co u Ciebie podziwiać a wszystko pięknie zaaranżowane i posprzątane ;:333 . Berberysy też mają piękną kolorystykę i gdyby tylko nie miały takich okrutnych kolców ;:224 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, pokazujesz tak piękne różaneczniki i jeszcze je tak ciekawie opisujesz, że nie ma możliwości by się to komukolwiek znudziło. A jeszcze jest taka sprawa, że nie wszyscy mają / mogą je mieć u siebie. Więc chociaż u Ciebie można nacieszyć oczy tym różanecznikowym cudnie kolorowym majem.
Jest tylko jeden minus całej tej sprawy, że nie można przenieść zapachu przez ekran, ale już od dawna wiadomo, że wszystkiego mieć nie można. Więc zapach np azalii zostaje w sferze wyobraźni. ;:167
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko ;:196
Czy zakwitły Ci już wszystkie rodki z serii królewskiej ?
Ciekawa jestem ich kwiatów. Też mam na nie ochotę i nawet przymierzałam się, by jakiegoś nabyć na targach,
ale targi odwołano z powodu wirusa.
Mam takie jedno miejsce, gdzie mogłąbym jakiegoś posadzić. Tylko nie może być docelowo za duży.
Zawsze, jak przychodzi czas kwitniena rododendronów i azalii mam ochotę coś nowego posadzić .
Mam tylko 3 azalie. Ale bardzo podoba mi się Cecile. Jeśli jej jeszcze nie masz, polecam.
U mnie na razie kwitnie tylko Cunnigham White. Ot, taka spóźniona wiosna moja.
Trzymaj się zdrowo :wit
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ale kolorowo się od azalii zrobiło, piękne są. Orlik uroczy, zbierasz nasiona?
Ładne bergenie! U mnie nie kwitły :( Może przez to że zniszczone są przez deptanie psa. Czy one się tak rozmnażają, dzielą same? Jakie mają stanowisko u Ciebie?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ale dałaś po oczach tymi azaliami Wando - piękne są ;:138
Ja niestety nie dopilnowałem po ubiegłorocznej suszy i nasze słabo kwitną. Przenoszę je sukcesywnie do ciemniejszej strony ogrodu.
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ewelkacha, o tak, azalie to zdecydowanie królowe majowego ogrodu. Gdybym sobie to uświadomiła z 10 lat temu, miałabym już duże krzewy, może zdążyłyby osiągnąć docelową wysokość. Ale takie niższe też cieszą oko i zmysły.

Beaby, podobno azalie nie są tak wymagające. Gorzej z różanecznikami. Czytam róże opinie. J amyślę, że największy problem to wiosenne przymrozki, które niszczą pękające już pąki. Jednak zaopatrzyłam się w takie kaptury z agrowłókniny i za rok w razie czego będę opatulać co wrażliwsze odmiany. Te wrażliwsze to takie wcześnie kwitnące, bo w tych późnych, gdy pąk jest jeszcze ścisły, przymrozek mu nie grozi.

Ignis, mam azalię Cecile, tylko że w tej chwili jest w pąkach. Kupiłam tej wiosny i jestem bardzo ciekawa tej odmiany. Tobie natomiast szczerze polecam Satomi i Oxydol. To takie łagodniejsze, delikatne barwy, bardzo w moim guście. Krysiu z rododendronków królewskich obecnie kwitną Królowa Jadwiga, Kazimierz Odnowiciel i Władysław Łokietek. Ten ostatni to niziutka odmiana, można sadzić z brzegu rabaty. Do kwitnienia szykują się dwa następne Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Nie polecam Bolesława Chrobrego, czytałam opinie innych osób i też nie są zadowolone. Dla mnie najpiękniejszy jest Królowa Jadwiga, choć nie należy do małych. Ale jak zbytnio urośnie, zawsze można przycinać. Przecudowny!

Paradas, jeśli chodzi o orliki, to absoloutnie nie zbieram nasion, bo one się tak chętnie i licznie rozsiewają, że gdy wprowadzisz jedną sztukę do ogródka, będziesz mieć zawsze całe stadko.
Bergenie rosną u mnie w kiepskim miejscu i widzę z doświadczenia, że im gorzej, tym dla niej lepiej. Jeśli się już zadomowią, rozrastają się na boki, ale nie rozłogami, tylko raczej po wierzchu. Tam, gdzie nic nie chce rosnąć,można posadzić bergenię i zapomnieć. :)

any57, Andrzeju azalie i rododendronki koniecznie podlewaj w lipcu, ile się tylko da. Wtedy wytworzą pąki kwiatowe. Natomiast nie wiem dlaczego narzekasz, bo przecież Twój egzemplarz Spek's Orange jest godny pozazdroszczenia.

W takim razie znowu mam dla Was azalie. Dopóki kwitną, niech radują serce i oczy.
W duecie z orlikami
Obrazek

Obrazek

Doloroso
Obrazek

Oxydol udało mi się dwa lata temu uratować ją od zguby. Sterczały z ziemi tylko dwa suche patyczki. Nawiozłam, zaczęłam uparcie podlewać. Po roku widać było, że chce żyć, choć o kwitnieniu nie było mowy. A w tym roku wydała cztery przepiękne, duże kwiaty.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troje kwitnących z rodziny królewskiej.
Kazimierz Odnowiciel
Obrazek

Władysław Łokietek, mały ale wielce ozdobny
Obrazek

I ona, cała w koronkach, wspaniała Królowa Jadwiga. Pierwsza jej wiosna u mnie.
Obrazek

Obrazek

Japonka Kermezina. Dość słabo kwitnie.
Obrazek

Rh Fransesca
Obrazek

Rh Calsap
Obrazek

Obrazek

Painted Lady
Obrazek

Annekee
Obrazek

Toucan
Obrazek

japonka Kermesina Rose
Obrazek

Glowing Embers, a u dołu Rh Bernstein
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Gibraltar
Obrazek

Sarina
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Golden Lights
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Suncte Nectarine
Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Golden Lights mnie zauroczył. Taki całkiem inny niż reszta.

Oczywiście kolekcja królewska cała jest piękna.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu u Ciebie trwa teraz eksplozja barw, no nie wychodziłabym z ogrodu :D
Przedstawiłaś w takim świetle królową Jadwigę, że dziś zamierzam pojechać po nią do szkółki.Pewnie już przekwitła, ale i tak ją kupię.Dużo osób ją wychwala ;:108
Twój klon to chyba jest Orange Dream? Cudo, pokrój ma strzelisty, mój Seiryu kładzie się na boki.
Urocze alejki ;:167
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandeczko , azalie masz miód , ale mnie najbardziej zauroczyła Królowa Jadwiga , ja nie jestem rodkowa , mam tam kilka kupionych przypadkowo , ale jak bym zobaczyła Królową Jadwigę to zaraz jest moja , bardzo mi się podoba , jest śliczna. ;:108 ;:3 :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”