Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

maniolek pisze: teraz w tym okresie nic mi się nie chce, jakoś weny nie mam.
;:oj :(
Mariuszu, ja wręcz odwrotnie, gdy tylko pierwszy raz słońce zaświeciło to do domu mi się nie chciało wracać, dziennie siedziałem na ogrodzie a żona na mnie krzyczała, że się wygłupiam. Za to kiedy inni dopiero zaglądali na ogrody to my już tylko siedzieliśmy na słoneczku :)
Fakt - wiosna przyszła za szybko i późniejsze przymrozki uszkodziły młode pędy ale rośliny pomału się odbudowują. Będzie dobrze ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Ja to nawet o uprawie brzoskwini nie marzę. Ona się sprawdza na 100 % na południe od Polski - w cieplejszym klimacie, a tak raz wóz raz przewóz :| Jest całkiem sporo drzew i krzewów owocowych, które są bardziej pewne (śliwy, wiśnie, jabłonie, porzeczki)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz, głowa do góry. U mnie niestety przymrozki pozbawiły pąków kwiatowych moje morele... Taka niestety jest natura ale może w przyszłym roku Ci się uda ! Moja Brzoskwinia którą sadziłem nawet się nie przyjęła...
Bufo-bufo Nie zgodzę się z Tobą. Mieszkam w Białymstoku a moja koleżanka z pracy od wielu lat ma ogromne drzewo brzoskwiniowe w ogrodzie. Co roku jej owocuje, fakt, czasami kwiaty które są niżej zmrozi ale tak to owocują zawsze !
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz taki los ogrodnika, że raz sukces, a czasem też porażka w uprawach. Cebulowe kwitną niezawodnie, większość bylin też, ;:215 a kilka mniej kwiatów piwonii, to nie tragedia.
Pomyśl ilu ludzi chciałoby być na Twojej działce, móc pracować i cieszyć się przyrodą. ;:108
Ciepła, deszczu i spokojnego działkowania. ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz doskonale cię rozumiem, sama miałam lekkiego focha na ogród po zimie... Nornice, susza, a do tego mróz zupełnie nie w porę :( Ręce same o padały. Jednak ogród obronił się mimo wszystko, spadł wreszcie deszcz, z czasem okazało się, że straty mrozowe są mniejsze niż przypuszczałam, nawet glicynia zachowała dla mnie cztery kiście kwiatów :lol: a to jej pierwsze udane. Wiosnę pokazałeś cudną, mam nadzieję, że choć trochę poprawiła ci humor...
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Hejka :wit Mariusz, już połowa maja, obudź się chłopie ze snu zimowego i zapodaj nam tu majowe wieści z Twojego ogródka. ;:oj
Mam nadzieję, że to tylko lenistwo i chwilowe zniechęcenie pogodowe a ze zdrówkiem u Ciebie w porządku. ;:167 ;:79
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Cześć, jak tam Twoje piwonie i lilie? U mnie połowa lilii nie przeżyła... starcia z dwoma szczeniaczkami :(
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witajcie Kochani :)
Jakoś tak znów zleciał miesiąc, coś nie mogę się zebrać ostatnio do pisania. Działka jakoś sobie radzi, niestety ostatnie przymrozki zmroziły truskawki, winogron i część lilii, trudno nic się nie zrobi.
Mam trochę zaległych zdjęć to pokażę, dodatkowo również dodatkowy sprzęt pojawił się na ogródku, a mianowicie huśtawka ogrodowa 3 osobowa, muszę Wam powiedzieć, że miło się na niej odpoczywa :)

Alicjo[Alicja125] u mnie czereśnia ma sporo owoców zawiązanych jak nie zrzuci i szpaki nie zjedzą to będzie już można pojeść :)

Aniu[anna1946] widzisz jak mi mozolnie idzie z tym pokazywaniem zdjęć :) ale obiecuję poprawę.

Iwonko[iwona0042] ehh moja hortka też zmarzła za pierwszym razem, odbiła i co teraz przymrozki ją dobiły na nowo, nie wiem czy da radę zakwitnąć w tym roku, również życzę zdrówka :)

Gosiu[Margo2] na zdjęciach strat nie pokazywałem, ale jakoś wszystko ruszyło, żal mi piwonii no ale co zrobić.

Damian[paradas]
krokusy bardzo ładnie przyrastają, zazwyczaj sadzone mam po 10 z odmiany ale co roku ich więcej, jeśli chodzi o te obrzeża to nie narzekam, jednakże blakną na słońcu i tracą kolor.

Jadziu[JAKUCH] u mnie podobnie wszystko jakoś tak dziwnie rośnie, raz lepiej raz gorzej, dobrze, że chociaż od czasu do czasu deszcz popada.

Andrzeju[any57]
powiem szczerze, że zapał do działki wrócił i wir pracy mnie wciągnął, ale do pisania jeszcze nie koniecznie hehe

Olu[Bufo-bufo]
to prawda brzoskwinie nie zawsze obrodzą, no ale nic się na to nie poradzi, smak wynagradza wszystko nawet jeśli co kilka lat można skosztować :)

Seba[max1232] no z tymi drzewkami tak jest teraz, bardzo ciężko utrzymać i uchować, nie wiem czy to kwestia klimatu czy samych sadzonek.

Soniu[cyma2704] no teraz w tym okresie to działki na wagę złota, więc chętnych by nie brakowało i niejeden pewnie zazdrości ;)

Małgosiu[clem3]
humor już lepszy, chociaż majowe przymrozki straty narobiły również, ale co zrobić, taki nasz los, nic nie poradzimy.

Stasiu[stasia_ogrod]
dziękuję za postawienie mnie do pionu ;:306 bo nie wiem czy bym się zam zebrał w sobie żeby coś napisać. Na zdrówko nie narzekam, więc to raczej lenistwo w pisaniu hehe.

Efkakam
u mnie część piwonii słabiej zakwitnie lub wcale po przymrozkach, lilie niestety również ucierpiały, ale część przeżyła więc będzie co podziwiać.

A teraz trochę wspomnień :) zdjęcia z 10 kwietnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Niby powinniśmy się przyzwyczaić, że co roku mróz jakieś szkody wyrządza w ogrodach, ale trudno to zaakceptować ;:108 Taka huśtawka w ogrodzie to fajna rzecz, sama nie mam, ale mam w zaprzyjaźnionym ogrodzie i też lubię leniwie się na niej bujać ;:108 masz drewnianą?
Pszczółki jak widzę już harcują ;:63 Pszczeli domek mi się podoba, w środku widzę jakąś kratkę, siatkę? za nią są rurki, czy masz coś innego?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Iwonko huśtawka metalowa :)
No pszczółki to już się wylatały hehe, ogólnie to siateczka druciana taka, w środku są formatki. Moje pszczółki w tym roku też jakoś tak szybko zniknęły, nie wiem czy ktoś nie pryska czymś w dzień i giną od tego...

To dorzucę trochę zdjęć z 16 kwietnia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Cześć Mariusz, dawno mnie nie było.
Piszesz że tak do tyłu jesteś A tu działka zasuwa i efekty widać.
Z pszczołami może tak być, pomijając fakt że okrucieństwo ludzi rośnie i coraz więcej leje środki celowo to jeszcze ludzie używają masę chemii kt?rą one też się trują.
U nas też nieraz sceny horrorowe bo pszczoły padają nam na ogródku. Bardzo przykre.

Huśtawka to najmilzze co można mieć na działce. Tylko rozleniwia. Dla tego najlepoej korzystać z niej już po robocie ;)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj Mariuszu zdjęcia bardzo ładne pokaż tez huśtawkę pochwal się. Ja na razie mam taką skręcaną co roku, ale jak się rozleci marzy mi się taka drewniana no ale cóż na razie muszę mieć to co mam. Pozdrawiam życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

No właśnie, pochwalił się, ale huśtawki nie pokazał. ;:306 ;:306
Teraz to się całkiem rozleniwisz, pisać Ci się nie chciało, fotki kwietniowe w maju nam zapodajesz. ;:224
No i jeszcze ta huśtawka ;:111 będziesz się bujał i marzył żeby wszystko bez obsługowo na działeczce rosło. :;230 :;230
Pozdrawiam i niech te życzenia Ci się spełnią. ;:167 ;:80 ;:80 ;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”